Sari la conținut
HiFi Tech

mauru007

Postări Recomandate

Acum 9 minute, Cosmin a spus:

Am vb cu Viorel si am inteles nu ca esti sado-maso, ca esti un psihopat, apropo de ce i-ai spus legat de sotia lui.

Esti un cretin. N-a ce cauta in libertate.

De curiozitate, câți ani ai? În atenția moderatorilor: nu e nimic rău în a cunoaște vârsta colegilor de forum.

Apropos, nu știu ce ți-a spus, dar nu m-am legat niciodată de soția lui, chiar i-am făcut un compliment.

Editat de Andi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Andi a spus:

Tot acest guru mi-a spus că Tsakiridis sunt o mizerie. Motiv pentru care voi cumpăra unul. 😉

 

Deoarece mi s-a atras atenția că nu a fost folosit termenul „mizerie” legat de Tsakiridis, rectific, după ce am recitit mesajul: termenul folosit a fost „porcărie”, nu „mizerie”. Îmi cer scuze. 

Editat de Andi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 06.08.2019 la 12:01, Andi a spus:

Apropos, nu știu ce ți-a spus, dar nu m-am legat niciodată de soția lui, chiar i-am făcut un compliment.

Pe buneee !!??? 😈

Chiar ai probleme serioase ....

Uite de aia ii dau dreptate d-lui Tudor cand spunea ca nu ar trebui nimic sters de pe forumul asta. Se puteau dovedi multe....

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, the dark a spus:

Nu am ascultat acest amplificator, insa am ascultat vestitul Priboi. Acesta avea un zgomot de fond ingrozitor.

PS: Nu considerati comentariul meu ca fiind unul negativ. Amplificatorul poate fi de calitate.

 

1 oră în urmă, dinica a spus:

Cumparati dupa ce audiati.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur o sa ma orientez spre pietele din Olanda, Germania si Anglia, in Romania piata este limitata.

Vroiam mai multe recomandari, dar am gasit cateva modele accesibile:

Pro-Ject Amp Box RS Stereo

Vincent SV-121

Vincent SP-996

Copland CSA 28

Primare a30.1 mk2

Jungson ja-88d

B&W MPA1

CREEK EVOLUTION 50A

Cambridge Audio CXA80

PrimaLuna ProLogue Four

PrimaLuna ProLogue Five

Pathos Classic One mk1

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, dervish a spus:

Ia Vincent-ul 121...restul sunt de umplutura.

Zise el și.......uite că nu i asa.:am Creek 50 A pe elac bs244 și canta superb, numai umplutura nu e.Am avut Arcam fmj A32, vârf de gamă la vremea lui și nu suna mai bine....coplandul l am ascultat, suna f bine.

Din spusele unui amic care a ascultat jungson, ampliful are vana, sunet f fin.Dar scuza mă monsieur, probabil domnia ta le ai audiat pe toate și vb din experiența,nuu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, dervish a spus:

Ia Vincent-ul 121...restul sunt de umplutura.

Un raspuns destul de agresiv pentru cineva care a renuntat la ego-ul lumesc pentru a-l gasi pe Dumnezeu. Sa inteleg ca ai ascultat toate amplificatoarele din lista in toate combinatiile posibile?

  • Like 2
  • Haha 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jungson si Creek am ascultat si sint amplificatoare foarte bune, cit despre PrimaLuna si Pathos pot spune ca brand-uri  apreciate de toata lumea si mi-e foarte greu sa cred ca modelele din lista nu sint de calitate.

@Bobo Ai inclus in lista  B&W MPA1 si Vincent SP-996 care sint monoblocuri alaturi de amplificatoare integrate , deci pina la urma nu mi-e clar ce ginduri ai. Si nici ce boxe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, bogdanozaurus a spus:

@Bobo Ai inclus in lista  B&W MPA1 si Vincent SP-996 care sint monoblocuri alaturi de amplificatoare integrate , deci pina la urma nu mi-e clar ce ginduri ai. Si nici ce boxe.

Pentru ca pot sa folosesc Dac-ul pe post de Preamp si nu este nevoie neaparat de amp integrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, dervish a spus:

Departe de mine gandul de a fi agresiv, prin insasi natura userului, care renunta la idealurile divine si pentru a-i ajutora pe cei care au nevoie, marturisesc ca nu exista nici o persoana care sa asculte toate combinatiile posibile. Si eu sunt o persona oarecare, desigur.

Creek sunt niste chinezaraie mai spalate, dar nu m-au incantat. Jungson, Primaluna si Pathos sunt pentru mine, cu patos spus, subentry level.

Primare si Project ar fi bune in varianta 5,6,7.1. Copeland si Cambridge......ma rog ceva de genul Denon si Onkyo in alta liga.

