Sari la conținut
HiFi Tech

Poze ... ''audiofile''


pilgrim

Postări Recomandate

Doamne cite rautati gratuite...

Misto poza, ii recunosc pe Zal, pe Vio si pe Victor!


Iar eu sint Claudiu, alias Leco (Dj Leco), dar am anuntat asta si la Staff, sa nu cumva sa fiu invinuit de clona...

Daca eram in armata, si aveam "rang", dadeam un "ordin simplu":


'M-pacarea, viata e scurta si frumoasa ca sa pierdeti timpul cu rautati gratuite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Exemplu de asezare in camera :wtf: ...muiere a dracu' , l-a exilat in debaraua aia...TV-ul e fake, din ala din Ikea...

 


Boxele AudioNote sunt gandite ca sa fie asezate astfel ( in colturile camerei ). Cred ca este singurul producator de boxe care face asta.


"The AN-E/La [...] despite being a rear ported design it is designed for corner or near wall, much of the set up process is therefore counter intuitive in that it works in the opposite way to “normal” loudspeaker set up (for example move the speaker CLOSER to the rear wall will normally result in a tightening and deepening of the bass reproduction), so bear that in mind when you do the initial set up and later adjustments."


http://www.audionote.co.uk/products/speakers/speaker_placement.shtml


1.) Starting with rooms where corner position is available


Move the speaker to be as close to the side wall as possible, to the point of almost touching the wall, with the speaker 5 – 10 centimeter (2-4 inches) from the rear wall, toe the speakers in to aim 1-2 meters (3-6 feet) in front of the listener, now play a record or CD with some bass content to see how the low frequencies come across, then adjust the speaker angle to get a good and even energy spread between the speakers.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era cam complicat sa aseze masa in spatele incintelor... :mrgreen:

Un romanas de-al nostru s-ar fi descurcat... :D

Oricum am intoarce-o' date=' fundatura aia nu e locul cel mai potrivit. Ma rog, e doar opinia mea, atat s-a vrut, atat s-a putut...[/quote']

 


In Singapore, metrulpatrat este o gramada de bani :crazy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Jack, fără supărare, în ultima vreme posturile tale sunt din ce în ce mai grobiene. Și nu are legătură cui sunt adresate, dupa cum ai vazut, desi au fost clar provocari, nici un moderator nu s-a bagat in posturile tale de bășcălie ieftina și umor de autobaza. Eu le las pt ca posturile tale vorbesc despre tine și nu despre cei cărora le sunt adresate. Respect foarte mult business-ul pe care l-ai creat și nu cred ca cineva poate contesta valoarea și standardul la care a ridicat piața de hi-fi de la noi.


În ceea ce îl privește pe colegul de forum, Jack, din păcate nu pot sa spun același lucru.


Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.