Sari la conținut
HiFi Tech

EVENIMENTE LIVE LA CARE VOM (SAU AM) PARTICIPA


Jack

Postări Recomandate

Anul asta din multe motive nu se mai pune problema sa merg la Festivalul Enescu. Si eu si altii care nu vor putea ajunge vor avea ocazia sa-l urmareasca la ......Trinitas. Da, TVR a hotarit sa nu se mai implice, e absolut de neinteles cum de s-au gindit sa ceara bani ca sa transmita festivalul. Dar poate pentru noi e mai bine deoarece Trinitas o sa-l transmita GRATUIT si pe internet. 

 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/tvr-a-pierdut-dreptul-de-transmitere-a-festivalului-george-enescu-va-fi-difuzat-de-trinitas-tv-1149242

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Miercuri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaHaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! Arghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Slayer-headbang.gif?resize=470,353

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Am (gratis) patru bilete la Orchestra Filarmonica "George Enescu", Sala Radio, vineri 13 septembrie, ora 15.

Primul venit, primul servit, pe pm.

PS: si primul venit sa le ia pe toate patru, iar daca are nevoie de mai putine, sa le dea el mai departe pe restul. Multumesc.

 

 

Editat de ctzzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, ctzzzz a spus:

Am (gratis) patru bilete la Orchestra Filarmonica "George Enescu", Sala Radio, vineri 13 septembrie, ora 15.

Primul venit, primul servit, pe pm.

PS: si primul venit sa le ia pe toate patru, iar daca are nevoie de mai putine, sa le dea el mai departe pe restul. Multumesc.

 

 

Gata, s-au dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Jos palaria Control Club pentru toti invitatii pe care ii aduce. dEUS au fost acum, dar au mai dat checkin la Control Gang of Four, Lydia Lunch, Chrysta Bell, Oregon, Peter Bjorn and John, etc, nume mari si greu de prins oriunde in lume.

Ce nu pot sa inteleg insa este cum se poate auzi atat de prost mai ales cand e dat atat de TARE! Nu conteaza unde stai, sus, jos, in spate, in fata, de multe ori e greu de suportat "sunetul". La un Jojo Mayer, eram pe platforma de le "etaj", am zis ca basul o sa imi mute capul din loc. Aseara cred ca au fost momente cand cred ca au fost 110 dB absolut fara rost, nu am inteles nimic. Desi trebuia sa stiu multe piese pe dinafara, greu m-am prins, la unele, despre ce e vorba. Pacat de invitati. Si de spectatori, of course.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, dinica a spus:

Pentru mine sunetul a fost ok. Nu merg  la un concert de rock sa fac auditii audiofile. 

Esti sarcastic degeaba. Nici eu nu am pretentii audiofile de la un concert rock, normal, nu stiu cine ar avea. De data asta a sunat atat de prost si de tare, aiurea, chiar am crezut ca imi prajesc timpanele, am si plecat inainte fiindca nu mai puteam, oricat de mult mi-am dorit sa ii vad. Asta e ce-am simtit eu de data asta (si nu e prima data la Control). Si cred ca am dreptate, pentru ca au fost si showuri cand s-a auzit cat de cat decent, cum a fost la Arild Andersen sau Andy Sheppard, ca sa ma intelegi ce vreau sa zic, daca ai fost si atunci.

Editat de ctzzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sa ma scuzi! Nu am vrut sa fiu sarcastic. Daca mergi la concerte de muzica rock inseamna ca esti obisnuit cu sunetul acesta in exces. Ce doream eu sa spun. Comparativ cu alte concerte de muzica rock in sala de la Control se aude bine.

PS: Este normal ca basul sa se amplifice daca stai aproape de perete. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

In ultimul timp am fost la:

Mathias Eick Quintet la Jazz Nouveau in Club Control

URMA - BT Live Limited Edition in Club Control

Nils Petter Molvaer la Jazz Nouveau in Club Control

Stray Night #2 - Orkid & SECOND WAVE in Club Control

Vița de Vie – Fenomental XX ani in Expirat

Gala "Folk You! Florian Pittiş" 2019 in Piața George Enescu

Concert simfonic Orchestra Filarmonicii Altenburg-Gera, Dirijor LAURENT WAGNER, Dan Dediu - Concert pentru violoncel şi orchestră p.a., Johannes Brahms - Simfonia nr. 1, în do minor, op. 68 la Ateneul Roman

Makaya McCraven la Jazz Nouveau in Club Control

Diseara ma duc la:

Omul cu Șobolani – acoustic show/ BT Live Limited Edition in Club Control

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.