Sari la conținut
HiFi Tech

auditii live si primitoare la Hifi Expert,


jmarian

Postări Recomandate

Muzica produsa de aparate de inalta calitate ajunsa la nivel de live am intalnit DOAR la Hifi Expert unde am fost mereu foarte calduros primit si am avut okazia sa ascult muzica care imi place si tot ce altceva nu am reusit in alta parte sau la mine acasa.

Pot sa spun sincer ca la HIFI Expert totul este perfect, ideal, profesionist si ne mai intalnit incepand cu primirea, gama foarte mare de aparate, setup-uri.....sfaturi deschise si sincere in privinta utilizarii aparatelor corect la calitate maxima.

Nu pot sa descriu deloc in cuvinte cat de frumos, corect, real, viu si uimitor a sunat muzica doar ca am ramas Fascinat....

Intradevar acolo se vede munca d-lui Iura si miile de teste facute pt perfectionarea sunetului.

Felicitari domn Iura pt toata munca dvs care va adus mult succes si renume... in lumea celor care iubesc aparatele si muzica de inalta calitate.

Am sa mai merg si altadata cu draga inima, sunt nerebdator, am fost uimit, fascinat....

Mergeti si dvs. Sunt sigur ca veti simti si dvs ceea ce eu am simtit.

Puteti merge sambata si duminica.

Ne vedem acolo la un pahar de vorba calduros si audiofil, prieteneste si relaxant....

Auditii multe si placute va doresc tuturor !!!

Ms respectuos pt tot...domn Iura !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DOAR la Hifi Expert unde am fost mereu foarte calduros primit !

 

:lol:

Bănuiesc că domnul Iura nu se laudă singur și că ești un angajat zelos, normal că ai fost bine primit, ar fi chiar nasol să fi prost primit la locul de unde îți iei banii.


să ne uităm la user:


http://www.audioweb.ro/oferte/vizualizare/denon-avr-2308-hdmi-multi-zone7x110-wattidcdi/


și

http://olx.ro/oferta/denon-avr-2308-hdmi-multi-zone-7x110-watti-procesare-faroudja-dcdi-hd-ID6feOV.html#82e7deb208

http://olx.ro/oferte/user/UlZQ/ (iar aici faceți clic pe ultimul anunț :D )


Nu neg că acolo există sunet de excepție, dar măcar dacă lăudai și tu la threadul deja deschis pe subiect, nu chiar așa fără perdea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am atras doar atentia ca este un angajat hifi expert si ca trebuia sa aduca osanalele la threadul deschis deja pe aceasta tema, din partea mea poate face cata reclama doreste. E bine ca firmele sa se promoveze, e chiar de dorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu la Iura, la el e putin altfel, sistemul acela mare si greu, si la propiu si la figurat, este cam de sine statator, adica e un sistem care toata lumea cand il asculta ramane profund miscata. Sistemul acolo, din ce am remarcat eu e facut mereu din ce e mai bun la firmele pe care le reprezinta.


Doar la Jack am ascultat sisteme avand in componenta lor aparate de top, insa la el nu ramane pe loc ci se mai schimba. In rest la alti dealeri am ascultat sisteme bune insa nu cu componente din top.


Daca un dealer promoveaza auditii live si primitoare eu nu pot decat sa ma bucur si sa incerc sa ajung cat mai des in astfel de locuri, este un bun prilej pentru a ma delecta cu sunet de inalta calitate si de a remarca/invata diverse lucruri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragi audiofili, iubitori si pasionati de muzica si de o viata armonioasa....! Va multumesc respectuos si cu draga inima pt raspunsuri... ! Apreciez toate gesturile si gandurile dvs. dar va rog sa-mi permiteti sa va spun si eu ceva omeneste, calduros si prieteneste.... Nu fiti rautaciosi.... Muzica este o pasiune foarte frumoasa si sanatoasa care ne face vietile mai frumoase.... Nu este nimic rau in ea ca sa fin razbunatori... Hai sa ne bucuram de muzica si viata ca nu este razboi si nici cutremur.....ca sa facem pe detectivii. Eu binenteles ca sunt pasionat de muzica si aparate, macar atat sa ne bucur in viata ca de rele, stres, boli si politica... suntem satui. Incercati si dvs ca nu aveti nimic de pierdut, doar de castigat o stare Sufleteasca minunata. Acesta este un site de impartasit pareri... asta facem cu totii. O seara frumoasa sa aveti !!!

