Sari la conținut
HiFi Tech

Sistemul meu


camiloiu

Postări Recomandate

Frumusel sistem cristi289 si tot respectul pentru munca DIY pe care o depui.Ca si recomandare,as pozitiona incintele un piculet mai departate una de cealalta,asta daca permite spatiul si wife-ul :)

 

Aici intervin putin si spun ca nu sunt facute numai de mine, am facut si eu cutiile pentru unele dintre ele (de altfel nu am zis ca sunt DIY-er inrait - sunt fan DIY si mai pun si eu mana pe treaba). La filtre, restul cutiilor si finisaje au mai contribuit userii Ahegyes si CBI de pe elforum. In sistemul meu o singura piesa este facuta de mine 100% - acel comutator al boxelor front de pe receiver pe amplificator ...

Referitor la pozitionare, e singura modalitate in care pot sa le tin si cu care este si my wife de acord ... :mrgreen:

Stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am comandat multe lucruri de pe audioalchemy. Multe. De multa vreme. Si cd-uri si viniluri si cabluri si mufe, etc. Foarte multe cabluri si mufe si multe alte produse. Ce am comandat am primit. Totul nou, nefolosit. Si ambalat exemplar si foarte repede.

E foarte simplu si foarte usor sa denigrezi. Nu zic ca n-ai patit-o sau ca ai fost nemultumit. Nu stiu daca ai sunat sa-ti exprimi nemultumirea. Nu stiu ce ati discutat - inainte sau dupa. Nu stiu...multe lucruri. Dar atata vreme cat stim doar parerea ta, nu putem trage nici o concluzie. E interesant ce are si partea cealalta de spus.

Eu ti-am trimis un mesaj privat in legatura cu ce ai afirmat, tocmai pt ca nu am vrut sa fie denigrata public o persoana, care nu activeaza pe acest forum si nu se paote apara. Nu mi-ai raspuns, desi intre timp vad ca ai postat pe forum.

Si eu am trecut prin asa ceva. Un tip de aici m-a denigrat public. Si pe mine si inca pe alti doi. Altceva n-a scris pe acest forum. Doar la rubrica feedback - pe care tot el a deschis-o la cateva secunde dupa ce s-a inregistrat pe acest forum. De la una din persoanele denigrate eu am cumparat ceva. In doua randuri. Afirm cu tarie si cu mana pe inima ca acea persoana e de incredere. Din pacate - sau din fericire - cele doua persoane nu activeaza pe acest forum. Si nici persoana care denigreaza. A improscat cu noroi si s-a retras. Acesta a fost singurul motiv pt care s-a inregistrat. Culmea este ca pe alt site are calificative negative in calitate de... VANZATOR. Ciudat, nu? Are si pozitive, nu contest. Multe. Asta demonstreaza ca e un comerciant. Dar in aceasta calitate si el a nemultumit pe altii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da domnilor, nu este nici o problema. Am mantionat mai sus ca nu am nimic cu nimeni, dar vad ca dvs va gasiti repede sa va transformati in avocati ...

Am dat niste indicatii despre cum as proceda eu si punct. La dvs asta inseamna denigrare? Este treaba dumneavoastra pe ce va cheltuiti banii si ma bucur ca nici macar in al 9-lea ceas nu ati realizat ca produsele ce le-ati achizitionat au fost supraevaluate ... Sau poate ati realizat, dar va este rusine sa recunoasteti...

Eu zic sa terminam cu offtopicul si sa lasam userii daca mai au ceva poze cu siteme de aratat, sa o faca in continuare.

Sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate datele despre acest amplificator le gasiti pe aceste 2 link-uri

http://www.lf-pro.net/mbittner/Sym5_Webpage/symasym5_3.html

http://www.diyaudio.com/forums/group-buys/187592-3-symasym.html

Eu am cumparat versiunea TO-264, de la initiatorul acestui threat de pe diyaudio.com (Rudi_Ratlos).

Stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primele foto: Usher Be-718, Jeff Rowland Concerto, Weiss DAC2, Audioquest Volcano & NRG-5, Aavik A2, Omicron Stabilizzatore Armonico & Gold SE, MacBook Pro


Apoi: Raidho Eben X-Centric, Jeff Rowland Concerto, Weiss DAC2, Audioquest Panther, Volcano & NRG-5, Omicron Stabilizzatore Armonico, Omicron Gold Evolution SE, Aavik A2 & Nordost Pulsar Points, MacBook Pro


Intre timp am schimbat DAC-ul, a aparut in peisaj un Audiophilleo 2 (USB to SPDIF), o alimentare AQVox pentru el modificata de Human (cablu de alimentare NRG-5, carcasa aluminiu impotriva EMI si RFI, etc.). Cand timpul imi va permite, voi incerca sa mai trag cateva cadre cu actualul setup.


Actual: Raidho Eben X-Centric < Audioquest Volcano DBS 72V < Jeff Rowland Concerto w Jeff Rowland PC-1 Power Factor Correction < Audioquest NRG-5 < Audioquest Panther XLR DBS 24V < Lite DAC-83 < AQVox USB Linear Power Supply < Audiophilleo2 < Audirvana Free < MacBook Pro < Aavik Rack w Nordost Pulsar Points < Omicron Stabilizzatore Armonico & Gold Evolution SE < Nordost Quasar Points < Furutech FT-SWS ®

427798.jpg.019f4bb007a91ceeab9ad9dfbde33bad.jpg

427797.thumb.jpg.9c71939a9a36ecf3ff5674f0b323829f.jpg

427796.jpg.776d715567b71752d165df916ac0bae2.jpg

427795.jpg.d69dc9e9e6349973ea0828bc6b9b3eb3.jpg

427794.jpg.ce2907b8a5c5bf71eada5be1ef857bc3.jpg

427793.jpg.4da04288d2f86dd8183e38b602998017.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

In speranta ca voia avea ceva timp de sarbatori pentru ascultat muzica, mi-am pregatit sistemul sil-am actualizat, optimizat.


Stero : MSB (incep sa tusesc fara :(:D ), VTL TL5.5 s2, Mark Levinson 532H, Martin Logan SummitX

HT : MSB, JBL Synthesis SDP 40HD, Mark Levinson 532H, Lexicon GX7, Martin Logan


Sarbatori fericite tuturor, La Multi Ani, Sanatate si MULTA MUZICA !

5acfb1b72cb66_DSC_3692.JPG2.thumb.jpg.a640df29da11bba3b41807e038426754.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...



Stero : MSB (incep sa tusesc fara :(:D ), VTL TL5.5 s2, Mark Levinson 532H, Martin Logan SummitX

HT : MSB, JBL Synthesis SDP 40HD, Mark Levinson 532H, Lexicon GX7, Martin Logan

 

 

Asa... invarte cutitul in rana...

 

Am avut ocazia sa ascult acest sistem, atat pe stereo, cat si ca home-theater, pot spune ca a bagat cutitul in rana destul de adanc :)...E o experienta care nu poate fi uitata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Sistemul meu actual:


Mac Mini late 2012

Squeezebox Touch cu sursa liniara John Swenson (made by Megaptera), FW custom EDO 0.8

USB to SPDIF - Audiophilleo 2 cu sursa liniara Aqvox

DAC Lite 83

Amplificator Integrat Jeff Rowland Concerto

Boxe ELAC BS 204.2 silver shadow, standuri Dynaudio Stand4

IC Audioquest Panther DBS 48V

Cablu boxe Audioquest Volcano DBS 72V

Rack Finite Elemente Spider

Cablu Power Audioquest NRG-5, distribuitor Megaptera

picioruse Omicron Gold, stabilizator armonic Omicron


Pt. vinil, TT Technics SL-1600MK2, doza Audio-Tehnica AT 440 MLa, preu phono Creek OBH-15.

Mai am doua tunere Kenwood (KT-1100, KT-6050) si un deck Pioneer CT-S 740S.

DSC04162.thumb.jpg.a6d6fb2802781fd0659b1ed45ee18918.jpg

DSC04164.thumb.jpg.ac8e1a8aa647f594e50b0b92b4d399ea.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amplificator: Unison Research Unico

Sursa: laptop Asus +WD

DAC: M2Tech+PS Audio

Boxe: ProAC Studio 130

Cabluri(boxe,interconect): Qed

.............

:D

 

Esti de sex feminin sau sunt prenumele fiicelor tale? Intreb pentru ca pe forumurile romanesti n-am mai zarit vreo audiofila pana acum...

Scuzati off-topicul! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.