Sari la conținut
HiFi Tech

Topic de atitudine: a noastra sau de pretutindeni.


adrianlucian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 647
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Adam, tu ai citit mesajul lui Cosmin? Este provocator si directionat catre Jack. Privesti totul intr-un singur sens si asta nu este ok.

 

Eu zic sa ne calmam si sa analizam la rece. A fost doar o gluma. Puteti crede ce vreti, fix asta a fost intentia. Este cunoscut faptul ca textingul este foarte interpretabil.


BTW, un om mare accepta o gluma! :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca macar de data asa sa se sezize un moderator, daca nu sunt toti manjiti si sa ia masurile necesare in vederea supendarii. Eu am primit avertisment si nu am jignit in halul asta.


PS: de data asta am facut print screen, ca sa nu mai poata musamaliza "baietii" lui de la moderare, stergand miseleste posturile lui abjecte si marlanesti.

 

Stai linistit, eu nu m-am suparat. Dar trebuie livrat ceva pe masura atitudinii. Repet, nu stau de vorba cu oameni fara simtul umorului. De acum incolo, poa' sa spuna ce doreste, deja m-am lamurit ireversibil. :mrgreen:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Halal forum' date=' halal obiectivitate.

 

[/quote']

 

Daca nu-ti convine de ce mai stai ???

Nu te obliga absolut nimeni sa-ti pierzi pretiosul timp pe forumul asta fara obiectivitate.

 

Sunt si oameni OK aici. Am primit multe PM-uri de cand am venit si am agitat apele aici. Evident ca baietii se calmeaza, doar aparent insa se pare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau să intru în circotecă, dar să mor dacă văd în ce fel a fost provocator mesajul lui Cosmin la adresa lui Jack...

 

Andi, just for you, altfel nu m-as fi obosit sa raspund: a insinuat ca ar exista o legatura ( comerciala, de interes, etc. ) cu o persoana cu care nu am vorbit de ( multi) ani. Fara alte amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exprimarea face tot deliciul: executat! Haha' date=' sa vezi cand o sa fie el insusi executat si inca de cati! Soarta lui Ceausescu, o sa o aiba, virtual vorbind.

In alta ordine de idei, omul e chiar periculos, pt ca stie cate ceva si mai ales poate aduce prejudicii serioase, mai ales potentialilor clienti din provincie, pentru care e mai dificil sa vina in Bucuresti la dealeri sa asculte. Omul este convingator, cred ca ar fi bun la vanzari, poate Jack sa il foloseasca,asta daca nu cumva sare la beregata clientilor care indraznesc sa ridice in slavi "mizeriile" astea digitale. Cred ca ar face putina atmosfera inconjurat de discuri de vinil si infasurat in benzi master tzepe precum Tutankamon.

nu-i port pica, omul atat poate, e clar asta! :mrgreen:[/quote']

 

Auzi, papusica, te rog, inca, politicos, sa nu ma mai pomenesti si cu atit mai putin sa ma mai amesteci in fanteziile tale. Nu mai incerca sa faci valuri, sa lansezi sopirle samd. E foarte clar unicul tau scop pe acest froum, nu intinde coarda si in alte directii. Daca ai ceva sa-mi spui, ceva de impartit cu mine, am lansat o invitatie deschisa intr-un alt topic, sa clarificam problemele. Multumesc!

 

Prietene, cred ca ma confunzi. Esti cumva gay? auzi, apelativ papusica... ha ha.

Scopul meu pe acest forum nu exista, nici acum nu inteleg de ce am dat curs propunerii de a ma inscrie aici.

Stai linistit, nu am de ce sa te pomenesc. Era o gluma, nicidecum o fantezie, dar se vede ca nu gusti, promit, nu se mai repeta. Prefer sa nu stau de vorba cu oameni care nu au simtul umorului.

