Sari la conținut
HiFi Tech

Topic de atitudine: a noastra sau de pretutindeni.


adrianlucian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 647
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Tocmai am citit cum guru m-a facut "rebut" si m-a porcait cum i-a venit la taste, pt ca as fi afirmat, chipurile, ca 2 albume Pink Floyd (The Wall si Dsotm) sunt mai valoroase ca Simfonia a 9-a. :D Nu stiam ca guru poate minti in halul asta. Trist ca sunt doi-trei pe acolo care se uita in gura lui. Ma rog, poate e doar pt amuzament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, i-am explicat prin mp. Dar am mari dubii că a înţeles ceva...

Pt. cf., afirmaţia mea cu cele două albume Pink Floyd era legată de Rapsodiile Române, nici vorbă de Simfonia a 9-a. Dar mă rog, omul pare să fie "cult", şi pentru el probabil că totuna e, adică tot clasică e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutia aceasta depaseste puterea mea de intelegere.

1. De ce cititi blog-ul daca considerati ca este o mizerie?

2. Ce importanta au opiniile lui M daca oricum il desconsiderati?

3. De ce va agitati atata pentru niste cuvinte scrise pe blog?


PS: Incep sa cred ca unii dintre voi il admirati in secret. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mă agit când sunt calomniat prin minciuni. Sunt useri care activează şi aici şi acolo şi ar putea crede că eu chiar am spus chestia aia. În plus, este şi membru aici, după cum am descoperit acum. Nu mă deranjează că m-a făcut în toate felurile (când postezi pe un forum public îţi asumi faptul că poţi fi porcăit de fiecare neica-nimeni), mă deranjează doar minciuna. În rest, poate să folosească orice invective la adresa mea. În taste toţi sunt super tari. Din ce au spus diverşi psihologi, cu cât eşti mai tare în taste, cu atât o ai mai mică şi eşti mai frustrat în realitate :D Iar momolo chiar este cel mai tare în taste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. cf., afirmaţia mea cu cele două albume Pink Floyd era legată de Rapsodiile Române, nici vorbă de Simfonia a 9-a.

 

Despre Rapsodii nu mă pronunț, dar Oedipe este mai valoros decât cele două albume Pink Floyd puse cap la cap. :D ( flame )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sunt un incult care estem ascultator de Pink Floyd. Pentru mine cele 2 albume Pink Floyd sunt legendare decat muzichia lui nea George Enescu.

Oedipe este prea tragic si io iubeste erotismul rock.

Rapsodia Romana unu ie muzica de petrecere cu muieri nurlii si rivalitati cu miros de vin tras la baric.

N-am chef de nevroze si complicaciuni exclusiviste, asa ca ma feresc de mierle autoritare si ascult Pink Floyd. :lol: (super-flame)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre Rapsodii nu mă pronunț, dar Oedipe este mai valoros decât cele două albume Pink Floyd puse cap la cap. :D ( flame )

 

Oedipe ăsta ce cântă, ce gen? Îţi spun din start că nu ascult disco. (mega flame)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oedipe este prea tragic

 

Culmea este că Oedipe-ul lui Enescu nu se termină într-o notă tragică, ba dimpotrivă.


Fie vorba înte noi, Wallul lui PF cam este o nevroză de la un cap la altul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oedipe ăsta ce cântă' date=' ce gen? Îţi spun din start că nu ascult disco. ([i']mega flame[/i])

 

Ca să citez un clasic în viață, "cântă la clapsugem cu armonie de ceatârnă"

 

Nu stiu, nene, io ascult decat Megadeth, lasa-ma in durerea mea

 


Fie vorba înte noi, Wallul lui PF cam este o nevroză de la un cap la altul.

 

Nu raspund la tentative de flame 8-):D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


Nu stiu, nene, io ascult decat Megadeth, lasa-ma in durerea mea

 


Cu asta sunt de acord, e un argument valabil. Cât despre restul argumentației, tot vorba unor clasici în viață : "mai bine-o lași la loc ferit / să n-o găsească vreun nefericit"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


Nu stiu' date=' nene, io ascult decat Megadeth, lasa-ma in durerea mea [/quote']

 


Cu asta sunt de acord, e un argument valabil. Cât despre restul argumentației, tot vorba unor clasici în viață : "mai bine-o lași la loc ferit / să n-o găsească vreun nefericit"

 

Apropos de asta, parca vad deja ca ce am scris va fi luat la modul serios de guru si iar voi fi gratulat cu complimentul "rebut uman" pe celalalt forum :lolno:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sariti fratilor pe el' date=' ca omul vrea flame war, zice nasoale de Pink Floyd si ma tot bate la cap cu nu stiu ce oedipe[/quote']

 

Acum ai dat de greu și îți cauți brigadă ? :D

 

Ca sa parafrazez sloganul ala pe care il au baietasii de cartier lipit pe masina "You hit me, we hit you", iti spun "You hit Pink Floyd, we hit Oedipe" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinteti niste distrusi cu totii fratzika, ce asculta omu in tara asta ? va zic io, asculta manele. asa ca lasa-tio moarta ca pute, 90 la suta din romanii asculta manele, o fi iei prosti si voi ie destepti, ha ? Cind zece zice ca esti beat mergi si te culca cind 90 la suta ascula manele , ca alea e pe sufletu omului e klar ca aia e muzica adevarata, Gutza, Salam, Adi minune, Minodora ie muzicieni adevarati si bazati nu Betoven, Ciaicovschi sau Pink ala ca dracu a auzit de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.