Sari la conținut
HiFi Tech

Recomandare upgrade boxe


piffs

Postări Recomandate

Altus sunt boxe poloneze mai noi decat Unitra, cu un finisaj superior, aparute dupa anii '90. "Delia" mi-a parut drept un ampli-tuner reusit. :thumbup: O trancota cu un sunet jalnic era in schimb ampliful de la "Electronica industriala" cu toate ca era facut dupa o schema americana furata..


Bravo! Iata cum stiu romanii tot ce se fura! Si culmea, de la americani!

Si E 350 si amplificatorul de sonorizare 2 x 50 W erau concepute de acelasi inginer. Conceptul ca orice rahat strain e mai bun va dainui vesnic in mintile romanilor!

Daca era ceva de blamat, e ceea ce e valabil si acum:mentalitatea, munca de calitate proasta, ca de ..... merge si asa, etc.

Din fiecare amplificator am lucrat normal, ingrijit, cate 2-3 amplificatoare si nu a avut nimeni obiectii negative la testele comparative cu ceea ce se gasea pe atunci, in general AKAI. ( e adevarat ca nici toate AKAI-urile nu erau grozave - dar- ............................. erau straineze!!! )


@piffs,


ai o sarcina grea si ingrata sa gasesti incinte cu SPL mare. Vezi ce gasesti pe site-uri si cauta caracteristicile. Evita Unitra, oricare ar fi, evita suspensiile de poliuretan (burete) si cauta woofere mari sau cate doua pe incinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat cu omul asta sa vad : http://olx.ro/oferta/vand-schimb-boxe-omni-audio-sa-12-3-ID5zTTi.html#52b9d6f834 diseara. Google-u le zice "White van speakers" adica sunt fake-uri sau cum? 30cm basi mi-se pare arhisuficient. O sa ma duc sa le aud chiar daca am google-it si am gasit numai white van speakers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat cu omul asta sa vad : http://olx.ro/oferta/vand-schimb-boxe-omni-audio-sa-12-3-ID5zTTi.html#52b9d6f834 diseara. Google-u le zice "White van speakers" adica sunt fake-uri sau cum? 30cm basi mi-se pare arhisuficient. O sa ma duc sa le aud chiar daca am google-it si am gasit numai white van speakers.

 

Nu e cazul sa le asculti: nu mai au nimic original in ele. Medii schimbate, tweetere schimbate, woofere care nu se stie prin ce vijelii au trecut cand s-au ars mediile si tweeterele!!!

Ia indicativul incintelor si cauta date pe net despre ele.

Incinte cu woofere sub 8" rar au SPL mare.

Parca ai aratat o pereche cu 2 woofere, medie inalta: ce stii de ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat cu omul asta sa vad : http://olx.ro/oferta/vand-schimb-boxe-omni-audio-sa-12-3-ID5zTTi.html#52b9d6f834 diseara. Google-u le zice "White van speakers" adica sunt fake-uri sau cum? 30cm basi mi-se pare arhisuficient. O sa ma duc sa le aud chiar daca am google-it si am gasit numai white van speakers.

 

Nu e cazul sa le asculti: nu mai au nimic original in ele. Medii schimbate' date=' tweetere schimbate, woofere care nu se stie prin ce vijelii au trecut cand s-au ars mediile si tweeterele!!!

Ia indicativul incintelor si cauta date pe net despre ele.

Incinte cu woofere sub 8" rar au SPL mare.

Parca ai aratat o pereche cu 2 woofere, medie inalta: ce stii de ele?[/quote']

 

Care sunt alea? Nu stiu nimic.. doar ce vad pe OLX>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Abort!! Abort!! Am gasit un logitech 5450 la 300lei si il voi cumpara. Mi-e frica ca pe sistemul asta stereo nu o sa gasesc vre-odata combinatia ideala. Macar alea imi ajung pentru un dormitor si niste duduiala.


Am pus tot la vanzare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ma tineti minte ca pe un tradator. E prea multa munca, baieti. Am schimbat 4 perechi de boxe si tot nu sunt multumit.


Un sistem pre-asamblat suna mai bine "on the fly".


Am bagat amplificatorul sub pat, standurile in debara, si stau cu un logitech 5450... sunt mai impacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oki. Mersi de raspuns. Pe Audioweb vanzari sunt niste Magnat All Ribbon 5 cu 699, pareri?"


Vreau sa raman un ascultator stereo, eventual sa mai dau dupa cam 400lei pe un sub 8-10" activ. Dar nu pot da 1500-2000lei pe 2 boxe :(...


O sa tot caut pana gasesc un chilipir!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.