Inca ceva, o sa iti scriu in privat, daca o sa am chef, dar, pfff, mi-a pierit instant. :geek:

 

Nu sunt prieten cu tine. Desi imi doresc cu ardoare, chiar mai mult decit atit :oops::oops::lol::lol: Poate sunt gay....Ai o problema cu acest lucru? Esti homofob? Poate chiar ma simt atras de tine....Unde e problema? Sau poate analizam cuvintele, gasim sinonime: papusica poti sa-i spui cuiva pe care il (o) simpatizezi sau e pur si simplu diminutivul de la papusa, sinonim cu marioneta. Acum, ce am vrut eu sa spun..... poti sa crezi ce vrei, dar nu cred ca cineva poate considera o jignire apelativul "papusica", in ciuda incercarilor disperate ale primului barbat de pe Pamant. Daca esti homofob atunci sunt dispus sa ma declar gay. ...poate vii sa-mi tragi o chelfaneala.....te astept, in simpatia mea fata de tine e si asta placerea de a te face sa vii la mine :lol::lol::lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau să intru în circotecă' date=' dar să mor dacă văd în ce fel a fost provocator mesajul lui Cosmin la adresa lui Jack...[/quote']

 

Andi, just for you, altfel nu m-as fi obosit sa raspund: a insinuat ca ar exista o legatura ( comerciala, de interes, etc. ) cu o persoana cu care nu am vorbit de ( multi) ani. Fara alte amanunte.

 

Nu am insinuat deloc asa ceva, vezi cum se intelege fix ca nuca in perete? Aluzia era la adresa stimabilului si era o recomandare de a incerca sa schimbe dealerul respectiv cu altul, poate are mai mult succes. :lol:

P.S.Nu am stiut ca a trecut si pe la matale, altfel invocam alt dealer :mrgreen:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Cand o sa am chef o sa povestesc cum domnul M.I., un milionar audiofil cu un Accuphase P 7100 conduce fara probleme boxe Hansen The Emperor, pret de lista peste 50.000 €. A incercat si 3 tipuri de separate, de la.... insa nu acum.


Rabdare, va rog.

 

Eu am sa incerc, curand, P 7300 :clap:


P.S. Nu imi mai trimiteti va rog PM cu tot felul de oferte, incluzand Pass Labs, Mark Levinson, etc. Nu ma intereseaza. Am ramas decat la doua companii producatoare: Accuphase si Luxman. Si Aurender of course. Restul pot sa astepte mult si bine.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insa nu pot fi indiferent fata de atitudinea afisata fata de un anumit dealer care nu a gresit cu nimic in fata dvs. Pe langa asta nu faceti decat sa denigrati niste branduri' date=' doar datorita intereselor particulare pe care le aveti.[/quote']

 

Asa cum am mai spus-o n-am nimic cu Iura sau brandurile pe care le vinde. Am povestit STRICT din experienta proprie cu sculele Acccuphase pe care le-am avut. Nu am inventat, nu am exagerat nimic.Totul poate fi probat de prietenii audiofili care au ascultat sistemul respectiv. Nimic nou sub soare.

Daca doresti pot sa-ti zic ca sunt suparat pe Iura ca mi-a recomandat niste boxe care n-aveau nici o legatura cu restul sistemului. Putea sa zica, era simplu. Putea sa-si dea silinta mai mult !

Nu am nici un interes fata de nimeni !

Repet, poate intelegi de data asta, toate afirmatiile mele se bazeaza pe experienta proprie.

Nu le-as fi povestit daca Cosmin ar fi fost mai ponderat in afirmatii.

Am atras atentia, dar ...

 

Marian, tot din experienta proprie am spus si eu. Mie mi-a placuf in mod special sistemul Accuphase care l-ai avut. Nu as fi schimbat nimic acolo, poate doar boxele. Dar e o chestiune de alegere aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... poti sa crezi ce vrei' date=' dar nu cred ca cineva poate considera o jignire apelativul "papusica", in ciuda incercarilor disperate ale primului barbat de pe Pamant.[/quote']

 


:thumbup::lol:


Jack, m-ai facut sa rad copios.


Chiar daca ma repet, iti spun sincer ca nu am nimic cu tine. Iti respect foarte mult munca. :thumbup:

Atitudinea unor cl infocati de ai tai imi displace insa. Imi displace impunerea fortata a punctului lor de vedere.

