Sari la conținut
HiFi Tech

Poze ... ''audiofile''


pilgrim

Postări Recomandate

Din ce se vede si din ce s-a publicat in link-ul atasat, par sa se detaseze doua elemente:

- incinta este o varianta de incinta cu cavitati cuplate, incinta dezvoltata de Philips in ideea reducerii distorsiunilor. Incarcarea puternica a traductoarelor are ca rezultat obtinerea unui procent redus de distorsiuni;

- traductoarele sunt asemanatoare cu cele DDD de la German Physiks, pe principiul " bending wave " si radiatie omnidirectionala.

In ceea ce priveste performantele acustice, trebuie sa mai asteptam. Nu pot sa nu remarc faptul ca principiul incintelor cu radiatie omnidirectionala nu a facut multi prozeliti in cei cativa ani de la aparitie. Poate aceasta varianta sa aiba mai mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, barbulescuorlando a spus:

Mulțumesc. Dacă am înțeles bine, acel „cilindru” negru ar fi difuzorul de înalte?

Daca am avea mai multe date despre traductoare, am putea face afirmatii clare. Daca sunt doua traductoare BL tip German Physiks, acestea emit toata gama de frecvente. In cazul in care s-a optat pentru un traductor  "mai clasic"  + tweeterul descris in link, probabil ca este un tweeter cilindric.

Putina circumspectie ar fi buna pana mai aflam ceva date, sau, chiar vor putea fi audiate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.