Sari la conținut
HiFi Tech

Boxele mele "de camera"


CPT

Postări Recomandate

Până acum aveam o vagă impresie despre ceea ce însemnă trolling profesionist , acum am înțeles pe deplin cum stă treaba .

Te rog să nu mai murdărești acest subiect .

Dezvotă-ți propriul tau subiect și experimentează diverse proiecte ce țin de studii socio-comportamentale , în genul lui Sigmund Freud :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ai senzatia ca alcoolul te ajuta, pe moment te ajuta dar pe termen lung alcoolul (si infrabassul) fac rau, eu am zis mereu ca am la ce sa ascult, nimic mai mult, nimic mai putin. Imi plac proiectele faine, DIY, din pacate aceasta strutzocamila nu este unul din ele, dar stii si tu asta, stii ca nu te poti imbata cu apa rece ;)


bineinteles nu se face gaura in ceriu, decat niste boxe man, teic it izi :thumbup:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o MARE rugaminte!

In primul rind, nu Len{c}o, ori Claudiu, ori Leco ori CPT, Comanr, nu mi-am permis sa iti pocesc nickname-ul, nici macar in gluma (tin tare mult la gluma, pina la caterinca ieftina pe care nu o inghit, cum nu inghit nici exprimarea verbala sau scrisa cu "BO$$") am sa te rog sa nu o faci nici tu, multumesc de intelegere.

In al doilea rind, am sa va rog sa evitati devierea discutiilor, postarile la misto, intepaturile, etc.

Hai sa demonstram ca sintem CIVILIZATI, ca avem peste 5 ani, si daca avem careva cu altcineva ceva de impartit, sa o facem pe PM sau la o bere!

Va asigur ca toate tensiunile se estompeaza la o bere.

Multumesc de intelegere! :thumbup:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut filmul ala al tau leco nu heco, intial am citit Lenco nu Heco, mi a placut atat de mult ideea, stii ca Lenco erau niste petarde kinezofile, incat trebuia sa o postez, nu te superi, da e super porecla Dj Lenco! :lol:


e o porecla cu tematica, sa nu te superi, fa boxele, stii cum e, cainii latra caravana trece!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ADAM, postarile mele au fost toate ontopic (DIY), nu m-am contrat si nu m-am certat cu nimeni!

Toate scrierile mele au fost politicoase, pline de detalii tehnice, eu am reactionat deoarece vad (cu parere de rau) ca, colegul Comanr, imi poceste intentionat "Leco" in lenco, asemuindu-l tot intentionat cu niste stifturi chinezesti (chiar el a spus asta ca ar insemna "lenco"), si l-am rugat frumos sa nu o mai faca.

Lasa treaba cu "craii" de la rasarit, eu nu am facut misto de tine, facindu-te "moderatorul de la rasarit" sau altfel, te-am respectat si nu te-am luat niciodata "peste picior" asa cum faci tu in ce ai scris mi sus.

Totusi, da exemplu de moderator, nu de tip flegmatic, nu-ti sade bine...


Scuzele se accepta neconditionat, daca le oferi.


Ar trebui sa citesti atent ce am scris e, si scopul altor 2 colegi pe acest topic, multumesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îl iubesc pe @adam ca în prima zi .

Se vede că a insistat să scrie numele unor useri cu litere mici in mod voit , deci îl asigur de un tratament respectuos bazat pe reciprocitate 100% :) .

Păcat , un moderator trebuia să modereze nu să apară la sfârșit , încercând să arunce vina pe alții pentru inacțiune .

Vinovați de serviciu se vor găsi întotdeauna​ pe forum , în special când nu fac parte din gașca unora și dupa acțiunea de forța nu mai ai posibilitatea să îți prezinti punctul de vedere ca fiind un drept la replică :) .

Oricum nimeni nu se așteaptă la o acțiune corectă , deoarece @adam s-a antepronunțat , găsind " vinovații " .

Scuze pentru offtopic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A gresi omenește și mă bucur când totul se termină cu bine .

Eu am sesizat o anumită ostilitate nefondată din partea unor anumiti useri , e posibil că acest lucru să îi fi influențat pe restul userilor de buna credință , deoarece prejudecățile sunt printre cele mai greu de schimbat .

Asta mă face să rămân în gardă permanent !

Incintele acustice au anumite secrete , nimeni nu cred că le știe pe toate , nici măcar marii producători .

Undeva trebuie sa acceptam un compromis , deoarece nu există difuzoare perfecte .

Percepția sunetelor este diferită de la individ la individ , iar acest lucru ține de educația muzicală , de fiziologia proprie și de absolut tot ce este inclus in lanțul audio , începând de la cablurile de semnal până la reflexiile , absorbțiile , lungimea x lățimea x înălțimea și factorul de forma al camerei alături de temperatura , umiditatea și presiunea atmosferică ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai important lucru pana la urma este ca DJ Leco ( nu Jeco sau Henco sau Lenco) este pasionat, construieste boxe si amplificatoare!


Fie ca Dumnezeu sa i lumineze calea spre un sunet cat mai bun, audiofil, in orice pasiune nu conteaza nivelul la care esti sau cel la care vei ajunge, conteaza ca vrei sa ajungi undeva.

Pentru rezultate mai bune primul lucru necesar este directia de mers, tine amandoua mainile pe volan DJ!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.