 

Auzi, iubi ( daca-mi permiti sa-ti spun asa, nu stiu, dar nu ma pot abtine ), dar tu n-ai cazut cumva inzecit in acelasi "pacat"? Nu esti cumva client extrem de infocat al cuiva?1 Nu fortezi cumva sa-ti impui punctul de vedere?! Si cu toate astea nu-mi displaci, din contra, sunt extrem de atras de tine. Ai o carisma aparte, o subtilitate si un rafinament ce ma emotioneaza profund, toate astea dublate de un fizic de Adonis....Iata, eu chiar te sustin! Keep going, great job! Sa nu se supere Adam, dar din pacate el nu e chiar genul meu.....Sorry :lol::lol::lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce nu intelegi tu Jack? Ca banii sunt la mine si eu decid. Asta nu vreti sa pricepeti multi din cei care vindeti. Nu mai incercati sa ma convingeti cu tehnici de marketing mascate in spatele unor invitatii subtile la showroom-uri, sau spuse pe sleau de vreun argatel in privat, ca nu tine smecheria. Ultima facultate a fost de management si marketing, asa ca va adulmec de la o posta :lol::mrgreen:

P.S. Merg acolo unde consider si cand/daca consider.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Cand o sa am chef o sa povestesc cum domnul M.I.' date=' un milionar audiofil cu un Accuphase P 7100 conduce fara probleme boxe Hansen The Emperor, pret de lista peste 50.000 €. A incercat si 3 tipuri de separate, de la.... insa nu acum.


Rabdare, va rog.[/quote']

 

Eu am sa incerc, curand, P 7300 :clap:


P.S. Nu imi mai trimiteti va rog PM cu tot felul de oferte, incluzand Pass Labs, Mark Levinson, etc. Nu ma intereseaza. Am ramas decat la doua companii producatoare: Accuphase si Luxman. Si Aurender of course. Restul pot sa astepte mult si bine.

 


Vai, iubiiiii, cine te-a deranjat in halul asta ?! :(:o:cry::cry::cry: Spune-mi mie si-i bat la fundu' gol si-i pun la colt pe coji de nuca!


In alta ordine de idei, cum era rima aia?! Cei doi apostoli au fost trei...... ? Aaaa, si ai uitat de al patrulea. Hai iubi, la somnic, ca esti cam obosit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Cand o sa am chef o sa povestesc cum domnul M.I.' date=' un milionar audiofil cu un Accuphase P 7100 conduce fara probleme boxe Hansen The Emperor, pret de lista peste 50.000 €. A incercat si 3 tipuri de separate, de la.... insa nu acum.


Rabdare, va rog.[/quote']

 

Eu am sa incerc, curand, P 7300 :clap:


P.S. Nu imi mai trimiteti va rog PM cu tot felul de oferte, incluzand Pass Labs, Mark Levinson, etc. Nu ma intereseaza. Am ramas decat la doua companii producatoare: Accuphase si Luxman. Si Aurender of course. Restul pot sa astepte mult si bine.

 


Vai, iubiiiii, cine te-a deranjat in halul asta ?! :(:o:cry::cry::cry: Spune-mi mie si-i bat la fundu' gol si-i pun la colt pe coji de nuca!


In alta ordine de idei, cum era rima aia?! Cei doi apostoli au fost trei...... ? Aaaa, si ai uitat de al patrulea. Hai iubi, la somnic, ca esti cam obosit.

 

Nu imi plac dulcegariile de la poponari pt poponari. Am preferinte clare in materie si chiar de-ai fi femeie, nu pari sa ai designul necesar pentru gusturile mele :lol::lol::lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce nu intelegi tu Jack? Ca banii sunt la mine si eu decid. Asta nu vreti sa pricepeti multi din cei care vindeti. Nu mai incercati sa ma convingeti cu tehnici de marketing mascate in spatele unor invitatii subtile la showroom-uri, sau spuse pe sleau de vreun argatel in privat, ca nu tine smecheria. Ultima facultate a fost de management si marketing, asa ca va adulmec de la o posta :lol::mrgreen:

P.S. Merg acolo unde consider si cand/daca consider.