Boxele pe care am ascultat majoritatea de mai sus au fost si sunt Triangle Lyrr Genese. Sursa 557ESD tunat, cabluri Nordost blue heaven , iar la boxe Atlas equator 2.0. Fara conditionatoare deoarece nu fac nimic in plus pentru sunet.

Si ca sa fiu foarte clar; ESTE PAREREA MEA, nu atac nici un dealer, vanzatori, reselleri s.a.m.d.

Vb gura fără tine.

Clar n ai ascultat Vincent.Trebuia sa ști că:

Acesta amplif  a fost făcut în China, doar proiectarea este in germania.Asta am citit eu.Te faci de ras Man.Pardon , de cacao.

Ce vb despre Creek???Că văd că ești f tare in prostie

Editat de Nic77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, dervish a spus:

Primare si Project ar fi bune in varianta 5,6,7.1. ..Boxele pe care am ascultat majoritatea de mai sus au fost si sunt Triangle Lyrr Genese. Sursa 557ESD tunat, cabluri Nordost blue heaven , iar la boxe Atlas equator 2.0. Fara conditionatoare deoarece nu fac nimic in plus pentru sunet.

Nici Primare si nici Project nu produc amplificatoare in varianta 5,6,7.1. Conditionatoarele chiar aduc un plus in multe situatii. 

E clar ca nu le ai cu astea sau poate esti vre-o clona care vrea sa trolleze pe aici.

@Nic77 ia-o si tu mai usor totusi.

Editat de bogdanozaurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.08.2019 la 11:11, the dark a spus:

Amplificatorul acesta l-am avut in probe cateva zile, are timbre foarte frumoase, la acest pret un mare plus este si telecomanda. Nu este insa pentru muzica cu dinamica mare sau foarte complexa. Puterea nu este foarte mare, poate doar cu niste boxe foarte eficiente. Altfel timbral este foarte ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 14.08.2019 la 20:32, dervish a spus:

Ia Vincent-ul 121...restul sunt de umplutura.

 

La 15.08.2019 la 18:32, dervish a spus:

Creek sunt niste chinezaraie mai spalate

Asta e chiar foarte bună! 😄

Deci Creek, o firmă britanică prin excelență, care proiectează până și locul ultimului șurub din sculele lor în Anglia, este „chinezăraie”, iar Vincent, cu produsele lor proiectate de Shengya, sunt probabil „occidentălaie”. O laie! (parcă Geo Bogza inventase expresia). 😄 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, dervish a spus:

Una este proiectarea si alta este executia. Eu nu am spus ca Vincentul este altceva decat chiaina. Am spus doar ca eu pe ala l-as alege, asa cum, probabil tu si alti purtatori de creek l-ati alege pe ala.

Dacă ai fi spus că tu pe ăla l-ai alege, era ok și cred că nu primeai răspunsurile pe care le-ai primit.

Din păcate, tu ai spus asta:

La 14.08.2019 la 20:32, dervish a spus:

Ia Vincent-ul 121...restul sunt de umplutura.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semeni mai mult a Mahound decat a calator / venerator al lui Dumnezeu. Nick-ul tau exprima pacea si echilibrul, nu dezechilibrul. Nic, cel care te-a jignit, este un utilizator nou al forumului. Ca sa fiu corect, el chiar este un utilizator nou al forumului. Hai sa ne prefacem pentru o clipa ca nick-ul tau indeamna la toleranta si hai sa ajutam oamenii pe bune. Afirmatiile astea păgâne nu folosesc nimanui. 😈

 

Acum 2 ore, dervish a spus:

Era sa uit. Exista pe aici vreun admin care sa puna in aplicare vreun regulament?

Sau regulamentul se aplica doar celor noi veniti? (adica celor din afara "gashtii")

Citat din regulament

2.2. Sunt interzise jignirile, atacurile, discriminarile, amenintarile, exprimarile obscene si orice fel de comportament ofensator. Apartenenta la acesta comunitatea impune respect, bun simt si un comportament civilizat. Nerespectarea acestei reguli duce la suspendarea temporara sau definitiva, in functie de gravitatea situatiei.

 

Deci, daca il faci pe un membru "prost" este ceva grav?

 

Editat de dinica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dervish: mea culpa, că am spus că ești f tare in prostie, ai scuzele mele.....m am referit că ții cu dinții sa impui părerea ta personala, care nu e cea mai corecta. Vreau sa ti spun totuși că aici nu i grădinița, sper sa înțelegi ce am vrut să ți spun.Sustine ți neagresiv  afirmațiile vizavi de amplifuri.........dar sustinele logic,

Sunt de acord sa fiu ,,pedepsit,, pt afirmație, dar sa l intrebi pe Dinică daca i prost chiar vrând sa i verifici reacția, este pur și simplu o lipsa a ta de........................vitamine.

 

Editat de Nic77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.