Sari la conținut
HiFi Tech

Ce muzica ascultam in fiecare zi?


boggy63

Postări Recomandate

Gazpacho - Firebird, Bravo. (Sotia mea a remarcat trupa spunandu-mi: Cine sunt? Suna foarte bine)

Anouar Brahem - Souvenance (Albumul este ok. Senzatia mea este ca pe acest album producatorul a dorit sa creasca nivelul. Din pacate muzica a ramas fara prospetimea specifica lui Anouar. Incercati o comparatie intre un album mai vechi, sugestia mea - The Astounding Eyes of Rita, si acesta. 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am delectat cu:

1. Dick Hyman - From the Age os Swing

2. Diana Krall - Turn up the Quiet

3.Antonio Forcione - Tears of Joy

4. Lang Lang - Concertul pentru pian si orchestra no.2 - F Chopin

Nu s-a inchis ziua. :)

Editat de MarianS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.  Delibes - Coppelia     Royal Philarmonic Orchestra 

2.  Beethoven - Concertul nr.5 de pian    Royal Concertgebouw Orchestra - Mitsuko Uchida

3. Sibelius - Concertul pentru vioara in D minor    London Philarmonic Orchestra - Jascha Heifetz

4. Oscar Peterson Trio - A Jazz Portrait of Frank Sinatra

Urmeaza un serial nou pe Netflix, Scrisoare Pentru Rege, sa vedem daca o fi pe gustul meu 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, dinica a spus:

Unul din artistii mei favoriti din toate timpurile si genurile muzicale. Melodia este un cover al unui cantec scris si interpretat de Robert Palmer in anii '80.

 

Melodia asta mi-a adus aminte de un remix din anii 90, pe care o ascultam pe atunci , o versiune vesela:

 

😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Caro Emerald am vazut-o live. Prestatie medie, fara nimic special. 

La Beth Hart am stat in primele randuri. Mi-au curs lacrimile in cateva situatii. Minunata.

Black Sabbath, cine sunt astea? 🙂

Eu il stiu pe Ozzy. L-am vazut live si pe el. Show complet. Galeti de apa peste el si public & mult alcool. Se tinea bine mosul la momentul acela.

Acum ascult Black, m-am trezit dimineata lalaind Wonderful World.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, dinica a spus:

Pe Caro Emerald am vazut-o live. Prestatie medie, fara nimic special. 

Ești prea tânăr ca să înțelegi. E brebene!☺️

Acum 9 ore, dinica a spus:

 

Black Sabbath, cine sunt astea? 🙂

Sincer să fiu m-a trecut un frison ... Și tu Brutus? Oare sunt pe forum colegi care nu au auzit de gașca asta de fete? Am rămas siderat când am văzut oameni care se luptau pentru un sistem bun doar pentru a asculta... GUȚĂ!!!

Mie personal îmi place domnișori(ca cu) microfonu....parcă are și un bătz în fund!!!

azi:

R-8500659-1462872613-3582.jpeg.jpg

R-8500659-1462877266-5506.jpeg.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.