Sari la conținut
HiFi Tech

Convertoare D/A - ce alegem


adrianlucian

Postări Recomandate

Contribui si eu la acest thread, chiar subiectiv fiind ca posesor de M51.

Personal am avut Naim Dac V1, mi s-a parut mult sub M51 la toate aspectele. Nu cred ca are sens sa vorbim despre acest convertor, studiati si pe audio.de

Din punctul meu de vedere M51 presteaza mai slabut prin USB, pe COAX este din alt film !.... Dar Naim Dac V1 are ditamai sursa si tot degeaba, suna mai bine un Playstation vechi !!

 

Deci esti subiectiv, dar macar recunosti ca M51 e mai slabut pe USB, si totusi DAC V1 nu merita luat in considerare ca e mai prost decit un playstation vechi ????? Interesante concluzii ce sa zic...

Eu personal sint posesor de DAC V1 si sincer nu mi se pare deloc de aruncat, ma rog nu am ascultat M51 dar am asculatat alte DAC-uri. Iar ultima afirmatie aia cu playstation mi se pare chiar aberanta.

E adevarat, audio.de e baza, ca alte site-uri si publicatii au acordat 5 stele lui DAC V1 nu se mai pune daca celor de la audio.de nu le place. Sau le place, dracu stie ca nu stiu germana si cu goagle transleit pare ca e de bine si ce zic ei acolo.


Andi, nu e o noua versiune, doar un update de firmware, asta vine sub forma unui fisier wav care trebuie playat de pe un calculator. DAC-ul il recunoaste ca update si il instaleaza, tot procesul dureaza citeva minute. Am ascultat citeva fisiere test DSD si e foarte bine. Oricum din punctul meu de vedere performanta pe USB e cea mai importanta daca luam in calcul cel mai probabil scenariu adica ascultarea muzicii de pe computer, fie ca vorbim de fisiere stocate local, pe NAS sau servicii online gen Tidal sau Deezer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am vazut ca recent a inceput sa fie prezentat ca avand si DSD si m-am gandit ca poate e vreun modul care se adauga sau ceva de genul, de exemplu cum e la dac-urile Essence.

Ca sa nu mai caut eu, ruleaza inclusiv dsd 5.6?

Am tot zis ca ma bag la un V1 dar in ultimul timp cheltuielile s-au dus pe altele (mutat etc). Dar acum ca are si dsd e un imbold in plus ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera din pacate poate schimba substantial perceptia sunetului. Este foarte greu sa ghicesti ce componenta s-ar potrivi unei alte persoane, mai ales ca pe langa locatie intra in joc si perceptia psihica despre sunet formata. Singurul criteriu concret de departajare intre aparate raman masurarea distorsiunilor dar nu stiu daca acest criteriu este de folos pentru auditii. In general se pare ca nu conteaza decat cand distorsiunile devin exagerat de mari. Asta e, nu ramane decat proba practica, auditia propriuzisa a aparatelor la locatia unde vor functiona.

 

Din pacate, se pare ca se trece cu bocancul peste postarile de mai sus... pentru ca "audio.de e baza"! Nastrusnica concluzie pe un forum de profil... :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi se pare o concluzie usor pripita, eu foloseam evaluarea expertilor ca sprijin pentru opinia personala, am avut ambele dac-uri.

De aici si pana la a te inchina la Audio.de sau Stereophile (unde Nad e A+ dar nu vreau sa mai deschid subiectul) e cale lunga.

 

Camera din pacate poate schimba substantial perceptia sunetului. Este foarte greu sa ghicesti ce componenta s-ar potrivi unei alte persoane' date=' mai ales ca pe langa locatie intra in joc si perceptia psihica despre sunet formata. Singurul criteriu concret de departajare intre aparate raman masurarea distorsiunilor dar nu stiu daca acest criteriu este de folos pentru auditii. In general se pare ca nu conteaza decat cand distorsiunile devin exagerat de mari. Asta e, nu ramane decat proba practica, auditia propriuzisa a aparatelor la locatia unde vor functiona.[/quote']

 

Din pacate, se pare ca se trece peste postarile de mai sus... pentru ca "audio.de e baza"! Nastrusnica concluzie pe un forum de profil... :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai slabut pe USB decat pe Coax, la vremea cand am comparat cu Naim Dac V1 nu aveam streamer (care este mult peste PC si am avut si Windows Server cu Audiopile Optimizer, Jplay si Fidelizer Pro si Mac Mini optimizat pt audio).


