Sari la conținut
HiFi Tech

Topic de atitudine: a noastra sau de pretutindeni.


adrianlucian

Postări Recomandate

Mie mi se pare normal si natural ca proprietarul unui forum, prin locotenentii sai, moderatorii in cazul de fata, sa faca ceea ce doreste. Pana la urma sunt banii lui , distractia lui. Eu unul solutia castigatoare pentru toata lumea o vad in felul urmator: userii nedoriti sa-si faca un forum separat. S-a dovedit in absolut toate forumurile romanesti ca democratia nu este dorita si nu doar atat, nici macar inteleasa, indiferent de varsta. Chiar nu este mare greutate sa faci un forum nou si daca esti un pic atent in loc sa pierzi bani cu el chiar poate aduce un mic profit. Sincer sunt un pic mirat ca in 2016 este atata saracie pe domeniul audio al forumurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 647
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La cat de inchegata este comunitatea hifi din Ro, sa spunem sarut-mana si pentru cele 3 forumuri. Electronistii au forumul lor, simpatizantii lui M au forumul lor, astea ramasi plus o mana de ciocanari o ardem pe aici.

Laurentiu imi spunea la targul de vinil ca suntem dezbinati. Eu nu cred asta. Sunt o mana de oameni care au in permanenta ceva de impartit cu ceilalti. Acestea nu au inteles ca in esenta problema este in oglinda de acasa. Razbelurile acestea fara rost sunt o manifestare a frustarilor personale. Victoriile de salon nu pot fi un substitut solid si convingator pentru nemultumirile personale.

Probabil traiti cu senzatia ca sunteti admirati si ca amicii din jur va pretuiesc. Bullshit! Aduceti mai multa lumina in apropierea oglinzii. :angel:

Cum ar spune cei de la Korn - got the life

">https://www.youtube.com/watch?v=VAWjsVoDpm0
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://campaniamea.de-clic.ro/petitions/victor-ciorbea-te-concediem

Eu am semnat...

 

De ce, pt ca cere CCR sa se pronunte asupra constitutionalitatii unei legi? Wow, intr-adevar, super nedemocratic, comunisti, penali, rusi, Putin, Dragnea, Ponta, Iliescu etc si toate textele astea de spalati pe creier.

Stai sa vezi daca decide CCR ca e neconstitutionala, cum automat CCR e `controlata` de Dragnea, care e manevrat de Putin. Ce mai, Putin conduce toata planeta, a decis presedintele in SUA. WTF, conduce tot universul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://campaniamea.de-clic.ro/petitions/victor-ciorbea-te-concediem

Eu am semnat...

 

De ce' date=' pt ca cere CCR sa se pronunte asupra constitutionalitatii unei legi? Wow, intr-adevar, super nedemocratic, comunisti, penali, rusi, Putin, Dragnea, Ponta, Iliescu etc si toate textele astea de spalati pe creier.

Stai sa vezi daca decide CCR ca e neconstitutionala, cum automat CCR e `controlata` de Dragnea, care e manevrat de Putin. Ce mai, Putin conduce toata planeta, a decis presedintele in SUA. WTF, conduce tot universul.[/quote']

E treaba ta cum iti place sa-ti reprezinti lucrurile...

Beyyy, dupa 15 ani i se scoala unui klingonian ca ar fi neconstitutionala, taman acum cand un pulete cu fata de sculer-matriter vrea sa-si implineasca fantasma mesianica. "Ba esti nebun ?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ca sa nu fie nevoie sa te suspend permanent, avanad in vedere comportamentul afisat in unele postari, cat si acesta, am ales sa editez acest mesaj.


Orice recidiva va fi sanctionata ca atare. Acesta este un forum cu si despre audio. Rezumati-va la a posta astfel de lucruri utile pentru comunitatea audioweb.


Adam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu fie nevoie sa te suspend permanent, avanad in vedere comportamentul afisat in unele postari, cat si acesta, am ales sa editez acest mesaj.


Orice recidiva va fi sanctionata ca atare. Acesta este un forum cu si despre audio. Rezumati-va la a posta astfel de lucruri utile pentru comunitatea audioweb.



Adam

 

Pe linga faptul ca aceste nu sunt convins ca mai este un forum "cu si despre audio ", chiar daca ar fi asa, suntem la sectiunea "Cafenea" si topic-ul de atitudine. Postarea mea nu era nici macar off-topic in acest context, nu inteleg de ce ai sters-o, atit pe a amea cit si altele, incluzind a ta , cind dai cu oistea-n gard.


Sau, se pare ca nu se poate lua atitudine fata de tine, pentru ca ai butoanele. Stii cum e, ...."Am cu ce, ma, am cu ce!"


Acum esti liber sa ma banezi, daca vrei si definitiv, pentru ca "ai cu ce" .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un topic de atitudine e clar ca putem sa luam atitudine si sa ne spunem parerea. Fara ''teama'' de a fi banati. Toti putem gresi, inclusiv moderatorii. Si au gresit. Nu sunt intotdeauna corecti si echidistanti. Iar banarea trebuie sa fie o masura extrema, nu uzitata toata ziua. Asa e simplu. Cine sunt eu... Am cu ce... etc. Nu zic ca e usor sa fii moderator, dar nimeni nu te obliga sa fii.


PS: mai exista si alti moderatori pe aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea, aparent toata lume fuge de aceasta functie iar cine totusi si-o asuma e luat la impins vagoane toata ziua...

Ceea ce observ insa este faptul ca la comentarii si obiectii cam toti se pricep...


Daca lumea ar discuta mai civilizat cred ca am avea toti de castigat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Editat by Adam:yawn:

 

As putea sa stiu si eu de ce?! :roll::roll:

Daca fiecare post mi se sterge, care e diferenta fata de a fi banat?

Alta explicatie decit "Am cu ce, ba, am cu ce!" ai? Si ca te-a deranjat faptul ca ai fost pus intr-o lumina defavorabila?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact cine este. Am o banuiala, pana nu sunt sigur nu pot sa dau cu presupusul.

 

Ca sa reformulez, prima postare fiindu-mi stearsa:


Editat by Adam. Motiv: flame.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a nu fi complet scos din context, iata la ce a venit raspunsul lui Adam:


Psiho' date=' cont clona. Ban permanent.[/quote']

Nu ne dezvăluiți si nouă identitatea contului principal al userului care și-a făcut clona @Psiho ?

Nu de alta , dar să știm cu cine am avut de-a face ...

Supoziția inițială ( @viobio aka clona posibila @viorel fîrtat ) a fost varianta corectă sau trebuie să-mi cer scuze pentru bănuială nefondată ?

Nimeni nu pierde , nimeni nu câștigă .

Aștept un răspuns decent ...evident în limita posibilităților .

Nu vă deranjați aiurea :).

Respect tuturor !


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.