Sari la conținut
HiFi Tech

difuzoare mari vs mici pentru frecvente joase .


catalinx70

Postări Recomandate

Si eu vreau sa imi fac un sistem cu boxe mici pentru vinil in alta camera, cu siguranta va iesi ceva misto mai ales ca totul va fi maxim 1975 ca si data de fabricatie, toate lucrurile au frumusetea lor, asta nu inseamna ca nu le putem aseza undeva pe o scara de valori corecta, fie ea una putin subiectiva :thumbup:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa imi fac un sistem cu boxe mici pentru vinil in alta camera, cu siguranta va iesi ceva misto mai ales ca totul va fi maxim 1975 ca si data de fabricatie, toate lucrurile au frumusetea lor, asta nu inseamna ca nu le putem aseza undeva pe o scara de valori corecta, fie ea una putin subiectiva :thumbup:

 

Ah, 1975, un an excelent pentru vinurile de Bordeux. Unul dintre cele mai bune sint cele de la CHATEAU PETRUS, o sticla din `75 sare de 2000 de euro

petrus.jpg.0ee3101bf948f9206a0e530d22bc42b1.jpg

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cel mai bine ar fi sa le asculti, avantajul boxelor mai mici este ca le poti lua usor acasa, am un amic in bucuresti care ia acasa scule in proba de cei care vand, si opreste ceea ce i se potriveste, daca ai gasit ceva care te tenteaza poti sa faci referire sa vada si ochiul nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele de 11 sunt niste RFT de la un pickup concerto 2030 iar amplificatorul este un grundig sv 1000. Stiu ca nu e un combo de luat in seama dar suna excelent pe orice tip de muzica cu un timbru foarte placut si natural pe voci. Cand ma pun pe ascultat nu mi vine sa ma mai opresc. Daca aveti ocazia sa ascultati o sa va convingeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vremuri cu Germaniu(l) asta...


Aveam 2x16W cu ASZ-uri Romanesti, suna frumos, 32Vcc alimentare...


Cit despte titlul topicului, nu ma mai bag, nu are sens.


Dar spun decit atit, un 10" minim, preferabil 12" ca difuzor de bas este imperios necesar pentru a reda CORECT, 30Hz above, si ca corectitudine si ca spl.


Preferabil in compresie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auditia la casca e prea analitica, boxele pot oferi un sound mai natural, chiar daca uneori prima imagine apare mai stearsa, vei gasi o perche buna cu siguranta, recomandarea ar fi niste monitoare monstru sacru cum ar fi technics sb-1, s ar putea sa zvarli cu castile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.