Sari la conținut
HiFi Tech

AudiophileStarter a new solution from RaimondAudio


Greierasul

Postări Recomandate

Am curatat threadul de ultimele pagini cu off-topicuri si aberatii.


viobio si bongiorno va recomand sa va calmati. Vedeti-va de lucrurile care va intereseaza.

Nu sunt necesare interventiile voastre care despart firul in patru pe acest thread.


La urmatoarea "escapada" de genul asta va suspend eu, nu trebuie sa va "auto-suspendati".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am curatat threadul de ultimele pagini cu off-topicuri si aberatii.


viobio si bongiorno va recomand sa va calmati. Vedeti-va de lucrurile care va intereseaza.

Nu sunt necesare interventiile voastre care despart firul in patru pe acest thread.


La urmatoarea "escapada" de genul asta va suspend eu, nu trebuie sa va "auto-suspendati".

 


+1

Trebuia sa te autosesizezi mai devreme...

Ma intristeaza izmenelile astea publice, dati-va in PM cum vreti si cat vreti. Nu frate, sa fie pe strada, sa auza toata mahalaua....Culmea, ca luat fiecare beligerant in parte sunt oameni OK, domni respectabili de altfel :shock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oucii... foarte greu de insiruit toate boxele pe care le-a avut la borne... totusi in mare au fost cam urmatoarele : HGP Nightingale , Focal Electra 1008BE , JMReynaud, MartinLogan, Piega Premium , Revel, Dynaudio Xcite, Harbeth , AudioPshyc , Spendor ST, Kef R500 si R300 , Tannoy si cateva modele DIY.


Ca preuri nu retin decat modelul de la VTL si Musical Fidelity Primo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Nu stiu daca Dorin a ales solutia cu radiator suplimentar peste tranzistorii finali, insa nu este OK.

 

Coeficientul de dilatare este diferit radiator mic versus radiator mare versus material surub versus epoxy capsula tranzistor, iar o racire suplimentara a capsulei tranzistorului nu ajuta cu nimic, rezistenta termica jonctiune capsula fiind mare comparativ cu ce poate disipa acel mic radiator suplimentar.

 

Pune saibe normale sau preferabil din cupru.

Editat de djleco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viorele, cu ironia vei ramine, daca asta doresti.

Nu-ti inteleg rautatea care te domnina de citva timp (cam de 2 ani incoace), insa nu este treaba mea.

Linkul pus de mine poate va ajuta pe altii, nu se stie niciodata.

Nu ma intereseaza polemicile cu nimeni de pe acest forum, multumesc de intelegere.

Editat de djleco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.