Sari la conținut
HiFi Tech

Sfat amplificator


crs23

Postări Recomandate

Folosirea ulterioara a picioruselor separate cu amortizare este cea mai buna idee. Proiectarea din fabrica a aparatului functie de picioarele aparatului nu este neaparat un lucru benefic pentru ca te restrictioneaza la alte lucruri.


In fine, intotdeauna sunt de luat decizii care vin la pachet cu plusuri si minusuri, asta-i viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu m.am oprit acum ceva timp in a baga bani in scule ,nu de alta dar ce am acum mi se pare ca suna cat de cat ok(Plinius m16 si SA250MK4) si vreo 2 monobloace vincent sp998.Multa sanatate audiofilule

 

Noi vb de un apm sh de 600€ iar tu iti etalezi un etaj pre-amp sh la cca 4000€ care te-a linistit :shock: ... Am inteles ca directia in care tu crezi este una conservatoare, toate bune, este calea cea mai sigura, insa lucrurile se mai schimba, evolueaza.


Dar tu, cu un asemenea setup pre-power, te gandesti cat pierzi prin faptul ca nu ai un rack, sau macar o masa, o polita ... din aia ... haudiofila ... :mrgreen:


Iar cablurile acelea gen prelungitor, vad eu stramb? De ce nu pui o poza cu tot sistemul?


Parerea mea este ca exista un mare potential de upgrade audiofil pentru sistemul tau, vei ramane surprins ce pot aparatele acelea daca nu le-ai pune unul peste altul, iar sub ele ai folosi cel putin un rack sau niste stillpoint-uri.


Have fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jos pălăria Sistemf pentru aparatele Plinius.


Nu trebuie sa iei in seama absolut orice, eu inteleg ca tu ai vrut sa demonstrezi ca ai ceva experiență în domeniul audio cu pozele sistemului tau.


Si eu sunt de părere că ai fost inteles greșit.


Mult succes!


PS: La bugetul de 600€, de ce nu se poate lua in considerare Exposure 2010S? Din punctul meu de vedere este o soluție mult mai viabilă...si nu este clasa D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m.am oprit acum ceva timp in a baga bani in scule ,nu de alta dar ce am acum mi se pare ca suna cat de cat ok(Plinius m16 si SA250MK4) si vreo 2 monobloace vincent sp998.Multa sanatate audiofilule

Pana la urma ce electronice ai?

In fotografie sunt niste Plinius, in interventia din citat cu totul altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bongiorno, nu despre struguri este vb aici, este vb despre atitudinea grobiana prin care se face misto pe un site audiofil. Din cate imi aduc aminte, doar de Paste iti doreai ca site-ul sa nu se duca pe apa sambetei, dar cum se poate cu astfel de atitudine?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii zice ca strugurii sunt acriiiii....

Eu cred ca nu ai inteles ce a spus Laurentiu.

Si in al doilea rand, e cam irelevant in acest caz ce sistem are omul, deoarece atata timp cat nu aude diferente intre cabluri, e ori o problema majora la sistem, ori la urechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ca cineva v-a dat peste vorba si acum va urticati !

O meritati !

:lol: Cred ca glumesti, acum. Tu esti brusc fanul oricarei persoane care nu aude diferente intre cabluri. Stai linistit, ca nu se oftica nimeni ca vede niste poze si nici nu cade nimeni pe spate cand vede niste poze, cum faci tu. Cand o sa ai si tu un sistem serios, care SUNĂ, nu te vei mai aduna de pe jos de fiecare data cand pune cineva poze cu un sistem de cateva mii de euro.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice expert în cabluri îți va spune că există rodaj. Și oricum, nu era vorba despre rodaj, dar ai un adevărat talent în a duce discuția în bălării, cum ai dus-o și acum, parcă suntem la grădiniță, hai să ne lăudăm care are sistem mai tare, care o are mai mare, cine e mai tare, bruce lee sau van damme.

