Sari la conținut
HiFi Tech

Topic de atitudine: a noastra sau de pretutindeni.


adrianlucian

Postări Recomandate

E tare poza cu intrebarea despre lanterne... Ce naiba, orice telefon care face poze si are blitz este si lanterna. Pana si fiimea de 5 ani stie si se joaca cu aceasta functie. Chiar si telefoanelelor care nu au din fabrica aceasta functie li se poate instala din Android Market in 30 de secunde. :mrgreen: Dar na, e mai cool sa spunem ca le-a dat Soros telefoane cu lanterna. Daca inmultim 500.000 de oameni cu cate 100 de euro telefonul inseamna ca borosorogul a scos din buzunar doar pentru lanterne circa 50 de milioane de euro :D Asta da afacere... :thumbup:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 647
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Viobio stai bre ca glumim, nu pune la suflet. :) Gabi rau imi pare ca n-am fost in piata sa primesc si io un Samsungi ca rabla mea tuseste rau. Dar na, lipsa de apetit fata de politica indiferent de culoare m-a facut sa sed acasa la televizor. Sincer nu ma dau in vant dupa manifestatii, ma trage curentul :goofy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot se vorbea de onestitate pe aici... ;)

 

Onestitatea ti-a demonstrat-o prietenul tau zilele trecute ca nu exista :lol: Ca exact cine o sustine mai tare tot acela o si afunda mai adanc. Lozincile comuniste au cam inceput sa nu mai prinda la popor.

Am mai multi prieteni aici, la cine te referi? Si care-i legatura cu lozincile comuniste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai cumpar nici un produs de la Nestle dupa aceasta declaratie a presedintelui companiei:


http://adevarul.ro/news/societate/presedintele-nestle-apa-nu-public-oamenilor-trebui-privatizata-8_5892e3bd5ab6550cb809ded6/index.html


Pe aer cand au de gand sa puna pret?

Ce dracu bre,e o manipulare conspirationista de ani de zile, labareala, cum poti pune botul la asa ceva?

Mai bine zi-mi ce faci ca nu mai avem nicio companie de lactate romaneasca, s-au dat toate alea mari si fac produse cu liofilizatele lor scoase din te miri ce culturi de bacterii din curu'calului. Adica kefiru' sau sana pot fi orice numa' ce trebuie nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand eu am vorbit despre existenta la nivel structural, chimico-fizic, a posibilitatii teoretice ca orice om sa aibe la un moment dat un dezechilibru ce poate pregati terenul catre boli psihice care la randul lor se stie ca favorizeaza tendinta de omucidere. Din pacate viata este foarte complexa si surprinzatoare , inclusiv in sens negativ. Este lumea plina de oameni foarte buni care pe fondul depresiilor severe au ajuns la suicid.


Trancotist-ule eu nu am vorbit niciodata despre INTENTII. Nu ele erau subiectul principal. In exprimarea mea intentiile erau "adierile de vant" ," dupa cum bate vantul", adica intamplatoare si foarte personale. Este o diferenta colosala intre "fiecare om ar putea s-o faca" si "fiecare om are intentia s-o faca". Dupa cum probabil ca-ti dai seama acum, in fapt tu m-ai insultat intrebandu-ma daca "am intentii". Nu, n-am intentii in mod evident, din pacate m-ai inteles gresit sau ai dorit sa intelegi gresit.


Eu iti recomand sa lasi teatrul ieftin de manipulare si sa cobori printre noi facandu-te cunoscut si ca persoana reala. Nu te mananca nimeni :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba despre asta http://www.mediafax.ro/social/curtea-de-apel-alba-anuleaza-o-condamnare-pentru-abuz-in-serviciu-considerand-dezincriminata-fapta-16159468


Eventual ceva info și aici http://www.ziare.com/stiri/justitie/marea-manipulare-a-dezincriminarii-abuzului-in-serviciu-ce-a-decis-curtea-de-apel-alba-si-de-ce-1453687


Buba e că CCR, de fapt decizia aia a CCR este nulă de drept, CCR neavând calitatea necesară să aducă o astfel de modificare. Totuși cine poate judeca mai sus? Cred că nimeni. Sau tot ei ar fi trebuit să se autosesizeze :crazy:


România e plină de legi și alte acte cu putere de lege până la urmă, produc efecte (ordonanțe, hotărâri, ordine), care se aplică după cum își mai aduce aminte careva sau o cer interesele. Și absolut niciodată nu răspund cei care n-au aplicat legea. Cred că strada nici nu înțelege pe deplin cum este făcut sistemul. Nu-și imaginează că așa ceva poate exista. De asta sunt șanse mari ca strada să piardă. Este nu atât naivă, cât prea corectă pentru jocul ăsta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a creat PRECEDENTUL de care era nevoie.

Pana la urma totul pare sa fi fost o mare, mare fenta a PSD-ului.

Stiam de la inceput ca cineva fenteaza in tot circul asta, de asta nu am fost deloc impresionat de circoteca asta falsa.

Au dat OUG 13 care incrimina totusi cat de cat abuzul in serviciu, tinerii s-au dus ca oile sa protesteze (inainte de OUG13 au mai avut si proiectul prin care toti chiar credeau ca vor iesi violatorii si pedofilii din inchisori). Ideea era sa atraga atentia la acest OUG si sa nu mai remarce nimeni ca zilele legii care incrimina abuzul erau pe numaratoare inversa, deoarece trebuia pusa in acord cu CCR.

Pana la urma piata a lucrat pt PSD, in acest moment legea privind abuzul in serviciu poate fi anulata in orice tribunal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buba e că CCR, de fapt decizia aia a CCR este nulă de drept, CCR neavând calitatea necesară să aducă o astfel de modificare.

 

Păi exact, CCR nu pot modifica, ei doar au spus că trebuie modificată.

Ironia e că Dragnea va putea scăpa de condamnare și chiar va putea râde în nas și să spună „voi ați vrut așa”.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptele nu sunt chiar asa. Tipul care a scapat a fost acuzat de abuz in serviciu intr-o cauza fara legatura cu legea penala. Acolo este vorba de un concurs pentru un post de functionar. Ziaristii fuck panica fara sa cunoasca legea. Exista o referire la lege in principal si una la lege in secundar, acolo hotararea CC este ambigua si poate fi interpretata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptele nu sunt chiar asa. Tipul care a scapat a fost acuzat de abuz in serviciu intr-o cauza fara legatura cu legea penala. Acolo este vorba de un concurs pentru un post de functionar.

Posibil sa ma insel, dar nu cumva dosarul in care e judecat Dragnea acum e tot pt numiri in niste posturi de functionari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul Dragnea exista un prejudiciu financiar de pana in 50 mii euro. Aici este vorba de lege penala. Acesta este motivul pt care a aparut OUG 13. Mai sunt cativa in aceeasi situatie.

In OUG 13 erau multe chestiuni bune, necesare. Din pacate penalii din PSD, ALDE, au profitat si au introdus niste soparle.

Oamenii au iesit in piata pentru soparle si pentru modul hotesc in care a fost legea promulgata. Va rog sa nu mai puneti botul la insinuarile A3, B1, Romania WC, cum ca oamenii iesiti in piata sunt manipulati si nu cunosc motivul real pentru care au iesit. Oamenii nu sunt juristi de meserie, dar sunt informati atat cat le trebuie.

In piata este fruntea natiunii la propriu. Cine a fost acolo va poate confirma.

Ziaristii au gasit un os de ros si scriu fara sa se informeze. Ce iese acum la lumina este consecinta revoltei din piata. Daca treceau acum OUG 13 fara ca cineva sa bage de seama, urmau alte hotii greu de imaginat.

Eu am iesit in piata cu gandul la viitorul copilului meu. Nu puteam sa privesc cum transforma Romania intr-un stat feudal aflat la discretia lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prejudiciul financiar intra sub incidenta legii penale.

Avocatul lui Dragnea trebuie sa dovedeasca ca acest prejudiciu nu a exista. O sa fie greu spre imposibil. Una din secretarele angajate fictiv a recunoscut intamplarea.

Repet, suma de 20 k E din lege era adresata direct lui Dragnea.

Ca sa scape are nevoie de OUG 13.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.