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc respectuos domn Adam pt intelegere si bunatate ! Aveti dreptate, ati dat dovada de corectitudine....si pana la urma nimeni nu a vorbit urat ci doar fiecare spune ce simte, gandeste si vede. Eu asta am spus indiferent de ce spun cei care nu au curajul sa-si dea macar numele ( initiale) si stau doar la panda ca politaii sa te amendeze in loc sa dirijeze circulatia si ca hotii la colt de strada sa iti dea cu bata in cap.

PS. Daca dvs. mai stiti ca exista cineva ca Iura unde sa va simtiti asa in largul vostru intr-un magazin ca la el spuneti.

Toate magazinele si toti sunt reci, severi, stricti... nu permit atata negociere si rasfat ca la IURA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor eu nu prea m-am varat asa in discutii cu voi pentru ca din punctul meu de vedere cam vorbiti aiurea ..dar

pentru Iura tot respectul !!

..va trebuie 2 vieti sa ajungeti la nivelul lui !

e cunoscator rau,dar voi habar nu aveti.


bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc, nu apar prea des pe forum pentru nu prea am timp de asa ceva ... job-ul meu este altul. In plus poate m-am mai maturizat si am ajuns sa ma plictisesc cand vad astfel de discutii deloc constructive.


Inteleg bine frustrarea multora de pe acest forum in momentul in care se face „reclama”, intr-un fel sau altul, unui anumit dealer. Unii sunt frustrati pentru ca reprezinta in mod direct o firma concurenta, altii sunt frustarti pentru ca la un moment dat, dupa mai multe achizitii ce le-au adus satisfactie, au vrut sa mai cumpere ceva de la dealer-ul rspectiv si, dintr-un motiv sau altul, au ramas cu o „memultumire” in suflet, iar altii (probabil cei mai multi) nu isi permit astfel de scule, au muuult timp liber si le place sa se bage in discutii de genul acesta, probabil din dorinta de a iesi si ei totusi cumva in evidenta (dar de fapt se fac de ras..).


Eu personal, desi nu am o varsta inaintata, sunt destul de vechi pasionat al acestui domeniu si am investit atat cat am putut, in limita bunului simt in aceasta pasiune. Ii cunosc foarte bine pe TOTI dealer-ii din Bucuresti si nu am o relatie proasta cu niciunul dintre ei. Am lucrat si eu la un dealer la sfarsitul facultatii, la primul dealer oficial de scule high-end din Bucuresti. Ce vremuri .... !! Am fost vanzator. A fost o experienta foarte placuta sa ajung sa cunosc multi oameni, sa le inteleg dorintele si sa le savurez satisfactia atunci cand cumparau cate ceva de la mine din magazin. Sa te bucuri cand vezi un client multumit este un sentiment pe care numai un vanzator adevarat, de succes, il poate percepe. Trebuie sa pretuiesti CLIENTUL inaintea profitului, pentru ca un client multumit iti va mai aduce clienti, si la final profitul tau este maximizat. „Samsarii” de scule nu inteleg acest sentiment...


Pe Iura il cunosc de 15 ani, dinainte sa se lanseze oficial in acest business. Am multe amintiri cu el din acesti 15 ani. Unele placute, altele chiar foarte neplacute ... ce vrei, ca la toate casele. Insa, sincer, principalele amintiri sunt pana la urma cele placute: de exemplu eu l-am sfatuit sa ia distributia la Accuphase si eu am cumparat primul aparat Accuphase pe care Iura la importat – era amplificatorul Accuphase E-213 :. Eu fost primul client al lui care a cumparat, la comanda, un conditionator de curent Accuphase .. a fost o investitie...


Dar, lasand sculele la o parte, va pot marturisi ca am si alte amintiri cu Iura. Cea mai MARE amintire a fost atunci cand Iura m-a ajutat sa gasesc un medicament care nu se comercializa in Romania si de care aveam mare nevoie pentru ca fetita mea sa se nasca sanatoasa! El m-a ajutat sa-l obtin intr-un timp record si nu a avut nici o pretentie de la mine. De multe ori „e rau la gura”, dar are un suflet mare! Nu o sa uit asta niciodata (in ciuda amintirilor neplacute cu Iura, pe care nu vreau sa le comentez aici, pentru ca nu e frumos)!


Ii cunosc bine si am un respect cu totul deosebit si fata de domnii Hafner si Tonceanu, care sunt adevaratii „veterani” in domeniul hi-end audio din Romania. Ei sunt adevarati profesori in domeniul audio si au si o adevarata „stofa” de vanzator.


Il cunosc foarte bine si pe Jack si intotdeauna ne-am inteles bine! La fel si pe Robert de la DVD Planet, pe care am inteles ca unii dintre voi nu-l agreaza, dar sa stiti ca este un om deosebit – poate unul dintre cei mai corecti dintre noi!


