Sari la conținut
HiFi Tech

Clasa D vs alte clase


Mlaurentiu

Postări Recomandate

Acum 1 oră, bongiorno a spus:

Andi, am dorit sa aud si cum suna bine. In cuvinte potrivite forumului. Exprimari dinastea ca la mall ca imi place si basta.. nu imi folosesc. Suntem un forum de audio nu de tate care vorbesc despre vedete.

Am ascultat un aparat Devialet acum 6-7 ani. Din acest motiv imi este imposibil sa iti ofer detalii audiofile. Amintirile legate de eveniment sunt urmatoarele:

  • sistem cu Focal seria Utopia, nu imi amintesc exact modelul boxei
  • nu pot preciza ce model era acest Devialet
  • muzica via wifi dintr-un laptop Apple
  • sunetul a fost ok pe ansamblu

Anul acesta am avut ocazia sa ascult cateva produse in clasa D, de la NuPrime, si pot sa iti spun ca sunau foarte bine pentru zona de pret in care se aflau. Daca acest producator reuseste sa dezvolte aparate in clasa D cu un sunet ok, ar fi greu de crezut ca cei de la Devialet nu sunt capabili de performante cel putin similare.

La final iti amintesc ca fiecare are propia opinie despre sunet. Unora le plac lampile, altora mosfet-urile, unii prefera clasa A, altii clasa B. Suntem diferiti si asta este bine.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, viobio a spus:

"Am fost la AVstore si fireste ca nu m-am simtit ca la Jack sau Iura. In cele doua locuri m-am simtit foarte bine ca pasionat de audio. " 

Neică ....imi place maxim de tine , mai ales cind uiți că acum ceva timp aveai altă parere despre un bazar cu scule , loc unde ai riscat un masaj , loc unde ai fost facut albie de animale bolnave de pestă africană.

Ha, ha...La asta ma gandeam si eu, dar am zis sa nu mai alimentez discutia. Fiecare se simte bine in felul lui... :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.