Sari la conținut
HiFi Tech

Topic de atitudine: a noastra sau de pretutindeni.


adrianlucian

Postări Recomandate

hellrider77 scrie:

Vad iar sămânță de scandal.


Shutti si Jack' date=' mi-e lene sa editez și sa sterg posturi, sa fac o cerere colectivă de banare imi este mult mai simplu. Vio e si el in observație...[/i']




hellrider, ma doare la slapi ca ma banezi, dar oricum, se intimpla niste mari mizerii pe acest forum:


1. "gasca" de "dealer-i" gri a unui importator se simte deranjata de prezenta mea si a eventualilor citiva amici si "sare calul" in incercarea de a ma denigra ( ca persoana, ca firma, etc. ), in loc sa-si vada de felioara lor. Un personaj iconic al acestei gasti imi pare a fi moderatorul minjit, adam, care striga cel mai tare "hotu' !!!! ". Pina aici sunt niste supozitii, dar poate ca nu stiti ( "gasca de dealer-i" ) certitudinea, ca am fost sunat de "tatucu" vostru, injurat, amenintat samd; nici el nu stie ca de ceva vreme mi-am pus telefonul sub urmarire, deci pot cere oricind conversatia. da, este posibil sa te fi sunat, sa iti spuna de la obraz cate ceva, satul probabil fiind de atata marlanie. Nu este tatucul nostru, dar cu singuranta este aun adevarat prieten, este om inainte de a fi vanzator. Niciodata nu mi-a spus, d-le mufa, ce sa cumpar, m-a indemnat sa ascult si a muncit de fiecare data cand l-am rugat sa imi faca diverse setupuri, teste, etc. Cat despre alti vanzatori: no comment! Da, omul stie si sa vanda!Nu as avea nici o problema, nici cu voi, nici cu "tatucu" vostru de peste Prut, daca v-ati vedea toti de treaba voastra, in loc sa va bagati in ciorba altuia, cu denigrari, calomnii si multe altele. Printre ele face parte si cea ca eu nu as asculta muzica, chiar ca nhu as avea habar, ca nu stiu nimic despre sunet, probabil ca sunt si surd, etc. Pe cind el ( probabil pozat de voi ) a fost le "ienescu", asculta a-9-a si "jaff luzier". Nu mi-am declarat nici o data preferinta Nr. 1 pt muzica clasica, dar de aici pina la zvonuri ca nu cunosc muzica de nici un fel, e cale lunga. Ca fapt divers, mai bine de 1 an am fost cel putin saptaminal la un concert de clasica, in primul rind pentru o mai buna educare a urechii si in al doilea rind pentru ca imi si placea. De festivaluri de Jazz, Blues sau Rock nu mai vorbesc. Despre faptul ca am petrecut mult timp in sala de repetitii, cu instrumente atit electrice cit si acustice, ca pe linga tobe am cunostinte sumare in saxofon, clarinet, fluier si chitara, din nou nu mai vorbesc. Dar zvonurile continua sa se raspindeasca, dinspre tatucul gastii, via "dealer"-i si "PR"-isiti pe forum cum ca as fi un mercantil care face acest busines doar pentru profit; regret sa va spun ca nu e asa, logica bunului simt ar trebui sa v-o spuna, de ce nu mi-as fi vazut doar de cabinet ?


2. Daca unul ca viobio arunca cu laturi, cu precadere spre brand-urile comercializate de compania pe care o reprezint, nu e nici o problema, doar e obiectiv, chiar daca mai are scapari de memorie , "absolut dezinteresat si intimplator". Daca i se replica, deja devine o problema, e saminta de scandal, dar "capetele lui in gura" ( BTW, cind i-am oferit posibilitatea sa le puna in practica, s-a dat dupa corcodus) sunt doar niste glumite nevinovate, copilaresti. Il inteleg ca se simte deranjat de cei care comercializeaza diverse brand-uri, i-ar placea ( cui nu?! ) sa fie singur, ora exacta sa vina de la domnia-sa, dar din pacate lucrurile nu sunt tocmai asa. Cred ca mai are putintel de invatat :roll: In schimb, daca eu, dupa indelungi provocari si calomnieri am spus ca nu mi se pare a fi un matching intre Accuphase si Triangle, s-a trezit corul de "dealer"-i si "PR"-isti cu galeti de laturi si spume sa urle ca am"denigrat" brandu' minune. Nu baieti (chiar daca-mi vine greu sa va spun asa, totusi biologic asa e ), nu am denigrat nimic, nu am spus ca Accu e de rahat ( chair daca asta cred) Exact ce spuneam. Cine arunca cu mizerii in Accuphase? Ghici! Cine moare de ciuda ca nu a luat el distributia pe Romania. Du-te si plimba-te, asta nu se va intampla ever :mrgreen:, am spus doar ca nu e matching, conform incercarilor mele ( si nu legate boxele in antifaza, cum insisnueaza "tatucu" )