Si nu vreau sa se inteleaga gresit aici, fatul ca am scris 5 randuri despre Iura si 3 vorbe despre restul ... am insistat poate mai mult despre Iura pentru ca acesta se pare ca e subiectul fierbinte al zilei. Eu ii apreciez pe toti dealer-ii in egala masura, atat timp cat respecta clientul si mai ales daca nu incearca sa-i insele...


Personal am cumparat diverse scule cam de la toti dealer-ii. Nu am facut diferenta intre ei si nici unul nu mi-a reprosat vreodata ca nu cumpar doar de la el. Toti au aparate de calitate, cu toti se poate face o negociere de bun simt si toti se pricep la muzica. Difera doar gusturile la muzica si sunet : Intamplarea a facut insa sa cumpar o mare parte a sculelor de la Iura. Asa s-a nimerit , sa gasesc la el de multe ori aparatul potrivit, dar si la pretul potrivit. Recunosc, am facut si ceva „afaceri” impreuna ... dehh daca iti intra vanzarea in sange nu te poti abtine sa faci o vanzare buna daca ai ocazia. Dar astfel de „afaceri” am facut si cu alti dealeri .. sa nu se intelega gresit :



In concluzie, parerea mea si sfatul catre voi toti, fie dealeri, fie „consumatori”, este sa lasati razboiul asta la o parte si sa treceti la promovarea acestui hobby. Este ceva normal sa se faca reclama, atat in mod direct cat si in mod indirect. Reclama si mai ales satisfactia clientului (a „consumatorului” ) este INIMA COMERTULUI. Daca nu faci reclama si nu ai clienti satisfacuti pe deplin, dispari repede din piata asta, care este si asa foarte restransa!



In locul vorbelor desarte si a „muscaturilor” intre dealeri, cand faceti reclama aici pe forum, va sfatuiesc insa sa puneti mai bine poze cu aparatele pe care le aveti la SUPER oferta, direct cu preturile afisate, cu acele sisteme muncite din greu si stie lumea exact ce are de comentat si poate niste aparate second hand returnate in regim de buy-back, pentru acei consumatori care nu au bani sa cumpere aparate noi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


Cea mai MARE amintire a fost atunci cand Iura m-a ajutat sa gasesc un medicament care nu se comercializa in Romania si de care aveam mare nevoie pentru ca fetita mea sa se nasca sanatoasa! El m-a ajutat sa-l obtin intr-un timp record si nu a avut nici o pretentie de la mine.

 

Sa-mi fie cu iertare, dar domnul Yura - si pana la urma cum se scrie, cu ''I'' sau ''Y", ca am vazut ambele variante? - e dealer de medicamante sau de scule audio? De ce amestecam lucrurile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru Iura tot respectul !!

..va trebuie 2 vieti sa ajungeti la nivelul lui !

e cunoscator rau,dar voi habar nu aveti.

 

:lol: Tare de tot!


Cred ca acest subiect ar trebui reintitulat "Oda domnului Yura". Titlul subiectului oricum e total aiurea. La hi-fi expert se fac auditii live? Sunt invitati artisti si trupe din tara sau strainate si canta live si te primesc cu multa caldura si fara bilet la intrare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


In concluzie, parerea mea si sfatul catre voi toti, fie dealeri, fie „consumatori”, este sa lasati razboiul asta la o parte si sa treceti la promovarea acestui hobby. Este ceva normal sa se faca reclama, atat in mod direct cat si in mod indirect. Reclama si mai ales satisfactia clientului (a „consumatorului” ) este INIMA COMERTULUI. Daca nu faci reclama si nu ai clienti satisfacuti pe deplin, dispari repede din piata asta, care este si asa foarte restransa!

 

Corect. Total de acord. :clap:


Trebuie sa vorbim despre scule si nu despre dealeri. Toti dealerii merita respect la fel cum noi meritam respectul dealerilor. Si dealerul munceste, dar si nu muncim pentru banii pe care-i dam pe scule.


Nu se poate fara reclama, dar cine cumpara numai dupa reclama acela e un fraier. Mergi si asculti si daca sitemul - sau dealerul - te satisface, cumperi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate magazinele si toti sunt reci, severi, stricti... nu permit atata negociere si rasfat ca la IURA !!!

 

Asta deja e o rautate. Inteleg admiratia, prietenia, obligatia, etc. fata de Yura, reclama, publicitatea si laudele aduse, dar jignirea si discreditarea celorlalti e pura rautate.


PS: am o nelamurire/intrebare: cum esti rasfatat la domnul Yura? Primesti un masaj gratuit in timpul auditie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu mai am rabdarea si cheful sa intru in polemici interminabile si de aceea scriu foarte rar pe forumuri in ultimul timp.


