Sari la conținut
HiFi Tech

In vizita la HiFi Expert


SonusF

Postări Recomandate

Nu credeam ca voi spune astfel de lucruri despre o sursa, mai ales ca am ascultat DAC de la MSB de multe zeci de mii de euro. Am ascultat CD player referinta cu pret de lista de peste 32.000 mii de euro, Audio Aero La Source. Am ascultat si alte modele de referinta de la Audio Note, Simaudio, Vitus, Chord, Weiss. Am ascultat pick-up-uri care mai de care, am ascultat diversse tipuri de magnetofoane: Akai 747 DBX Saitama (o editie speciala pentru Japonia), Revox, Studer, Teac. Si multe alte surse, sute :D , insa nimic nu a sunat precum acesta.

Nu zic ca nu exista ceva mai bun, insa din ce am ascultat eu pana acum, nimic nu a sunat in acest fel.

 

Nu a sunat in acest fel pentru ca sursele enumerate nu le-ai ascultat in acelasi sistem si in aceleasi conditii. Sunetul e a sistemului intreg. Ar fi interesant de ascultat si comparat surse de top in acelasi sistem. Atunci putem trage niste concluzii. Oricum, boxa isi spune cel mai mult cuvantul. Iar sursa la care te referi tu, in alt sistem nu va ''suna'' la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate are sau nu importanta ce mai zic unii dar si mie mi-a placut foarte mult , din acest motiv am pus prima data ca sursa dacul Gryphon .

Some Sabre DACs sounds dry, some sounds great. Gryphon Kalliope DAC has Sabre and for me it is The best DAC now on market. I had MSB Diamond, MSB Signature, dCS Vivaldi, EMM Labs DAC-2X, and many others. But Gryphon is The best DAC i ever heard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sistemul ala a fost pomenit de mii de ori si aici si pe blogul lui momolo. Zici ca e singurul sistem de pe planeta. In toate pozele - si de aici si de dincolo, postate in urma cu un an - apare acelasi sistem. Neschimbat, nemiscat. Mai are si altul? Se pare ca e dintotdeauna acolo si va ramane pentru vesnicie.


Daca ar fi vorba de pick-up, acesta nu e o sursa in sine, caci nu canta fara doza si fara preu de doza. Si in functie de acestea va suna diferit. Total diferit. In plus, daca se compara cd-ul cu vinilul, digitalul cu analogicul, se compara mere cu pere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adame, eu unul nu vad rostul acestui circ. Inteleg, arunci o cimilitura in joaca, insa sa transformi totul intr-un menaj cu saltimbanci, imi pare usor exagerat. :sick:


PS: Vad ca noujlasuta din discuri au fost editii ultra tunate sa sune bine. Alea le pui si pe un glorios sistem Samsung si se aud bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adam, realizezi ca urmeaza sa desconspiri o sursa ce a sunat mai bine ca playerul de varf de la Audio Aero, cel de 32 mii euro. Raportat la aceasta ultima experienta personala, restul surselor insiruite de tine oricum nu conteaza atata timp cat au fost ascultate in alte sisteme.

Good luck dude!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.