Sari la conținut
HiFi Tech

Care au fost cele mai bune boxe vintage detinute vreodata?


pilgrim

Postări Recomandate

Acum 22 minute, sistemf a spus:

Fa rost de egalizator(ala e creierul boxelor) o atentie mare sa acorzi amplificarii.Fara astea doua elemente ele suna decent.Cauta.l pe Andrew Jones el s.ar putea sa mai aiba egalizatoare vezi diyaudio

Poză?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, sistemf a spus:

Salut trancotistule,discutam doar.Stiu extrem de bine potentialul boxelor .De aceea incerc sa aflu info

Eu nu văd ce postează userul „trancotistul”, că îl am la ignore, dar înțeleg de la tine că e același user care anunța acum ceva timp, cu mare pompă, prin vreo șapte mesaje concomitente, pe care nu i le băga nimeni în seamă, că se retrage „definitiv” de pe forum. Om de caracter, ce mai.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesante Kef-urile alea. 

Pana la urma cu ce amplif le vei testa, Scott-ul sau Creek-ul?

Din cate am citit (n-am avut placerea sa le vad si sa le ascult) e necesar acel Kube. Posesorii de pe-afara insista pe folosirea lui :

The 107 KUBE is not a sub. It's an active equalizer KEF designed instead of a passive R/C network for crossover transitions. According to the KEF manual, it's required for accurate sound. The 107 KUBE also permits tweeking of HF and LF response, but this can be bypassed. I use 107/2 and 102 KUBEs with Jensen transformers to convert from balanced to unbalanced to go through the KUBEs. I bypass the tweeks.

Editat de danM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am găsit o reclamă la boxele Ohm C2  😊

Boxele sunt într-adevăr foarte ok, cu o senzație de prezență deosebită, în special în cazul vocilor, datorită mediilor foarte bine conturate.

Construcția, de asemenea, e foarte bună, old-school, dau senzația de seriozitate, îmi amintesc pe undeva de niște boxe Harbeth.

Mai jos am pus și niște măsurători.

Untitled.jpg

Untitled2.jpg

Untitled3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.