Sari la conținut
HiFi Tech

sfat sistem stereo nou


cesorin

Postări Recomandate

Va rog sa mi spuneți ce părere aveți de Creek evolution 50a?Ar fi ok cu bs244 și aune S6 că dac?

Vad acolo că are reglaj ,,tone,,.Sa înțeleg că este pt bas și inalte?.Am nevoie neapărat de reglajele astea.Mi e frică că as1000 la reglajul pe bas este aproape 0 că și as500.Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Nic77 a spus:

Am și eu o întrebare pt @Andy sau pt cei care au ascultat, testat aune s6 :

aune S6, cu volumul la 85 nu are un sunet de fond supărător în boxe? Mulțumesc mult

Nu am auzit așa ceva, mi s-a părut un DAC chiar foarte silențios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Nic77 a spus:

Sau să mă duc pe arcamHDA SA10.

Darla amândouă revista what hi-fi spune că n au vad.va rid dați mi un sfat.Ca deja sunt bulversat.Dar să aibă neapărat controale de bas și inalte

De ce sa aiba control pe bas si inalte? Te pregatesti sa asculti mp3 sau manele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt că, camera mea mânca basul, nu vreau sa i pun basstrap.Intotdeauna am avut problema asta.Deci dintre Creek 50a, arcam hda SA10, as1000, hk 680.pe care sa merg.Sa aibă și control bun și rafinament.Va multumesc din suflet.

Editat de Nic77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Nic77 a spus:

Pt că, camera mea mânca basul, nu vreau sa i pun basstrap.Intotdeauna am avut problema asta.Deci dintre Creek 50a, arcam hda SA10, as1000, hk 680.pe care sa merg.Sa aibă și control bun și rafinament.Va multumesc din suflet.

Aș merge pe Creek sau Harmanul 680 dacă e într-adevăr în stare foarte bună.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Andi a spus:

Aș merge pe Creek sau Harmanul 680 dacă e într-adevăr în stare foarte bună.

Mi e că hk 680 nu se ridică la nivelul amp urilor de acum din pc de vedere al rafinamentului, transparenței.A fost recapat de brainsmartman acum 5 ani și expus pe forumul audioweb de atunci, brain a explicat pas cu pas recapul atunci, cu poze.Dar vad că brain a șters ,,recapul,, de atunci, că l postam..

Am avut Arcam fmj A32 și suna superb, dar parca.prea politicos.Mi e că as1000 nu va avea bas.Daca Creek 50a, ar suna ca și fmj A32, ar fi superb

Editat de Nic77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Nic77 a spus:

Sau să merg pe nad 356bee?

Asta a fost prima mea recomandare, are și forță și rafinament suficient în suma respectivă. Eu zic să vorbești cu băieții, posibil să poți obține un discount, ca să se încadreze în bugetul tău.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Andi a spus:

Asta a fost prima mea recomandare, are și forță și rafinament suficient în suma respectivă. Eu zic să vorbești cu băieții, posibil să poți obține un discount, ca să se încadreze în bugetul tău.

Maiine in drum spre casa de la mare, după masă ,testez un Creek evo 50a , iar daca acesta nu mă satisface, testez și nad 356bee.

Sper sa plec cu setup ul gata acasă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Nic77 a spus:

Am și eu o întrebare pt @Andy sau pt cei care au ascultat, testat aune s6 :

aune S6, cu volumul la 85 nu are un sunet de fond supărător în boxe? Mulțumesc mult

De ce folosesti volumul de la Aune? nu are Fixed si Variable  ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow! 😍

Am citit acum articolul. Ca primă experiență de acest fel, mie mi se pare foarte tare.

Mai ales că amândoi, fără să discutăm între noi acest aspect, în sisteme total diferite din toate punctele de vedere, cu gusturi probabil diferite, am observat în mare aceleași avantaje și dezavantaje ale acestui DAC. Bineînțeles, tu, datorită sistemului mult mai performant, le-ai observat mult mai în detaliu. Dar mă bucur că nu ne-am bătut cap în cap 😄

Super, personal sunt foarte entuziasmat de acest prim experiment!

Editat de Andi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.