Sari la conținut
HiFi Tech

Ce muzica ascultam in fiecare zi?


boggy63

Postări Recomandate

Hai sa vedem ce asculta fiecare in fiecare zi!Ce ziceti de asta?Eu zic ca ar fi bine pentru toti,mai aflam si pareri,ne mai largim orizonturile...Putem,eventual,sa discutam pe genuri muzicale,pe suporturi audio (vinil,cd,banda etc).

Voi incepe,bineinteles,eu.Ieri,Neil Diamond-The jazz singer,Bobby McFerrin-The Voice,Santana-Moonflower,Al Jarreau-Heart's Horizon,Chris Deburgh-Behind the .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca in afara de shibata,care e fan fm,nu mai asculta nimeni muzici?poate am gresit forumul,sa caut oare unul de audiofili,care asculta muzica,nu scule?

 

Exista deja un topic de recomandari muzicale. Eu personal nu am inteles exact prin ce se diferentiaza acest nou topic. Cred ca ceea ce recomandam, in principiu si ascultam, nu? Te rog, poti fi mai explicit referitor la ce astepti de la acest topic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca daca continuam asa ,ne vom invirti in jurul cozii (recomandari ........ vs. ce ascultam......).daca recomanzi un album,nu inseamna ca l-ai ascultat in aceeasi zi.iar daca scrii ce ai ascultat azi,nu inseamna neaparat ca il si recomanzi,nu?gresesc eu cumva?daca da ,scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, nu intetionam sa se transforme in mare filozofie, incercam doar sa inteleg ce sa postez ca sa nu fiu "ascultator de scule" ;) Adica ce relevanta are pentru ceilalti daca ceea ce recomand am ascultat azi sau ieri sau acum o luna? Mai ales daca nu vreau sa recomand...scriu doar ca sa-l fac de ras? :roll:

On topic- ascult David Bowie-"Aladdin Sane", vinil, RCA Records, 1973. Vreau sa-l recomad, ce fac mai postez si pe topicul cu recomandari muzicale? :lol: Glumeam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu permisiunea dvs, din tot topicul ala de recomandari eu vad o reclama clara la vanzarile/cumpararile de pe amazon. De ce nu se poate redenumi recomandari muzicale de pe amazon.com?

Cred ca adminul poate edita titlul acelui topic. Mai ales ca exista mai multe feluri de recomandari muzicale si se mai pot crea.....

 

De ce sa fie schimbat titlul topicului? Intamplator amazon este un loc unde se gaseste de cumparat multa muzica, dar poate posta orice user, orice fel de recomandare, cine ii impiedica? Sa fie create topicuri pentru genuri muzicale poate fi o idee, pentru ca in esenta este vorba de recomandari muzicale. Faptul ca sunt cumparate de pe amazon, ebay, din magazinul Muzica sau de la taraba din Obor asta e cu totul alta discutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.