Dealerul perfect? Daca ma intrebati pe mine nu exista, nimeni nu este de altfel perfect, toti avem zile mai bune sau mai proaste.


Parerea mea este mult mai simpla, avand in vedere ca suntem o tara democratica, mergeti peste tot, vedeti, ascultati, pipaiti, cereti oferte de pret, negociati, propuneti schimburi, rate, intrebati daca puteti face buy-back in viitor, etc. si trageti linie si alegeti cea mai buna varianta pentru voi.

Sunt convins ca nici un dealer mare (sau aproape nici un dealer) nu va va refuza sa ii faceti o vizita si sa ii puneti cateva intrebari!

Astfel cred eu ca este cel mai castigat clientul final si multumit ca a facut alegerea cea mai buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


Cea mai MARE amintire a fost atunci cand Iura m-a ajutat sa gasesc un medicament care nu se comercializa in Romania si de care aveam mare nevoie pentru ca fetita mea sa se nasca sanatoasa! El m-a ajutat sa-l obtin intr-un timp record si nu a avut nici o pretentie de la mine.

 

Sa-mi fie cu iertare' date=' dar domnul Yura - si pana la urma cum se scrie, cu ''I'' sau ''Y", ca am vazut ambele variante? - e dealer de medicamante sau de scule audio? De ce amestecam lucrurile?[/quote']

 

Nu, nu este dealer de medicamente (din cate stiu eu). Pur si simplu mi-a oferit un ajutor, prietenesc si fara obligatii, atunci cand am avut cu adevarat nevoie. Probabil multora li se pare un fleac - pentru mine insa a fost un gest care m-a marcat... Si s-a intamplat cu vreo 7 ani in urma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DJ & Eduard, cititi topicul din link inainte sa va faceti o parere. Raspunsul real al comunitatii se gaseste in acest dialog si este unul pozitiv. :idea:

http://www.avclub.ro/viewtopic.php?f=3&t=884

Nimeni nu are nimic cu Iura, terminati cu prostiile. Inteleg ca a inceput sa sune telefonul, dar acest fapt s-a intamplat exclusiv din vina lui jmarian. In secolul XXI, dupa 50 de ani de comunism, abordarile cu plecaciuni, pupaturi de maini, si sa traiti, starnesc o greata viscerala.

Felicitari domn Iura pt toata munca dvs care va adus mult succes si renume... in lumea celor care iubesc aparatele si muzica de inalta calitate.

Ms respectuos pt tot...domn Iura !

Toate magazinele si toti sunt reci, severi, stricti... nu permit atata negociere si rasfat ca la IURA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DJ & Eduard, cititi topicul din link inainte sa va faceti o parere. Raspunsul real al comunitatii se gaseste in acest dialog si este unul pozitiv. :idea:

http://www.avclub.ro/viewtopic.php?f=3&t=884

Nimeni nu are nimic cu Iura, terminati cu prostiile. Inteleg ca a inceput sa sune telefonul, dar acest fapt s-a intamplat exclusiv din vina lui jmarian. In secolul XXI, dupa 50 de ani de comunism, abordarile cu plecaciuni, pupaturi de maini, si sa traiti, starnesc o greata viscerala.

Felicitari domn Iura pt toata munca dvs care va adus mult succes si renume... in lumea celor care iubesc aparatele si muzica de inalta calitate.

Ms respectuos pt tot...domn Iura !

Toate magazinele si toti sunt reci, severi, stricti... nu permit atata negociere si rasfat ca la IURA !!!

 

Draga "DINICA", tie ti se pare ca eu, prin mesajul meu, favorizez vreun dealer anume? Te rog citeste mai atent. Ii respect pe toti si toti ma respecta (imi place mie sa sper). Nu am incercat decat sa aplanez situatia creata strict pe acest topic, al carui titlu mi-a sarit puternic in ochi si am fost curios sa-l urmaresc. In general, sincer, nu prea citesc decat sectiunea "Pubilicitate" de pe acest forum ... din lipsa acuta de timp, nu de alta. Si sa stii ca la mine nu "a inceput sa sune telefonul" asa cum sustii tu cu atata convingere, ci chiar eu am pus mana pe telefon Dar sunt aproape sigur ca la altii a sunat telefonul cu mult inainte. Daca citesti cu ATENTIE mesajul meu o sa vezi ca nici eu nu incurajez astfel de povesti pline de "metafore" despre dealeri. Sustin cu mare convingere sa-si faca toata lumea reclama, ca asa au de castigat si cumparatorii. Dar nu asa se face reclama! Ba dimpotriva, astfel de mesaje nu fac decat rau acelui dealer "preaslavit".


O zi placuta in continuare tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.