Sari la conținut
HiFi Tech

Ce muzica ascultam in fiecare zi?


boggy63

Postări Recomandate

Zilele acestea am timp mult (foarte mult) pentru muzica.  Am inceput sa caut ptin colectia mea de muzica artisti uitati. Ieri am ascultat 2 albume Jackson Browne. Astazi Yellowjackets cu al lor minunat Cohearance, iar acum Dhafer Youssef - Divine Shadows.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.04.2020 la 12:28, bogdanozaurus a spus:

Astazi putin Genesis, albumul Selling England by the Pound din 1973

Unul dintre albumele pe care le ascult, cu aceeasi placere, cel putin o data pe luna... Si-a gasit locul de ceva vreme si sunt convins ca va ramane inca mult timp in top 10 preferinte muzicale personale. Astazi, cu ocazia scoaterii de la naftalina si ascultarii catorva aparate mai vechi si poate pe nedrept lasate in uitare, am hotarat sa merg tot pe Genesis - si chiar daca ar mai fi ceva timp pana la ora cinei, "Supper's Ready"!

IMG_20200410_163731.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa opera am continuat cu inregistrari de la Reference Recordings. Absolut minunate. Dovada fara tagada a potentialului inregistrarilor digitale. O dinamica uriasa, detalii, structura muzicala, impetouzitate, lirism. Inregistrari care pun in valoare un sistem. Daca locuiti la bloc si incercati sa va bucurati de dinamica acestor inregistrari, tineti telecomanda in apropiere. Pasajele dinamice sunt asemeni unor explozii solare. Fara telecomanda aveti sansa sa intre in clipping amplificatorul, sa ardeti boxele, sau sa intre mascatii peste voi dupa ce v-au reclamat vecinii.

https://referencerecordings.com/recording/respighi-belkis-queen-of-sheba/

https://referencerecordings.com/recording/shakespeares-tempest/

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.