 

Vai, iubi, ma jignesti :oops::oops::oops:

Tu nu intelegi ca eu nu-ti vreau banii ?!


">https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8

">https://www.youtube.com/watch?v=xdr1uqPK6wo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce nu intelegi tu Jack? Ca banii sunt la mine si eu decid. Asta nu vreti sa pricepeti multi din cei care vindeti. Nu mai incercati sa ma convingeti cu tehnici de marketing mascate in spatele unor invitatii subtile la showroom-uri' date=' sau spuse pe sleau de vreun argatel in privat, ca nu tine smecheria. Ultima facultate a fost de management si marketing, asa ca va adulmec de la o posta :lol::mrgreen:

P.S. Merg acolo unde consider si cand/daca consider.[/quote']

 

Vai, iubi, ma jignesti :oops::oops::oops:

Tu nu intelegi ca eu nu-ti vreau banii ?!


">https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8

">https://www.youtube.com/watch?v=xdr1uqPK6wo

 

Ai dreptate, vrei sa cumperi nu sa vinzi. Tacerea mea. Dar nu o sa o ai.

Hai sa dau cartile pe fata si acumti vorbesc din real life nu din povesti.

Toti prietenii mei stiu ce inseamna Accuphase si nu-i intereseaza nimic altceva. Unii sunt oameni cu mari posibilitati financiare si nici macar nu pierd vremea ca mine pe forumuri. De ce nu renunta la Accuphase? Pentru ca au vazut despre ce e vorba si pana nu apare altceva mai bun, mai pas! :mrgreen:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exprimarea face tot deliciul: executat! Haha' date=' sa vezi cand o sa fie el insusi executat si inca de cati! Soarta lui Ceausescu, o sa o aiba, virtual vorbind.

In alta ordine de idei, omul e chiar periculos, pt ca stie cate ceva si mai ales poate aduce prejudicii serioase, mai ales potentialilor clienti din provincie, pentru care e mai dificil sa vina in Bucuresti la dealeri sa asculte. Omul este convingator, cred ca ar fi bun la vanzari, poate Jack sa il foloseasca,asta daca nu cumva sare la beregata clientilor care indraznesc sa ridice in slavi "mizeriile" astea digitale. Cred ca ar face putina atmosfera inconjurat de discuri de vinil si infasurat in benzi master tzepe precum Tutankamon.

nu-i port pica, omul atat poate, e clar asta! :mrgreen:[/quote']

 

Auzi, papusica, te rog, inca, politicos, sa nu ma mai pomenesti si cu atit mai putin sa ma mai amesteci in fanteziile tale. Nu mai incerca sa faci valuri, sa lansezi sopirle samd. E foarte clar unicul tau scop pe acest froum, nu intinde coarda si in alte directii. Daca ai ceva sa-mi spui, ceva de impartit cu mine, am lansat o invitatie deschisa intr-un alt topic, sa clarificam problemele. Multumesc!

 


Sper ca macar de data asa sa se sezize un moderator, daca nu sunt toti manjiti si sa ia masurile necesare in vederea supendarii. Eu am primit avertisment si nu am jignit in halul asta.


PS: de data asta am facut print screen, ca sa nu mai poata musamaliza "baietii" lui de la moderare, stergand miseleste posturile lui abjecte si marlanesti.

 

Musiu, sa inteleg ca te-a luat Jack de avocat?

 

Robert:


1. Si la mine s-a intamplat la fel si nu a ineresat pe nimeni pt ca nu eram din tabara care trebuie.


2. De la a face o simpa aluzie si pana la marlanisme gen pasarica e cale lunga . Problema e ca nu este prima data ( l-a facut si pe viobio fara sa fie provocat de acesta ) insa un moderator CORUPT a sters miseleste acel post. Multi cred ca au vazut, insa nu au curajul sa zica nimic. Le e frica sa nu fie porciti de Jack si gasca agresiva care a distrus aceasta minunata comunitate, cat si pe cele 2 anterioare. I

 

Musiu, taman matale sa ma acuzi pe mine ca-s CORUPT, eu nefacand parte din nici o "bisericuta", deja mi se pare prea mult. Parca era vorba in regulament ca nu se pun in discutie hotararile moderarii, ca fost moderator cred ca stii acest lucru, ba chiar ai clamat asta. E cumva putina ipocrizie aici? BTW, spre stiinta matale s-a discutat despre ce reclami mata in sectiunea aia, o stii, MODERARE.