Probabil Nad pe Coax ar umili grav Naim V1, nici nu are sens comparatia.

Nu era mai prost decat PS1 versiunea folosita de unii audiofili (google it) dar nici mult mai bun. Si pe PS1 dadusem 1 milion sau ceva de genul.

 

Contribui si eu la acest thread' date='[b'] chiar subiectiv fiind[/b] ca posesor de M51.

Personal am avut Naim Dac V1, mi s-a parut mult sub M51 la toate aspectele. Nu cred ca are sens sa vorbim despre acest convertor, studiati si pe audio.de

Din punctul meu de vedere M51 presteaza mai slabut prin USB, pe COAX este din alt film !.... Dar Naim Dac V1 are ditamai sursa si tot degeaba, suna mai bine un Playstation vechi !!

 

Deci esti subiectiv, dar macar recunosti ca M51 e mai slabut pe USB, si totusi DAC V1 nu merita luat in considerare ca e mai prost decit un playstation vechi ????? Interesante concluzii ce sa zic...

Eu personal sint posesor de DAC V1 si sincer nu mi se pare deloc de aruncat, ma rog nu am ascultat M51 dar am asculatat alte DAC-uri. Iar ultima afirmatie aia cu playstation mi se pare chiar aberanta.

E adevarat, audio.de e baza, ca alte site-uri si publicatii au acordat 5 stele lui DAC V1 nu se mai pune daca celor de la audio.de nu le place. Sau le place, dracu stie ca nu stiu germana si cu goagle transleit pare ca e de bine si ce zic ei acolo.


Andi, nu e o noua versiune, doar un update de firmware, asta vine sub forma unui fisier wav care trebuie playat de pe un calculator. DAC-ul il recunoaste ca update si il instaleaza, tot procesul dureaza citeva minute. Am ascultat citeva fisiere test DSD si e foarte bine. Oricum din punctul meu de vedere performanta pe USB e cea mai importanta daca luam in calcul cel mai probabil scenariu adica ascultarea muzicii de pe computer, fie ca vorbim de fisiere stocate local, pe NAS sau servicii online gen Tidal sau Deezer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danny, a inteles toata lumea ca iti place acel DAC Nad. Hai sa ne mai relaxam putin si sa renuntam la fraze de genul.

Probabil Nad pe Coax ar umili grav Naim V1, nici nu are sens comparatia.

Multumim pentru informatie si bine ai venit pe forum! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat ceva vorbe cu "dannyro", va asigur ca nu vorbeste decat atunci cand e avizat asupra subiectului. Stie ce si cum sa asculte, e un neobosit si ...maniac cautator de sunet OK. Daca nu ma insel cred ca si colegul "hdiii" poate certifica cele de mai sus.

Cand am mers pe mana lui Dan (aka dannyro) asa a fost.

Buninteles cele de mai sus nu sunt menite sa dea un plus de greutate postarilor lui, e doar opinia mea si fiecare e liber sa-si formeze propria parere. Din pacate, pentru majoritatea, simpatiile sau antipatiile sunt spontane... :D

Eu cred ca cei de la audio.de sunt ceva mai onesti decat what hi-fi sau stereophile, cel putin dpdv al comparatiilor cu ecourile in forumurile audio de aiurea. Sindromul VW nu cred ca a afectat toata fibra germana. :D

In curand voi avea propria evaluare a Nad-ului in discutie, poate Bogdan ma va ajuta in justa evaluare comparativ cu V1. Vorbim, poate organizam ceva la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si sa fie audio.de biblia audiofiliei, eu tot nu am inteles ce era scris de rau despre V1 pe audio.de :) Mai ales comparativ cu dac-ul NAD. Repet: dacul NAD, cu pret de lansare mai mare ca dac-ul Naim, avea cinci puncte in plus. Mare diferenta mare! Oricum, ambele au fost incluse la clasa superioara.