P.S. ARCAM A19 nu se mai fabrica, dar cit era disponibil, de ce nu au venit oamenii la garantie?! Poate fi facut cu orice, dar suna al naibii de bine ( pentru pretul lui, nu 2000 , dar de', alta scapare...). In schimb, de Pinocchio nu ducem lipsa, de aceea e tara plina de ....rumegus


3. Vio si altii, ca fapt divers, la NAIM lungimea cablului conteaza, in principiu minim 3.5m, optim intre 5-10, maxim 20; de ce?! Sunt sigur ca stii, dar preferi sa lasi o aura de mister negativa. Cablul este calculat ca parte integranta a circuitului, are o inductanta proprie care suplineste filtrul Zobel. Mlaurentiu, ca fapt divers, lungimea cablului are ( o mai mare ) importanta in cazul acesta, inductanta crescind cu lungimea. La fel cum o boxa "inchisa", fara bass-reflex nu e imuna la "minjirea" sonica data de rigips, bass-ul radiaza omnidirectional si in spatii mici ( incaperi de auditie) nu se comporta ca o raza, fascicul. Dar tu, batman-batman.


4. Nu pot sa inteleg cum cineva poate sa aiba atita tupeu, nesimtire, mojici si mirlanie de papagal ca sa intre cu picioarele si sa incerce sa deturneze user-i spre un eventual propriu forum, pentru a deservi interesele "tatucului" si mi-e si mai greu sa inteleg cum e tolerata aceasta actiune


nu pot sa inteleg cum cineva poate sa fie atat de cramponat de fostul regim. Bai comunistule, iti strica concurenta? Iti scad vanzarile? Uita-te cu ce gresesti TU inainte de a da vina pe factori de influenta externi! Daca ai avea o politica eficienta de marketing si daca ai avea si high-end pe langa hi-fi-ul cel mult prea umflat cu pompa - vezi reclamele extraterestre de la Naim: bani bagati cu nemiluita de poporul britanic - aka cururile regale - dornice sa-si promoveze trancotele - atunci poate ai realiza unde trebuie sa actionezi. Userii au fost invitati nu deturnati - bai kgbist aradean, catre un forum neaservit niciunui dealer, liber nu orientat pe fata si cu nerusinare catre un singur dealer.


5. De-a lungul timpului am facut diverse prezentari, am avut usa deschisa pentru toti, mare gresala am facut. "Tatucu" nu dormea, avea grija sa-si trimita hoardele de "dealer"-i si "PR"-isti , sub protectia anonimatului pentru a-mi face si mie "PR".....negru. Ingenios, nimic de spus. Desi intr-o tara civilizata tot acest cortegiu face parte mai degraba din zona .....concurentei neloiale. Tot in acelasi ton, a preferat sa nu vina la HI-FI Arena ( exceptind 1-2 editii ), probabil ca temindu-se de o concurenta "umar la umar"


6. ETC


Acestea fiind zise, mie mi-e sila de ce se intimpla pe aici, daca nu ar fi citiva oameni pentru care am respect ( incluzind admin-ul ) as lua imediat decizia sa ies. Sunt satul de mizriile "gastii", abuzurile unor (fosti sau prezenti ) moderatori, daca se ia decizia sa fiu ban-at, f. bine. Dar, in ciuda unei timiditati, Netcrusher nu cred ca ar putea fi de acord, daca nu s-au schimbat intre timp anumite reguli, interese samd. Oricum, daca se va intimpla, fie va fi abuziv, fie inseamna ca nu am pierdut nimic, am altele mai bune de facut

 

poti sa pleci linistit, poate asa are si forumul acesta o sansa sa devina liber.

 

As mai aduga pe lista :


7. Eu daca foloseam cuvinte, chiar mai "cu perdea" pentru a nominaliza anumite parti anatomice, cum ar fi nobilele dosuri regale, primeam cel putin avertisment, daca nu ban, pe cind venite din partea unui vrednic reprezentant al "axei" sunt trecute cu vederea; la fel si atacuri directe, jigniri; dar la el e scuzabil, e copil, probabil inca are "mufa" mica ( micro USB ) si nu functioneaza de cit a lustruit-o, nu face contact, neavind cocoloasele aferente ( de cositor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 647
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vedeti sa va permita Momolo survolul. :lol: Sa nu va intoarca din drum.

