Sari la conținut
HiFi Tech

Salon Hifi Bruxelles


hersorin

Postări Recomandate

Si sistemul. preferat este acesta .

TAD nu ma dezamageste nici acum .

Daca faceam prostia sa ascult acest sistem primul trebuia sa plec acasa dar spre norocul meu a fost ultimul .

Electronicele grecesti cinta superb dar nici cu cd playerul si pickupul nu te faceai de ris .

Superb . Daca pe Youtube

">https://www.youtube.com/watch?v=0aH-erZevZ8 cinta asa bine , in realitate sunt fenomenale .

Salon_Hifi_Brussels_2015.jpg.9d90381c117fa1e510e075b352535722.jpg

20151010_140842.thumb.jpg.ee6229f2a8f32c80a2ba4458922bf7b8.jpg

20151010_140821.thumb.jpg.dbcf96dd13d0fe23469ed152381e1897.jpg

20151010_135255.thumb.jpg.1919303c182934a8c1412a99ba2b8a17.jpg

20151010_113014.thumb.jpg.adcd29e39cee8667e9504430806c0150.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate lesne observa, ca nu se mai ingramadeste poporul la ascultat, ca in alti ani.. :( Interesanta acea combinatie Accuphase cu electrostatice MartinLogan (prohabs)..Si logo-le mitologice grecesti, de la urma..

 

Daaaaa....... Foarte interesanta. Dovedeste competenta celui care a facut-o. Eu sunt de parere ca cel mai prost loc unde poti sa iti faci o parere despre sunetul unor echipamente este un tirg. Dincolo de conditiile acustice ( care sunt un fel de loterie) mai intilnesti si lipsa de interes in a creea un sunet bun, mai ales la occidentali. Probabil acolo chiar era doar un interes comercial, omu' a prezentat ca avea in dotare. O spun categoric, din experienta, acea combinatie NU E MATCHING. Am incercat-o la mine in show-room, in repetate rinduri. Fara a emite judecati de valoare asupra nici uneia din componente, spun doar ca Accuphase + Martin Logan = FAIL. ML nu sunt pilotate de Accuphase, ca dealtfel de multe amplificatoare. Nu e vorba de putere, nici de performanta, pur si simplu putine amplificatoare se pot "inhama" la sarcina capacitiva sau mixta a ML-urilor. Iar Accu nu face parte dintre ele.


Daca e sa mai iau la bani marunti poza si sa trag concluzii, din nou cel care a facut sistemul are lacune mari. Pozitionare e total nefavorabila ML-urilor ( care par SummitX ) si se putea imbunatatii ( pentru ele) si mediul acustic. Boxele fiind dipol, beneficiaza de reflexia peretelui din spate, pe care e pacat sa n-o folosim. Doar ca acele perete ar ttrebui sa fie paralel si in anumite limite de distant. Se poate si fara, dar e pacat... In cazul de fata nu doar ca nu se justifica pozitionarea pe diagonale, era mult mai inspirata una de-a lungul unui ax al camerei.


Toate aste ale spun prin prisma unei vaste experiente cu ML, avindu-le si in propria-mi camera....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie si le vede, cunoaste ! Sau "nu orice zboara, se mananca", vorba clasicilor :)

M-am referit a fi interesanta, in sensul ca, nu am mai vazut niciodata acea combinatie in fotografii. In schimb, Accuphase cu BW seria 800 sa ne traiasca.

 

Eu prefer ML cu ML :D8-):lol:;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie si le vede' date=' cunoaste ! Sau "nu orice zboara, se mananca", vorba clasicilor :)

M-am referit a fi interesanta, in sensul ca, nu am mai vazut niciodata acea combinatie in fotografii. In schimb, Accuphase cu BW seria 800 sa ne traiasca.[/quote']

 

Eu prefer ML cu ML :D8-):lol:;)

 


... Sau Martin Logan Neolith Speakers & Sim Moon Audio amps ;)


https://www.pinterest.com/pin/436215913884492162/


High End Munich 2015: Martin Logan - Simaudio Moon


">https://www.youtube.com/watch?v=g94KzaP0K2E


PS : Reusite fotografii. Niste reviews despre sound de la eveniment, se poate ?


Thanks :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ti s-au parut Tidal cu Thrax si Esoteric si Ludwig cu Jeff Rowland si Vitus?

Tidal cu Thrax si Esoteric nu mi-a placut deloc . Era un sunet steril cumva , ceva nu era bine , Thrax (power) nu era modelul cu lampisoara , m-am uitat expre in spate .

Eu zic ca veriga slaba erau boxele , electronicele sunt foarte bune (le-am auzit si cu alte ocazii in alte combinatii ) .

Ludwig cu Jeff Rowland si Vitus pot zice ca mi-au placut . Sunet aerisit (aveau tweeter si pe spate) destul de muzical si cald .

Am ramas foarte mirat de noile modele de Focal (cele portocalii) , foarte interesante .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si bine spus bunatati ! Astea se degusta pe indelete... :);)


Ai in componenta propriului sistem audio Pioneer ? Daca da am ascultat, impresionante si deloc ieftine... de ce nu ti-ai cumparat TAD, este taticu' si mamica lor ;) ? Iar TAD suna peste o clasa cel putin peste ele... chiar si ''piticile'' TAD :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si bine spus bunatati ! Astea se degusta pe indelete... :);)


Ai in componenta propriului sistem audio Pioneer ? Daca da am ascultat, impresionante si deloc ieftine... de ce nu ti-ai cumparat TAD, este taticu' si mamica lor ;) ? Iar TAD suna peste o clasa cel putin peste ele... chiar si ''piticile'' TAD :o

 

Stiu si oftez . Am o mica problema PRETUL .

Mai jos de 20 000 nu am vazut CR1 . Un 10 000 as fi dispus sa dau .

Mai ascult din cind in cind boxele TAD si poate cindva daca cistig la LOTO ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.