Ca acum dac-ul NAD e mai ieftin e irelevant, fiecare firma isi alege reducerile la scule. Daca nu ma insel, si Jack a avut la un moment dat V1 la un pret mult mai mic.

Problema la dannyro a fost ca a spus "cititi audio.de" ca si cand cei de la audio.de au facut praf V1 cand de fapt e exact invers :)

Acum, daca audio.de sunt credibili, cum ziceti voi, pe cine sa cred eu: pe audio.de cand dau 120 de puncte lui V1, adica deja clar liga superioara de sunet, sau pe userul dannyro cand spune ca V1 suna mai prost ca playstation? Ha? Inseamna ca playstation ar lua de la audio.de vreo 130 de puncte, mama, mama, inca putin si ajunge langa MSB. Pe scurt: sper ca observi absurdul vorbelor aruncate aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Andi,


Cel mai bine e sa le asculti in paralel si sa iti formezi o opinie.

Eu am reactionat la o parere exprimata anterior cum ca Naim e mai bun.

Eu zic ca Nad e mai bun. Si mai ieftin. Si Audio.de zice la fel dar pentru mine asta nu e la fel de important.

Eu am avut ambele DAC-uri si destule altele dar asta nu inseamna nimic daca urechii nu ii place.


Playstation 1 ar merita cel putin 120 puncte, da, are un sunet extrem de muzical si "analog". Mai studiaza.

(Poti incepe de aicihttp://https://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjwi4a78s7JAhVjEXIKHV6pCKQQFghIMAk&url=http%3A%2F%2Fwww.6moons.com%2Faudioreviews%2Fleben2%2Fsystem_3.html&usg=AFQjCNFWGFf5-nQMyo2lDtkOzo8IM_LpPg&bvm=bv.109395566,d.bGQ


Nu am zis ca Naim Dac V1 este un DAC prost, este un DAC ok dar cam scump pentru ce ofera. Are un sunet simplist, lipsit de rezolutie si adancime a scenei care nu e pe gustul meu. Dar este foarte muzical si are timing bun la fel ca toate produsele Naim.


Ce este cel mai absurd este ca oameni care nu au avut sculele amandoua fac comparatii :)

 

Chiar si sa fie audio.de biblia audiofiliei, eu tot nu am inteles ce era scris de rau despre V1 pe audio.de :) Mai ales comparativ cu dac-ul NAD. Repet: dacul NAD, cu pret de lansare mai mare ca dac-ul Naim, avea cinci puncte in plus. Mare diferenta mare! Oricum, ambele au fost incluse la clasa superioara.

Ca acum dac-ul NAD e mai ieftin e irelevant, fiecare firma isi alege reducerile la scule. Daca nu ma insel, si Jack a avut la un moment dat V1 la un pret mult mai mic.

Problema la dannyro a fost ca a spus "cititi audio.de" ca si cand cei de la audio.de au facut praf V1 cand de fapt e exact invers :)

Acum, daca audio.de sunt credibili, cum ziceti voi, pe cine sa cred eu: pe audio.de cand dau 120 de puncte lui V1, adica deja clar liga superioara de sunet, sau pe userul dannyro cand spune ca V1 suna mai prost ca playstation? Ha? Inseamna ca playstation ar lua de la audio.de vreo 130 de puncte, mama, mama, inca putin si ajunge langa MSB. Pe scurt: sper ca observi absurdul vorbelor aruncate aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu generalizez, e parerea mea, stii expresia cu gustul omului :)


Streamerele sunt din alt film ! Si cu totul alte scoruri. Si mie mi-ar placea un NDS.

Si nu am nimic cu sculele Naim, si nici audio.de (NAC252 + Supercap + Nap300 sunt pe locul 1 la amplifuri cu 140 puncte - si 27 000 eur...)


Eu am comparat doua produse si am facut un mic sumar prin prisma mea individuala.

Si ma bucur ca nu suntem cu totii de acord, altfel ar exista un singur tip de sistem - ca radiourile din Coreea De Nord, cu o singura frecventa.

 

N-as generaliza.

Orice dac, preu, amplificator sau boxe trebuie sa se potriveasca cu sistemele in care presteaza.

Nu te-ai gandit ca poate NAD-ul s-a potrivit mai bine cu sculele tale ?