Uite, chiar acum sunt in discutie ultimele voastre postari. :thumbup:


Eu zic sa va calmati. Oricum, se va lasa cu masuri pentru calmare. Pacat, tocmai incepusem sa discutam ca niste oameni civilizati, IN REM, nu IN PERSONAM. Vad ca unii nu pot in ruptul capului sa renunte la anumite "obiciuri"... Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


Eu am sa incerc' date=' curand, P 7300 :clap:


P.S. [b']Nu imi mai trimiteti va rog PM cu tot felul de oferte, incluzand Pass Labs, Mark Levinson, etc. Nu ma intereseaza. Am ramas decat la doua companii producatoare: Accuphase si Luxman. Si Aurender of course. Restul pot sa astepte mult si bine.[/b]

 


Vai, iubiiiii, cine te-a deranjat in halul asta ?! :(:o:cry::cry::cry: Spune-mi mie si-i bat la fundu' gol si-i pun la colt pe coji de nuca!


In alta ordine de idei, cum era rima aia?! Cei doi apostoli au fost trei...... ? Aaaa, si ai uitat de al patrulea. Hai iubi, la somnic, ca esti cam obosit.

 

Nu imi plac dulcegariile de la poponari pt poponari. Am preferinte clare in materie si chiar de-ai fi femeie, nu pari sa ai designul necesar pentru gusturile mele :lol::lol::lol:

 

Vai, ma simt devastat :cry::cry::cry: Dar macar dreptul de a tinji si suferi dupa tine in tacere nu mi-l poate lua nimeni....Pot macar sa sper ca dupa sutele de femei carora le-ai frint inima, vei vrea sa faci o mica diversitate si sa incerci o alta experienta? Hai spune-mi ca da, chiar daca ma minti..... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri



Vai' date=' iubiiiii, cine te-a deranjat in halul asta ?! :(:o:cry::cry::cry: Spune-mi mie si-i bat la fundu' gol si-i pun la colt pe coji de nuca!


In alta ordine de idei, cum era rima aia?! Cei doi apostoli au fost trei...... ? Aaaa, si ai uitat de al patrulea. Hai iubi, la somnic, ca esti cam obosit.[/quote']

 

Nu imi plac dulcegariile de la poponari pt poponari. Am preferinte clare in materie si chiar de-ai fi femeie, nu pari sa ai designul necesar pentru gusturile mele :lol::lol::lol:

 

Vai, ma simt devastat :cry::cry::cry: Dar macar dreptul de a tinji si suferi dupa tine in tacere nu mi-l poate lua nimeni....Pot macar sa sper ca dupa sutele de femei carora le-ai frint inima, vei vrea sa faci o mica diversitate si sa incerci o alta experienta? Hai spune-mi ca da, chiar daca ma minti..... :kiss:

 

Are dreptate Adam sa fie ingrijorat, iarba aia nu a fost deloc ok, fir-ar a dracu, iti recomand sa schimbi dealeru' :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jack si Cosmin pauza o săptămână.

MarianS si Adam pauza cate doua saptamani.


Daniel, te rog nu întreține o discuție ajunsă în derizoriu si care a generat banarea a 4 membri


Nu de alta, dar noua moderatorilor ne place foarte mult principiul solidaritatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce anost va fi forumul o perioada ....

M-am distrat copios in aceasta dimineata , citind pe aici .

Acum sincer , nu trebuia sa suspendati pe nimeni , cei patru sunt sarea si piperul , acum eu cu ce o sa mai delectez dimineata la cafea ? Cafeaua nu merge fara citeva bușeli la gioale ......

 

Ai răbdare că-ţi vine răndul. Se cunoaşte că a început perioada concediilor, lumea sa dat iar pe beutură. Beutura bat-o vina. :lolno:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.