Sari la conținut
HiFi Tech

Sistemul meu


camiloiu

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...

Sistemul meu

Laptop Alienware M17 cu SSD ,I7,16gbram

Cd transport-Harman Kardon CDR2

DAC-Matrix Mini-I pro

Amplificator hibrid-Destiny Bada Dc222 cu upgrade lampi Genalex Gold Custom

Incinte acustice -Bowers&Wilkins 683

Cablu usb-Audioquest Cinnamon

Cablu coaxial-Audioquest VDM3

Cabluri interconectare-DNM Reson

Cabluri Incinte -Chord Odissey 2

Cabluri Alimentare-Viablue silver

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Un nou jucător in sistem, CD One. Deocamdata pentru teste ;)

Alt transport fata de Flight Two, si anume Philips Pro, intrate digitală, sunet mai "fluid" la primele teste, scena mai adâncă si vocile puțin mai in fata. Scuzați jucăriile din imagine :)

 

Felicitari camiloiu, sa ti traiasca sculele si copilul, deja salivez, cand vad ce ai p acolo, mie mi vine randu la,,cadouri,, peste o luna,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Italienii au inceput de ceva timp sa faca scule interesante. La designul boxelor sunt neintrecuti ! Daca nici ei nu au gust si ureche muzicala, atunci nimeni de pe planeta asta nu va avea. :) Cu toate astea, audiofilii italieni nu sunt nationalisti' ei preferand branduri saxone si teutone.

 

Unele boxe italienesti sunt foarte frumoase si reusite ca "sunet" (de exemplu ale lui MarianS), dar unele, destul de celebre,sunt doar reusite ca design. Pot fi folosite pe post de mobilier scump, ca treaba cu muzica nu prea au. Parere personala, bineinteles. Poate de asta prefera italienii alte "natii" de boxe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele boxe italienesti sunt foarte frumoase si reusite ca "sunet" (de exemplu ale lui MarianS), dar unele, destul de celebre,sunt doar reusite ca design. Pot fi folosite pe post de mobilier scump, ca treaba cu muzica nu prea au. Parere personala, bineinteles. Poate de asta prefera italienii alte "natii" de boxe.

 

Aceste generalizari mi se par cele mai stupide si tampite lucruri.


Daca Marian are Opera, bineinteles ca ele sunt exceptie. Daca avea Sonus Faber alea erau cele bune, desi zici ca sunt doar mobilier.

Nimeni nu e guru audiofil si nimeni nu poate pretinde ca are dreptate, pentru ca este o chestiune subiectiva, legata de gust, de preferinte. Si fiecare brand are fanii lui si, din pacate, si detractori. Asa am auzit, de la unii, ca si Accuphase ar fi de kkt, ca doar japonezii n-au treaba cu muzica si n-au nici ureche muzicala. Si da, italienii nu se pricep nici la masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele boxe italienesti sunt foarte frumoase si reusite ca "sunet" (de exemplu ale lui MarianS)' date=' dar unele, destul de celebre,sunt doar reusite ca design. Pot fi folosite pe post de mobilier scump, ca treaba cu muzica nu prea au. Parere personala, bineinteles. Poate de asta prefera italienii alte "natii" de boxe.[/quote']

 

Aceste generalizari mi se par cele mai stupide si tampite lucruri.


Daca Marian are Opera, bineinteles ca ele sunt exceptie. Daca avea Sonus Faber alea erau cele bune, desi zici ca sunt doar mobilier.

 

Am dat exemplu de boxe pe care le-am ascultat si pe care MarianS le are in acest moment, fara "daca" si cu"parca". A fost un exemplu concret, nu o generalizare. Si așa cum am spus e o părere personala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este generalizarea la care m-am referit

 

... dar unele, destul de celebre,sunt doar reusite ca design. Pot fi folosite pe post de mobilier scump, ca treaba cu muzica nu prea au. Parere personala, bineinteles. Poate de asta prefera italienii alte "natii" de boxe.

 

Deci UNELE boxe italienesti, destul de celebre - adica un ANUMIT brand pe care nu l-ai numit, dar cred ca este Sonus F. Asa am inteles eu: toate boxele SF sunt doar mobilier si n-au treaba cu sunetul. Poate am inteles gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.