Daca ma intrebi pe mine as zice exact invers, dar nu o fac din considerentele mentionate mai sus.

Generatiile noi de produse Naim (printer care si V1), au reusit sa-mi schimbe parerea pe care o aveam in trecut despre Naim.

Dupa ce am ascultat streamerele 172/272, dac-urile Naim, amplificatoarele 200/250 DR, pot sa zic – cu man ape inima – ca sunt “scule”de toata increderea.

Imi doresc, chiar, sa ascult la mine noul 300/500DR.


Daca am timp am sa raspund postului tau despre cabluri etc.

Sunt multe chestii cu care nu sunt de acord ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...doar o vorba sa-ti mau spun...

cand o face NAD ceva (macar) la nivelul lui nait xs sau supernait... ma apuc de ... taiat lemne in padure...

fara nicio suparare, dar nu avem cum compara produsele NAD cu produsele Naim... e ca si cum am compara faclia sau chibritul cu farul bixenon/full led/laser...

ca lui x sau y ii place mai mult - aia e altceva! miroase a pucioasa etc... ;) sunt unii care prefera femeia "cu barba" :lol:


acuma strict pe subiect, ca sa faci o evaluare corecta, presupune sa ai si ceva experienta cu sunet hi-end... si sa stii si ce auzi... sunt multi care sunt ... ma rog... ma abtin!


naimurile mai ieftine si mai vechi nu erau chiar mama rezolutiei, la generatiile mai noi s-a schimbat treaba, un 172 nu e f scump si poate sta umar la umar alaturi de multe surse+pre de bani grei, dar sa compari cu un NAD si sa zici asta e chiar malitios... dovedeste ca nu prea stii ce e aia rezolutie, decat din auzite... multi confunda rezolutia cu alte chestii, la fel dinamica... o veselie! apoi mai e si potrivirea cu restul setupului... asta daca il ai... ca daca compari nad cu naim pe technics cu unitre, e posibil sa castige ... si superman...

dar, ma rog, parerile sunt ca gaura cu..lui, toti avem cate una! asta aduce culoare unui forum...

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare dar citind postul tau cred ca esti mai potrivit pentru taiat lemne in padure decat pentru audiofilie.


citeste titlul thread-ului pe viitor, am zis eu ceva de supernait ?

 

...doar o vorba sa-ti mau spun...

cand o face NAD ceva (macar) la nivelul lui nait xs sau supernait... ma apuc de ... taiat lemne in padure...

fara nicio suparare, dar nu avem cum compara produsele NAD cu produsele Naim... e ca si cum am compara faclia sau chibritul cu farul bixenon/full led/laser...

ca lui x sau y ii place mai mult - aia e altceva! miroase a pucioasa etc... ;) sunt unii care prefera femeia "cu barba" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai citesc, gata, il citesc doar pe catalinmetal de acum :lol:

ca intre doua reprize de defrisat patria se desfata cu supernait :lol:

 

Pe de alta parte nu te mai uita pe audio.de.

Asa am facut si eu acum cativa ani, inainte sa aleg un anume CD player si o pereche de boxe. In viata reala ambele s-au dovedit a fi mult supraevaluate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, in aceleasi conditii, cu Hegel H160 si Triangle Signature Delta.

Daca Naim Dac V1 este cel mai inalt standard pe care il ai in materie de DAC-uri inteleg de unde vine remarca ta...

 

dannyro, numai de rezolutie nu duce lipsa. Sigur le-ai ascultat in aceleasi conditi ? Ca daca nu atunci se explica ce zici.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Andi,



Playstation 1 ar merita cel putin 120 puncte, da, are un sunet extrem de muzical si "analog". Mai studiaza.

 

Cunosc legenda PS1, care circula in paralel cu legenda discmanurilor Sony pe care multi le folosesc in secret in sisteme de milioane de euro. Legenda e fumata rau. E fake.

PS1 are un nivel la iesire de 1 V. 1 V! Aici deja se opreste toata audiofilia. Inainte sa inceapa. Cu separatie canale sau dinamica la jumatate din cele ale unui cd player entry nu stiu sincer despre ce putem vorbi.

