Sari la conținut
HiFi Tech

Recomandari pentru sisteme audio


iosiP

Postări Recomandate

un sfat... daca imi permiteti...

in loc de cititi cititi cititi, sau masurati masurati masurati, mai bine... ascultati, ascultati, ascultati... cat mai multe, si mai ales cat mai multe setupuri bune!

veti intelege ce inseamna matching... de multe ori, cautam fetisuri in sunet, si ne ferim de sunetul cu adevarat bun.

eu pe vremuri ma mai feream intentionat, cautam "femeia cu barba"... fiindca vroiam eu sa aud acel "ceva" neaparat.

jack ma bestelea, dinica ma mai lua la misto... eu ziceam "ce va f..te pe voi grija daca eu ASTA vreau!?"...


nu e bai, la inceput sau uneori alegi pe nemestecate, dar... inveti! (bine, e drept, probabil ca sunt si unii care nu invata niciodata...)


PS: Naim nait 5si (sau "incarnarea" anterioara 5i) este unul dintre cele mai satisfying amplificatoare ever, dupa parerea mea. sunt momente unde nu te mai aia grija de herti, de parametri de comparatii, ci vrei sa curga muzica pur si simplu. nait 5i face exact asta... eu am avut cred ca vreo 5 sau 6 bucati pana acum, si cred ca o sa imi caut unul sa il tin doar asa, pt "zile negre".


dar e drept, cum zice si Greiere, ca orice amplif serios, nu merge cu orice in jurul lui. unde merge, insa, e mare smecherie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am o pereche de Wharfedale Jade 3, boxe pe 3 cai, inchise, prin urmare mai "insensibile". Momentan le contuc cu un Opera Consonance A100 linear (copie chinezeasca dupa Hegel H60). Ma intereseaza un amplif mai potent, cu mai mult control pe bass. Ce ati incercat cu aceste boxe si a mers bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lyngdorf acum 13 ani facea aceeasi predictie ca sculele analogice vor disparea din cauza aparatelor in clasa D cu room corection. Observ ca istoria pana acum n-a dorit sa le confirme previziunile dar nu e timpul pierdut.... Pana vor iesi la pensie poate au noroc mai mult :) Sunt ca Oprescu... a insistat sa ajunga la primarie de ne saturasem de el. Dupa ce totusi a pacalit niste oameni s-a vazut ce a facut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.