Sari la conținut
HiFi Tech

Poze ... ''audiofile''


pilgrim

Postări Recomandate

ai dreptate dupa cum este umbra proiectata pe peretele din spate

 

Nu numai


Înafară de faptul că se vede un decupaj destul de brutal, trecînd peste șansele extrem de mici ca departamentul de marketing al Vienna Acoustics să își poată permite serviciile Angelinei, Angelina a fost pozată cu o lumină principală care vine din față - vezi fruntea doamnei și mîinile puternic luminate - probabil o lumină principală din față, de sus și lumină suplimentară de jos. E suficient să vedem că boxele alea sînt lăcuite și ne putem imagina cam ce reflexii ar fi avut luminile alea pe ele. Iar umbra aia nu e umbră reală, e tot un efect grafic. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am fotografiat preu ăla de doză (Edwards) și arată chiar foarte bine. E drept că sunt mai atrăgătoare kitschurile astea cu țîțe :)


Și poza asta cu gagica este trucată la modul ordinar (ăia cu Angelina măcar s-au străduit) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu inteleg care este targetul unei astfel de reclame, in cazul sculelor HiFi. Pe mine cel putin nu ma va determina sa cumpar produsele respective. Probabil ca sunt focusate pe tineretul ascultator de mp3 pe Ipod.

 

cred ca fiind vorba de pre-amplificator (vezi ca sunt doua nu stim de ce .....) au pus in partea de fundal tot doua ....... dar pentru pre-ludiu ..... o explicatie mai plauzibila nu am gasit :roll:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Paul Klipsch folosind propria creatie pe post de scaun



Paul Wilbur Klipsch (PWK) is one of America's most celebrated audio pioneers because he revolutionized the way the world listens to recorded music.


Unsatisfied with the sound quality of phonographs and early speaker systems, Mr. Klipsch used scientific principles to develop a corner horn speaker that sounded more lifelike than its predecessors.


The Klipschorn is the only speaker in the world that has been in continuous production, relatively unchanged, for over 65 years.

PaulKlipsch_f.jpg.e01985e6bc2a3950589142ddda2ca4fd.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.