Singura explicatie pe care o am pt faptul ca multora le place PS1 e ca omite atat de multe date din banda audio incat poate parea relaxant si chiar odihnitor. Asa cum de altfel e si descris de cei mai multi.

Hai sa fim seriosi. Vorbesti de rau V1 dar lauzi pocnitoarea aia de PS1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ascultat PS1 sau doar iti dai cu parerea ? Din nou ?

Si frate PS1 costa 70 lei !!! Este nesperat de bun la banii aia.


Si la Naim DAC V1 care este separatia sau dinamica ma rog ? Sau SNR ? Ca probabil sunt atat de jalnice incat le-a fost si jena sa le publice pe site. Sau in manual :lol: .

Varza.


PS. la M51 avem asa :


Signal/Noise Ratio <-125dB (ref. 0dBFS 2V out)

Channel Separation >-115dB (ref. 0dBFS Volume -1dB)


Si ca sa inchei, sunt zeci de DAC-uri peste M51, daca nu sute.

Dar nu Naim V1.

 

Salut Andi' date='



Playstation 1 ar merita cel putin 120 puncte, da, are un sunet extrem de muzical si "analog". Mai studiaza.

[/quote']

 

Cunosc legenda PS1, care circula in paralel cu legenda discmanurilor Sony pe care multi le folosesc in secret in sisteme de milioane de euro. Legenda e fumata rau. E fake.

PS1 are un nivel la iesire de 1 V. 1 V! Aici deja se opreste toata audiofilia. Inainte sa inceapa. Cu separatie canale sau dinamica la jumatate din cele ale unui cd player entry nu stiu sincer despre ce putem vorbi.

Singura explicatie pe care o am pt faptul ca multora le place PS1 e ca omite atat de multe date din banda audio incat poate parea relaxant si chiar odihnitor. Asa cum de altfel e si descris de cei mai multi.

Hai sa fim seriosi. Vorbesti de rau V1 dar lauzi pocnitoarea aia de PS1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..Si la Naim DAC V1 care este separatia sau dinamica ma rog ? Sau SNR ? Ca probabil sunt atat de jalnice incat le-a fost si jena sa le publice pe site. Sau in manual :lol: .Varza.

PS. la M51 avem asa :

Signal/Noise Ratio <-125dB (ref. 0dBFS 2V out)

Channel Separation >-115dB (ref. 0dBFS Volume -1dB)

Si ca sa inchei, sunt zeci de DAC-uri peste M51, daca nu sute. Dar nu Naim V1.

 

Bun, deci criteriul tau de apreciere e cit de complete sau incomplete sint specificatiile de pe site-ul producatorului. Astea 6 rinduri le recunosti ?


Input Sensitivity: 300mV (1V Out)

Input Impedance: 12k ohms

Frequency Response: DC – >200Khz

THD: >110dB

Dimensions (HxWxD): 90x445x330mm

Weight: 7kg / 15.4lbs


Nu ? Sint de pe site de la ATC, e vorba de CA2. Restul nu le-au mai pus ca probabil sunt atat de jalnice incat le-a fost si jena sa le publice pe site. Sau in manual :lol: .Varza.


PS La Yamaha A-S201 avem 12 rinduri de specificatii, clar ca e mai bun de doua ori, nu ?


Pe bune, nu vezi ce stupid e ? Daca aia au pus trei rinduri si ceilalti 20 inseamna ca ce ?

Zii ca nu ti-a placut DAC V1 si gata ca nu se supara nimeni, fiecare cu ce-i place, dar nu venii cu argumente ridicole ca playstation e mai bun si e 70 de lei sau ca nu au pus nustiuce pe site.

DAC V1 nu e DAC-ul sfintului Graal pentru mine, sint altele mai bune la alte preturi, asa cum sint altele mai bune decit M51, care din ele doua o fi mai bun se poate discuta dar nu cu argumente puerile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ai concluzopnat apoteotic...

In aceiasi nota, daca asta ai inteles tu,atunci PS1 e mov :D

 

În felul ăsta poate să vină oricine şi să susţină orice aberaţie pe forum. Poate să vină unul şi să spună că trancota Futachi luată de el din talcioc cu 30 de lei sună mai bine ca un dac de 5000 de euro pe care l-a auzit el nu ştiu când. Iar dacă eu îi spun că nu poate fi adevărat, el să-mi replice "da' ce, le-ai ascultat? de unde ştii tu?".