Bineînțeles, pentru tine expert este cel care spune că nu există rodaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andi si Laurențiu!


Trebuie să recunoașteți la un moment dat fie public, fie in capsor, ca va roade o oarece invidie din moment ce atitudinea voastră v-a-s de acest user Sistemf, pe care nu il cunosc, a fost una de îndoială, in ce priveste experiența lui când a îndrăznit să comenteze ceva de clasa D (mai cu seama Primare, aviz Laurențiu)si mai apoi când spre edificarea personalităților dvs a pus niste poze cu ceva aparate care fac "valuri".


Ar trebui să ne bucurăm si chiar sa felicităm acești oameni care "îndrăznesc" sa afișeze ceva aparate mai rasarite sau nu numai(poate o opinie personală) pe acest forum si mai apoi sa vorbim despre atitudinea altora, daca tot ne dorim ca acest forum sa continue si chiar si alții in afara de voi câțiva, sa mai posteze ceva aici din când în când.


No offence! Nu doresc sa fiu "Dred", dar se observa oarecum înverșunarea cu care va sustineti amândoi punctul de vedere, de la o poșta... :?:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar atitudine de gradinita. Uaaaa, esti invidios ca o are mai mare. Man, imi exprim indoiala face de orice user care isi exprima indoiala fata de rodajul sau diferenta intre cabluri. Iar indoiala fata de userul in cauza am inceput sa mi-o exprim din momentul in care am observat ca are mesaje agramate, iar apoi a pus o poza cu un sistem la care a adaugat un mesaj cum ca am muri toti de oftica. Dar na, feel free to be his fan....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deținerea unor aparate scumpe garantează si cunostinte in domeniu?


Eu nu mai inteleg nimic. Si eu am o parere proasta despre clasa D si despre primaire in special. Cu toate astea nu exclud ca cuiva sa ii placa si sa aiba potriveala perfectă cu asa ceva si nu rad de nimeni ce apreciază aceste aparate. Si eu apreciez multe chestii ce sunt neagreat de comunitatea audiofila.... dar nici nu ma supăr daca imi spune cineva ca sunt cotetze...


Dinica, cred ca suntem prea îngăduitori, am numărat până acum doi candidați la suspend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am spus niciodata ca ar avea cablul sunet, ba chiar dimpotriva, iti pot cauta posturile in care am spus ca tot ce poate face un cablu e sa strice cat mai putin si ca un cablu nu "suna". Dar bineinteles, ai dus discutia iar in balarii si inventezi probleme care nu exista. Eu zic sa te mai relaxezi. Iar daca banul e de esenta pt o opinie, din cate stiu eu userii care au chiar cele mai scumpe sisteme de pe forum sustin rodajul cablurilor, deci te cam contrazici singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va raciti gura de pomana, crs23 (initiatorul topicului) nu a mai raspuns de mai bine de o luna. Poate ne spune daca si-a luat Arcamul de care zicea in prima pagina. Da' nu m-ar mira daca nu ar mai spune nimic, ca au mai fost cazuri: https://www.avclub.ro/viewtopic.php?f=3&t=1049https://www.avclub.ro/viewtopic.php?f=3&t=1076


Cei care cereti recomandari, faceti un minim efort si spuneti ce v-ati luat pana la urma, puneti si voi niste poze, un mic review, daca va place sau nu ce ati ales, chestii de-astea. Asa ar fi frumos pentru comunitate si pentru toti cei care si-au dat interesul pentru intrebarea voastra si si-au rupt din timpul lor sa va faca niste recomandari!


Este adevarat si ca subiectele de tip cerere de recomandare s-au constituit intr-un pretext pentru dezbateri interesante si ca uneori au dus chiar la inscrierea unor noi useri, insa dezbaterile si-ar fi putut gasi un loc mai bun pe forum (mai bine integrate in topicuri corespunzatoare tematic decat la cereri de recomandari).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.