Sari la conținut
HiFi Tech

sfat sistem stereo nou


cesorin

Postări Recomandate

Acum 44 minute, Bobo a spus:

Austria nu stiu, dar eu personal am cumparat multe chestii din Germania  la preturi mai mici ca la noi.

Intru totul de acord.

Nu stiu de ce trebuie sa aveti prieteni... Transportul poate ajunge si la 15 eur pentru produsul respectiv. Comisionul de PayPal cred ca e in jur de 12 eur. Si de obicei se pot negocia 10% din pret, deci cca 30 eur.

Editat de johndoe21ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca comanzi de pe eBay si nu platesti prin PayPal nu ai asigurarea ca nu iei teapa... cea mai buna varianta e sa bagi cardul Revolut in PayPal si sa platesti astfel. Comisionul il suporta vanzatorul, nu cumparatorul, asa ca e irelevant.

Editat de Netcrusher
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeți că ar merita să îmi iau un marantz pm8006 în locul lui hk 680? Ar fi mai ok calitatea sunetului. Aș avea același bas plin carnos? Ar conduce cu brio boxele elac bs 244 ?

Per total ar fi un upgrade sau nu. Mulțumesc

Editat de Nic77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu spun ca AS 1100 este un aplif prost, insa este facut cu gandul la HiFi si atat. Daca vrei sunet audiofil cauta printre brand-urile audiofile din Anglia. Parca de acolo ai spus ca vei cumpara. Sunt cateva marci bune: Musical Fidelity, Naim, Creek, Arcam, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sustin cele spuse mai sus, nu cred ca Yamaha AS 1100 este un model nereusit, dar majoritatea sustin ca sunetul Yamaha a devenit mai "comercial", mai bright, mai acut si pentru necunoscatori poate suna surprinzator pentru o perioada, dar nu iti ofera acea placere de a asculta muzica pentru o perioada mai indelungata. Si eu recomand amplificatoarele englezesti, sunt recunoscute pentru muzicalitate, exprezivitate si emotie transmisa ascultatorului, totusi ar fi bine pentru tine si daca ai asculta un astfel de amplificator, precum Arcam, Musical Fidelity, Cyrus, etc.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Ma bag si eu in discutie pt ca ma "chinui" de vreo 2 ani sa gasesc combinatia OK (asta e un fel de scuza ieftina 🙂)

Tot Open space am si eu care arata cam asa:

Nu vreau 5.1.. 7.1.... x.1

Vreau ceva stereo intr-un buget de 4000 roni.

Pt ca as vrea sa pot asculta un radio, un spotify, un mp3... m-am gandit la un receiver stereo

Si m-am oprit asupra celor de la Yamaha: R-N402 sau R-N602.

Am ascultata pe unul din ele cu Klipsh si Dali si nu mi-au placut.

Am ascultat cu Davis Acoustics Balthus30 si m-am imbolnavit.Dar cam depasese bugetu

Am ascultat cu Dynavoice DM-6 si mi s-a parut ok.

Insa pentru configuratia mea am nevoie de boxe cu bass reflex pe fata. 

Ce as putea incropi de cei 4000 roni? Yamaha cu altceva?

altceva cu altceva?

genuri: blues, rock vechi, jazz

 

Thx all,

Dan.

Untitled.jpg

Editat de d74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, d74 a spus:

Salutare,

Ma bag si eu in discutie pt ca ma "chinui" de vreo 2 ani sa gasesc combinatia OK (asta e un fel de scuza ieftina 🙂)

Tot Open space am si eu care arata cam asa:

Nu vreau 5.1.. 7.1.... x.1

Vreau ceva stereo intr-un buget de 4000 roni.

Pt ca as vrea sa pot asculta un radio, un spotify, un mp3... m-am gandit la un receiver stereo

Si m-am oprit asupra celor de la Yamaha: R-N402 sau R-N602.

Am ascultata pe unul din ele cu Klipsh si Dali si nu mi-au placut.

Am ascultat cu Davis Acoustics Balthus30 si m-am imbolnavit.Dar cam depasese bugetu

Am ascultat cu Dynavoice DM-6 si mi s-a parut ok.

Insa pentru configuratia mea am nevoie de boxe cu bass reflex pe fata. 

Ce as putea incropi de cei 4000 roni? Yamaha cu altceva?

altceva cu altceva?

genuri: blues, rock vechi, jazz

 

Thx all,

Dan.

Untitled.jpg

Cred ca multe lucruri neclare in acest moment, se pot clarifica practic.

Mergi si asculta la cat mai multe showroom-uri din Bucuresti, fiindca banuiesc ca esti din zona si sunt sigur ca urechea ta nu te va pacali. Sunt multe optiuni si nu are rost sa ne pierdem in detalii, mergi si asculta.

 

Editat de CoradoCatani
greseala gramaticala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.