:lol:

Nu cobi' date=' parca vad ca Herr Momolo va rupe in curand belete la intrare. Unde o sa migreze asa masa mare de audiofili, unde isi vor ei gasi linistea ?!.. :eh:[/quote']

 

Sa speram ca-l va primi pe bro, chiar daca l-a "mufat" o data :lol::lol::lol: ....sau "fumat" ?! ....sorry, ma incurc in cuvinte....sau anagrame?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am deschis tv-ul pentru prima data de prin primavara, mi-a cazut falca ...Nu stiu ce mamica moarta la Medlife cu trei paturi pe ea, pensii mai mari ca lefurile, smecherie de fond suveran, crese si gradi facute de ungurii lui Orban in secuime, furaciune de 100 mil euro, DNA descinde la Guvern...Bai, mai am putin si fac atac de panica...

Brava voua ca va luati la ..ranga pe tot feluri de cacaturi, cred ca asa va luati mintea de la grozaviile din jur... :thumbup:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am deschis tv-ul pentru prima data de prin primavara, mi-a cazut falca ...Nu stiu ce mamica moarta la Medlife cu trei paturi pe ea, pensii mai mari ca lefurile, smecherie de fond suveran, crese si gradi facute de ungurii lui Orban in secuime, furaciune de 100 mil euro, DNA descinde la Guvern...Bai, mai am putin si fac atac de panica...

Brava voua ca va luati la ..ranga pe tot feluri de cacaturi, cred ca asa va luati mintea de la grozaviile din jur... :thumbup:

 

Aaaa,.... n-ai prins-o paia cu rusii care vor ataca tot ce misca, plus vaccinurile lipsa, etc...etc ....etc...


Este un mare prof universitar de psihiatrie parca, ce arata intr-un studiu al sau din ultimii ani ca poporul roman sufera in proportie de 90% de diverse boli si tulburari psihice.


Au grija astia cu televizoru ca procentul sa fie de 100% in viitorul apropiat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul are o problemă psihică, dacă nu te-ai prins până acum probabil guști și tu kitchul.

Vezi și pozele (de o prostie crasă și de un kitch maxim) pe care tocmai le-a trântit la topicul cu Specificații haioase, fără nicio legătură cu topicul respectiv, bineînțeles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi Andi cum tu sau altii din gasca ta provocati haos ?

Dupa ce incepeti si va da altii cu ....peste bot tot voi tipati ca din gura de sarpe ca este hsos pe forum .

 

Nu suport kitchul pe care îl promovează pupăza pe forum. Și nu vorbesc doar în numele meu, ci în numele multor altora. Vrei să ajungă forumul pe post de exponat la Muzeul Kitchului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveți aici profilul userului complet inutil popescuioan. Vă rog să consultați dacă acest individ a avut vreo postare legată de audio pe acest forum. Vă spun eu: absolut niciuna. Zero


https://www.avclub.ro/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=780

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul asta as trece cu un bocanc peste mecla săgeții Andi

 

Tot la nivelul de urangutan ai rămas, încă de când ai intrat pe forum mă amenințai cu capete în gură. Nu vei depăși niciodată nivelul de urangutan, asta e condiția ta. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni. Voi sunteti pe bune? Inteleg sa va înțepati, dar fără injuraturi, epitete si adjective...


Jupan Wolfgarl, atentie la limbaj! Andi, daca nu iti place ceva, ignoră... Da sunt multe kitsch-uri, in general arta barocă poate părea kitsch, ți-ai spus punctul de vedere, dar rezuma-te a te referi la postare ai nu la autor.


Foarte urat din partea voastră, imi sunteti simpatici amandoi, sunt dezamăgit... :thumbdown:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu fi-miu la gradinita.

A vazut acolo fel si fel de copii, unii care se jucau sau altii care se impingeau (contre) la jucarii etc.

In citeva zeci de secunde dupa ce educatoarea le-a spus ca nu este frumos sa se certe si impinga, i-am vazut ca se jucau impreuna ba chiar isi dadeau jucarii unul altuia fara sa se (mai) certe.


Media de virsta intre 3,5 si 4,5 ani. :goofy:


Din pacate aici pe forum, nu stiu care este media de virsta. :!:


Dar stiu ca este JUNGLA salbatica... :(


Sint curios daca s-ar intilni cei 4-5 useri care se tot cearta pe forumul asta prin intermediul PC-ului (unde toti sint ZMEI), daca s-ar intilni face 2 face, s-ar lua la omor (salbatici) sau ar incerca sa rezolve situatia din jungla asta civilizat (oameni)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi Andi cum tu sau altii din gasca ta provocati haos ?

