Sari la conținut
HiFi Tech

Ce muzica ascultam in fiecare zi?


boggy63

Postări Recomandate

Acum 2 ore, Trancotistul a spus:

Iar dacă te deranjez pot chiar să nu mai postez. Tot ușor îmi e.

Doamne fereste, ai avut multe interventii foarte bune, ai facut multe recomandari interesante dar si unele care mie sincer nu mi-au placut, asta nu inseamna ca alti nu le pot aprecia, pe mine in nici un caz nu ma deranjeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Isao Suzuki Trio - Black Orpheus SACD, sunet autentic anii '70.

Foarte bine inregistrat. Pianul are un atac fantastic, contrabasul se simte prezent, are viteza, sunetul de toba este complet. Genul de inregistrare la care simti nevoia sa cresti volumul de parca ar fi rock. Minunata. Am sa il trec si la recomandari. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, audio a spus:

 

Acum cand termin o auditie ,prima data opresc amplificatorul, si apoi dau stop.Se aud tot felul de pop-uri,clickuri 😞

 

 

Ciudat. Eu nu am probleme de genul acesta. Pare sa fie o problema a DAC ului tau. 

Porgy and Bess - Louis & Ella (1958)

O alta inregistrare minunata, fara compresie si alte cacaturi moderne. Este atat de bine masterizat acest album incat se aude bine si pe boxa mea de terasa via Spotify. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am propus să ascult mai multe albume după ce am ascultat o recomandare a lui Ștefan Naftanailă de la RRC - ”m-a rupt”

PINO DANIELE - Arriverà l'aurora

 

Stessi Sguardi

 

"Melodramma" - Primo Inedito Estratto da "La Grande Madre"

 

 

m-a lăsat fără piuit!!!

 

Editat de Trancotistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, audio a spus:

Nu ma supar, eu zic ca macar 3 de acolo au valoare , poate nu toti , restu sunt selectate ori ca suna bine , cateodata mai ascult si light, ce ma relaxeaza, nu numa valori grele:) 

sunt multe de ascultat și soft ... iaca supra!

Editat de Trancotistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru că nu există un topic de muzică clasică voi posta AICI! se pare că nimeni nu se învrednicește...

Duminică citeam despre colecții de artă și întâmplător ajung și la CONSTANTIN SILVESTRI care, ca și Enescu, Brâncuși, Eliade... e trădat de propriul neam. Colecția i-a fost furată! Trist .. și trist că a murit nefericit prea devreme.

Constantin Silvestri - Danses populaires roumaines de Transylvanie pour piano à quatre mains

 

Constantin Silvestri - unul dintre cei mai mari compozitori români 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, Trancotistul a spus:

Pentru că nu există un topic de muzică clasică voi posta AICI! se pare că nimeni nu se învrednicește...

 

Pai ce mare lucru, fa tu un topic si citim cu totii, cei interesati. Si postam, cand ascultam de ceva care ne place. Cand nu, ne inspiram.

Si e mai usor de urmarit, pentru cei pasionati.

Editat de ctzzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.