Sari la conținut
HiFi Tech

bogdanozaurus

Postări Recomandate

Azi am primit si eu un super preamplificator Yamaha (C 4)E al doilea de acest tip pe care il cumpar.Suna superb, in special pe vinyl .Are 3 intrari phono,reglaje ptr capacitanta si impedanta. http://www.audioasylum.com/forums/amp/messages/13/137542.htmlhttp://audiokarma.org/forums/index.php?threads/champagne-tastes-but-beer-budget-affordable-phono-preamp-shootout.375934/

20170317_203545.thumb.jpg.0240b39410074a73ed503916a3ae29d0.jpg

20170317_203105.thumb.jpg.c017611314bd079dc37e3e27a2848bab.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă aș fi fost vinilist și aș fi avut bani aș fi luat cel puțin vreo 500 de discuri din ce am văzut acolo. Salivam la metalele alea pe vinil, îmi venea să le iau doar pentru copertă și prețul super bun.


Puțin off topic, dar trebuie să spun că m-au impresionat și receiverele alea gigant șaptezeciste de acolo, tip uzină, trebuie să vii cu prietenii să te ajute să le cari. Sau Sony Falcon, n-aș fi crezut să văd vreodată așa ceva în realitate, până acum vedeam chestiile astea doar în poze, pe vintageknob.

Jos basca pentru ce aduc oamenii ăia acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai pot dupa moshu asta vinilofil... :P:kiss:;)


">http://www.youtube.com/watch?v=KVcS7KDf60s


Ba tata da cite are :o Asta precis a plantat panselute sau a schimbat borduri ca la cit costa un vinil nu gasesc alta explicatie.

Acela' e Jimmy Page di la Led Zeppelin. Baiat modest' date=' fara picup si sarme de 150.000 euro.. :lol:[/quote']

 

Posibil sa sune naspa pikapu ala fara haur si sens, mai bine face o proba cu ceva mai scump, sa auda diferentele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Posibil sa sune naspa pikapu ala fara haur si sens' date=' mai bine face o proba cu ceva mai scump, sa auda diferentele![/quote']

Ai de capul lui..Omuletul sa aiba ureche si simtiri muzicale ?! :lol: Fiecare are sculele care le merita. Punct!

 

Ia să vă vedem, știți ce pickup e ăla?

Iar sunteți la etapa „bătut câmpii”...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai ieftin digital distruge în măsurători minunățiile astea. Dar să-mi spună mie un audiofil că ar alege digitalul în locul acestor pickupuri...

 

Ego-ul poate fi extins dincolo de infinit foarte usor.

Eu aleg digitalul. :alien:

In industria audio se pot gasi surse digitale cu sound de vinil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.