E chestie de common sense. Dar dacă tu vrei să crezi că playstation 1 sună mai bine ca acel Naim V1 doar pentru că o spune asta amicul tău, atunci eşti liber să-l crezi pe el, dar te descalifici în faţa multora aici pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati nici sa cauti la ei pe site nu esti in stare, pe bune lasa-te de hobby-ul asta, te depaseste rau :lol:

incearca la pacanele :lol:


http://test.atcloudspeakers.co.uk/wp-content/uploads/2013/01/ATC-Amplifiers-May-2010-Rev-A.pdf


Sa dau copy paste sa nu arzi vreo sinapsa deschizand link-ul:


Maximum Output Level 7.5V RMS into 600 Ohms

Line Input Sensitivity (for 1V Output): 150mV

R.I.A.A. Input sensitivity: See Table A

R.I.A.A. Input Impedance: See Table A

R.I.A.A. Accuracy (20Hz – 20kHz): ±0.5dB

Input Impedance: 5k Ohms

Output Impedance: 10 Ohms

Frequency Response (-3dB): DC – >500kHz

Total Harmonic Distortion: <0.0005% (-106dB) 1V into 600 Ohms

Crosstalk (10Hz – 20kHz) >90dB

S+N/N Ratio: >95dB (Wide band)

>104dB (DIN)

>108dB (IEC "A")

Power Requirements 100, 115, 230V, 50/60Hz

Power Consumption 35VA Maximum

Dimensions (including terminals) H90 x W445 x D330mm

H3.54 x W17.5 x D13.0 inches

Weight 7kg (15.4lb) Net

8kg (17.6lb) Packed


Evident ca sunt multe mai bune, mie nu mi-a placut de nici o culoare V1, am scapat urgent de el l-am dat si ieftin tare ca pe bune ramaneam cu PS1 si nu era mare downgrade si ramaneam si cu 1000 EUR de bagat in altceva. Dar imi era lene sa caut ceva sa scrie cd-uri la 1x....


Dar nu inteleg de ce toata lumea are o problema ca eu nu dau doi bani pe scula aia sincer :lol:

Dar e distractiv pe bune.

 

..Si la Naim DAC V1 care este separatia sau dinamica ma rog ? Sau SNR ? Ca probabil sunt atat de jalnice incat le-a fost si jena sa le publice pe site. Sau in manual :lol: .Varza.

PS. la M51 avem asa :

Signal/Noise Ratio <-125dB (ref. 0dBFS 2V out)

Channel Separation >-115dB (ref. 0dBFS Volume -1dB)

Si ca sa inchei' date=' sunt zeci de DAC-uri peste M51, daca nu sute. Dar nu Naim V1.[/quote']

 

Bun, deci criteriul tau de apreciere e cit de complete sau incomplete sint specificatiile de pe site-ul producatorului. Astea 6 rinduri le recunosti ?


Input Sensitivity: 300mV (1V Out)

Input Impedance: 12k ohms

Frequency Response: DC – >200Khz

THD: >110dB

Dimensions (HxWxD): 90x445x330mm

Weight: 7kg / 15.4lbs


Nu ? Sint de pe site de la ATC, e vorba de CA2. Restul nu le-au mai pus ca probabil sunt atat de jalnice incat le-a fost si jena sa le publice pe site. Sau in manual :lol: .Varza.


PS La Yamaha A-S201 avem 12 rinduri de specificatii, clar ca e mai bun de doua ori, nu ?


Pe bune, nu vezi ce stupid e ? Daca aia au pus trei rinduri si ceilalti 20 inseamna ca ce ?

Zii ca nu ti-a placut DAC V1 si gata ca nu se supara nimeni, fiecare cu ce-i place, dar nu venii cu argumente ridicole ca playstation e mai bun si e 70 de lei sau ca nu au pus nustiuce pe site.

DAC V1 nu e DAC-ul sfintului Graal pentru mine, sint altele mai bune la alte preturi, asa cum sint altele mai bune decit M51, care din ele doua o fi mai bun se poate discuta dar nu cu argumente puerile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.