Sari la conținut
HiFi Tech

Qobuz in Romania


Eduard

Postări Recomandate

Acum 11 ore, Eduard a spus:

@dinica te invit sa asculti sistemul meu si sa nu iti placa. este subiectiv. Insa...🥃😑

Eduard la mine au venit o multime de oameni. Unii au considerat ca am un sistem ok, altii nu. Pentru mine viata a continuat sa curga la fel de frumos indiferent de aceste opinii. Diversitatea este o expresie a libertatii si eu sunt unul dintre oamenii care apreciaza acest lucru.

Teste audio blind organizate in mod oficial, cu rezultate publicate transparent, nu stiu sa fi existat undeva in lumea asta. Ma refer strict  la genul de teste facute de noi. 

Apropo de masuratori. Urechea nu este liniara, sper ca stii asta. 

Cu aceste teste nu ne propunem sa definim un adevar absolut. Socializam, testam, tragem niste concluzii si ne bucuram de pasiunea noastra pentru sunet. 😉

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 19.11.2019 la 8:45, dinica a spus:

Eduard la mine au venit o multime de oameni. Unii au considerat ca am un sistem ok, altii nu. Pentru mine viata a continuat sa curga la fel de frumos indiferent de aceste opinii. Diversitatea este o expresie a libertatii si eu sunt unul dintre oamenii care apreciaza acest lucru.

Teste audio blind organizate in mod oficial, cu rezultate publicate transparent, nu stiu sa fi existat undeva in lumea asta. Ma refer strict  la genul de teste facute de noi. 

Apropo de masuratori. Urechea nu este liniara, sper ca stii asta. 

Cu aceste teste nu ne propunem sa definim un adevar absolut. Socializam, testam, tragem niste concluzii si ne bucuram de pasiunea noastra pentru sunet. 😉

Buna seara! Scuze pentru absenta. Da, de acord. un blind e un blind. s-au facut la nivelul streaming services. pe clubul mare cel putin, toti se edifica cu tidal. eu am refacut testul cu multiple seturi de casti, incinte acustice, dac-uri. rezultatul acelasi: Qobuz pe clasica, Tidal pe comerciala. Dif sunt mici. Biblioteca mare la Tidal. Dif de pret....NICIODATA QOBUZ

Editat de Eduard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Eduard te rog sa citesti regulamentul. Off topic-ul nu este permis. Inteleg ca omul este supus greselii, dar te rog sa nu exagerezi. Nu am sa te avertizez de data asta. Vreau sa intelegi ca este o chestiune legata de regulament, nu de gasti sau alte prostii. Esti invitat sa scrii tot ce doresti. Opiniile tale sunt binevenite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.