Sari la conținut
HiFi Tech

Sfat aer conditionat


dinica

Postări Recomandate

Tadiran au fost (nu stiu daca si actual), undele dintre cele mai bune compresoare trifazate.

Si foarte silentioase.


Eu am o saracie de Gree de 9000BTU, lasat la 27 grade, fan la minim si sleep, este foarte placut in camera din care va scriu acum.

Il am de 3 ani, functioneaza ireprosabil, atit pe cold cit si pe heat si nu a pierdut acent frigotehnic.

In sufragerie si cealalta camera am un dublu split Einhell 2 compresoare si 2 interioare, 9000BTU fiecare, vechi dar taaare bun.

A mers cam 10 ani in fostul club PLANTERS, si de 4 ani este la mine.

Flawless.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca aminteati mai sus de W Westinghouse, am la garaj o ragalie de montat jumate afara-jumate inauntru, nu stiu care e termenul, are cred aproape 40 de ani, nu i-am facut nimic niciodata. E drept ca tremura contoarul in perete cand merge dar face si treaba !

Acasa am trei unitati Gree, folosesc numai una, la etaj, de 9000BTU, racoreste toata casa (aprox 180mp) supereficient (e drept ziua trag obloanele de lemn , casa e umbrita de pomi 50%)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca aminteati mai sus de W Westinghouse, am la garaj o ragalie de montat jumate afara-jumate inauntru, nu stiu care e termenul, are cred aproape 40 de ani, nu i-am facut nimic niciodata. E drept ca tremura contoarul in perete cand merge dar face si treaba !

 

Cred că scoate vreo 3000w lejer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.