Dupa ce incepeti si va da altii cu ....peste bot tot voi tipati ca din gura de sarpe ca este hsos pe forum .

 

Viorel' date=' ma simt mai aproape de Andi, decat fata de alti useri. Motivul este simplu, ne cunoastem, impartasim aceeasi filosofie de sunet, am cumparat de la Audioconcept si il apreciem pe Jack. Nu cred ca este ceva rau in asta.

Asa cum am mai spus-o si pe tine te apreciez foarte mult pentru ce reusesti sa faci - amplificatoarele tale !

Hai sa facem un efort comun, pana la urma avem aceeasi pasiune ![/quote']

Daca te stii cu el , da-i un cap in gura din partea mea , vad eu cum ma revansez fata de tine , nu trebuie sa-mi readuci aminte de unde ai cumparat setul doi de scule si pe cine apteciezi .

Sincer eu nu doresc aprecierea nimanui .

 

Viorico, ma ofer eu sa-ti "primesc" "capetele-n gura" . Ce zici, te bagi? Asa, ca tot bagai aluzii si-mi jignesti amicii. Zau, de aseara nici n-am deschis forumul, n-am vorbit macar la tel. cu cineva ( e drept, alaltaieri cu Marian, despre cum a fost in concediu .... :D ), am avut treaba, am fost la tenis, acum seara vad ca am aranjat nus'cite. Ba, da' nu va mai ajunge?! Vorba lui Bogdan, ar trebui sa rescrieti istoria, probabil ca eu am incendiat Roma pe vremea lui Nerro, iar el saracu'.... a cazut nevinovat. Mai termina cu capetele-n gura sau dovedeste-le ! De gabytza nu mai zic, la primul "vint" lesina.....deja are un idol pe care-l copiaza ca si comportament, Beavis :clap::lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu fi-miu la gradinita.

A vazut acolo fel si fel de copii, unii care se jucau sau altii care se impingeau (contre) la jucarii etc.

In citeva zeci de secunde dupa ce educatoarea le-a spus ca nu este frumos sa se certe si impinga, i-am vazut ca se jucau impreuna ba chiar isi dadeau jucarii unul altuia fara sa se (mai) certe.


Media de virsta intre 3,5 si 4,5 ani. :goofy:


Din pacate aici pe forum, nu stiu care este media de virsta. :!:


Dar stiu ca este JUNGLA salbatica... :(


Sint curios daca s-ar intilni cei 4-5 useri care se tot cearta pe forumul asta prin intermediul PC-ului (unde toti sint ZMEI), daca s-ar intilni face 2 face, s-ar lua la omor (salbatici) sau ar incerca sa rezolve situatia din jungla asta civilizat (oameni)?

 

Cu siguranta ca intr-un mediu neadecvat nu m-as lua la "omor". Tocmai de aceea propuneam rezolvarea intr-un mediu adecvat, intr-un ring, cu echipamente adecvate, o confruntare sportiva. Ma ofer sa fac rost de toate cele necesare...M-am oferit de nenumarate ori sa ma intilnesc cu oricine. Macar sa ma priveasca in ochi. Dar toti, unul peste altul, in cires....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceam mai devreme...

Cred ca asa se uita altii "de afara" la noi:



jerry-seinfeld-kramer-pocker-face-Newman-winner-laugh.gifuploa ... -laugh.gif"><a href=http://reactiongifs.me/wp-content/uploads/2013/09/jerry-seinfeld-kramer-pocker-face-Newman-winner-laugh.gif' alt='URL>'>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:clap:

Bulangiu ? Sa ma pupi in gaoaza :kiss:

 

Ba, tarane, esti bou sau vaca ? :think: Iar mananci cacat ?!

 

Bai, gabyta, recunosc ca nu am aprofundat atit de mult Bach ca tine ( dovada vie este ce-ai ascris mai sus) si nu stiu nimic de Nae, dar poate ma lamuresti si pe mine, versurile astea din care arie a lui Bach le-ai scos? :clap::lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deschid si citesc.. ..orgolii. Neinsemnate. Inutile.

Sau cum zice un OM pe care-l stimez mult: PAPAGALI. Caraie si nu fac nimic. Inteligenta MARE si intelepciune mica. Mai bine oameni buni deschideti subiecte sa DOVEDEASCA capacitatea voastra. :idea:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.