Sari la conținut
HiFi Tech

Poze ... ''audiofile''


pilgrim

Postări Recomandate

Ciudata coincidenta. Aseara m-am uitat la Sharp Objects si am trait aceeasi surpriza ca voi.

Sistemul este aruncat la gramada, in lumea PR & marketingului se numeste product placement. Acolo ar trebui sa fie o sursa digitala + pre + phono + doua monobloace + pick-up.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si aseara cand rula serialul si am vazut scenele astea chiar m-am gandit "oare se mai uita cineva de pe forum"? :)

Oricum ar fi, am salivat la acel sistem si mi-am adus aminte si de sistemul lui Marian.

Sunt curios daca va mai aparea si in episoadele urmatoare.

Castile cred ca erau Ultrasone Tribute 7 Limited Edition...

 

Colegul Orlando are dreptate, era cam toata colectia actuala Moon acolo

Editat de Andi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Acum 3 ore, dinica a spus:

Andi, ai gasit tu informatia asta undeva?

Scuze, eu vroiam să fie doar o poză.

După cum au zis deja colegii, imaginea e de la show-ul audio-video 2018 Varșovia.

Imaginea propriu-zisă e din numărul pe ianuarie 2019 Hi-Fi News, JMJ își prezintă ultimul album și ideile lui despre hi-fi. E un fan hi-res și mai puțin fan CD (deși îi este teamă „să nu-l audă casa lui de discuri spunând asta” ? )

Citat:

My new album is a good test for loudspeakers,’ he says smiling, ‘because I know that it has lots of different frequencies. This means that it’s hard to hear the whole effect on some hi-fi systems, but this one is highly capable.’
He motions to the system itself: a pair of Wilson Audio Alexx loudspeakers, Dan D’Agostino Progression preamp and Relentless monoblocks, with a dCS digital frontend frontend comprising a Vivaldi DAC, Upsampler, Clock and CD/SACD
Transport. ‘It’s a system I really enjoy listening to
,’ he says, ‘and that’s rare.’

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un comentariu nevinovat. Sunt cativa raspandaci prin Tara Romaneasca carora le put sursele dCS. Eu raman la parerea ca dCS, MSB, EMM Labs si Rockna ( da, ati citit bine) sunt unele dintre cele mai bune surse din lume. Ca nu gadile urechea, asta este o alta poveste. ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Imagine surprinsă azi de prietena mea în timp ce asculta Sheer Heart Attack.

A stat așa pe tot parcursul albumului.

Ținând cont că Freddie era obsedat de pisici și și-a lăsat o mare parte din avere lor, mi s-a părut cam creepy....

 

IMG_20190306_222858 (1).jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.