Sari la conținut
HiFi Tech

Cata muzica ascultam in fiecare zi?


dinica

Postări Recomandate

Aceasta-i intrebarea... Raspunsul trebuie sa reprezinte durata medie a unei zile de auditie. In cazul in care timpul nu permite auditii zilnice, raspunsul ar trebui sa cuprinda aceasta informatie si sa se refere la orele dintr-o saptamana.

Definesc doua moduri in care muzica poate fi ascultata.

1. General - ascult in masina, in timp ce fac curat prin casa, cand mananc, in timp ce port o conversatie, etc.

2. Audiofil / meloman - stau pe canapea / fotoliu, in fata se afla sistemul audio, urechile sunt pozitionate intr-o zona unde detaliile inregistrarii sunt (perfect) audibile.

 

Raspund:

 

General - 2 / 3 ore pe zi

Audiofil / meloman - 1 ora pe zi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, dupa ce am reusit in sfirsit sa scot dormitorul la lumina am scos de la naftalina si vechile mele boxe Genius. Acum stau mindre pe standurile de la Bibi si sint conectate la iMac, cind o sa am putin timp bag si Burson in aceasta ecuatie.

Sunetul este neasteptat de bun raportat la pretul platit, circa 180 lei prin 2010.

sp-hf1250x.jpg.fd371b1962797565a8604967693d5aad.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Absolut variabil, intre 1/2 si 4 ore, asta mai mult la sfarsit de weekend...ascult doar audiofil. Radioul foarte rar, din (MARE)pacate. El a dus greul tineretilor cu Radio Europa Libera(Radu Teodoru) si Radio Romania Tineret. Practic radio Gloria imi canta la ureche pana adormeam. Astazi RRC este de invidiat ce calitate scoate!!! Am avut bucuria, fiind plecat 2 zile de acasa, pe masina sa ascult doar RRC.

1303799387.thumb.jpg.8f2180a5bfc9c01675d72eb7c4c554e2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.