Sari la conținut
HiFi Tech

Vocea Romaniei


pilgrim

Postări Recomandate

un album destul de bun , l-am cumparat cu multi ani in urma si stiu ca a costst destul de mult (Warner Music) cred ca e casa de inregistrari nu il am in fata sunt la serviciu . Inregistraea parca nu are totusi calitatea care o asteptam . Basul proeminent , un sunet greu cu frecventele extreme prea amplificate. Uite am sa ma uit acasa sa vad de ce casa e produs . Al tau cum se aude ? si de cine e produs ?

 

Nu l-am ascultat de foarte multa vreme. Din ce-mi aduc aminte, intr-adevar, pe anumite piese si mie mi s-a parut un bas un pic fortat, exagerat. Reprise Record, deci Warner

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce credeti, merita batranul din echipa Loredanei sa mearga mai departe?


Eu am ramas surprins de faptul ca Elis Opris a fost eliminata, avand in vedere ca a intors toate scaunele si toti se bateau pt ea. Iar dupa ce a fost eliminata, desi ceilalti antrenori o puteau alege din nou, nici unul n-a dorit-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

undeva la inceput ziceam ....

'Elis .... a fost plina de viata e adevarat , a cantat corect , dar nu pot spune WAW'.

Deci nu m-a surprins faptul ca nu a fost aleasa.


Despre 'batranul Loredanei .... cred ca nu va trece ' dar va mai fi tinut un pic, doar un pic, pentru show .....de ce ?

1. Persoanele care fac audienta ecestei emisiuni sunt pana in 45ani

2. Batranul are voce , canta corect, dar nu suficient de spectaculos incat sa-i contrabalanseze varsta.

3. Repertoriul lui va fi limitat (psihic nu va putea avea o atitudine mai sus de cea de Teatru de Revista)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici macar stim ce cauta ... o voce . Dar se pare ca la X-factor nici juriul inca nu stie daca e vorba de voce , de atitudine , de tupeu , de un segment de varsta, de oameni de show acolo imi place partea de preselectie cand apar tot felul de ciudati , din pacate a luat sfarsit saptamana trecuta asa X-factor nu prea mai e interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara au fost cateva confruntari reusite, momente frumoase, am avut si muzica buna si bine aleasa. Cateva voci bune au plecat totusi, au fost eliminate. Unii au mai primit o sansa.


Sunt cateva nouati, niste chesti inedite fata de celelalte doua editii: un tip/domn in varsta, un tip in carucior si un tip cu ... o tipa, adica un cuplu, doi indragostiti. Oare sunt pastrati si pentru audienta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sunt cateva nouati, niste chesti inedite fata de celelalte doua editii: un tip/domn in varsta, un tip in carucior si un tip cu ... o tipa, adica un cuplu, doi indragostiti. Oare sunt pastrati si pentru audienta?

 

La ediția viitoare vor băga un pitic fără mîini și o gorilă care poate face jonglerii în timp ce cîntă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva impresii dupa primele live-uri?


A votat careva?


Ce parere aveti de alegerile publicului, de alegerile antrenorilor?


Au fost 16, cate 4 din fiecare echipa, 2 baieti, 2 fete. Asadar, in total 8 + 8. Au mers mai departe ... 6 fete si doar 2 baieti. Mi se pare ca doar un baiat a fost ales de public. Antrenorii au preferat fetele. In afara de Loredana, care desi a renuntat la batran, a mers mai departe cu tipul in carucior. Iulia, asa cred ca o chema, a interpretat foarte bine piesa lui C. Dion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu la un episod (recunosc, starnit de acest topic, altminteri nu ma prinde nimeni cu ProsTV-ul pe sticla).

No, ma uitai si vazui urmatoarele: una bucata flacau si una bucata fatuca, ambii amandoi din echipa lu' blondu nevricos.

Flacaul avea ceva voce, fatuca avea ceva voaluri negre. Ambii aveau "coarde" vocale, numa' ca ale fatucii erau plasate mai jos, si bataiau mai in ritm.

Si (surprize-surprize), fu aleasa fatuca. Amu, eu ce sa zic: pe termen scurt si mediu e mai "productiva", ca este softuri care schimba capra vecinului in Maria Callas, da numa' la voce, nu si la craci!

Ov cors ca se lasa cu ceva boceala si MUCI (Multe Urari de Consolare Inutila) transmise amarasteanului de catre vida (sorry: diva) aleasa, dupa care se trecu la urmatorul numar umoristic. Recunosc, am schimbat p[r]ostul: era "Too Cute" pe Animal Planet si daca tot e sa vad catelusi dresati, macar sa fie ino-centi.

My two centi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cred ca e vorba de protv vocea romaniei
Iezact! Si devine din ce in ce mai nashpet, mai ales de cand Loredana si-a dat peruca la "dry cleaner" si a recuperat-o cu fire albe.

Recunosc insa, eu n-as numi emisiunea un mare cacat: pentru aceasta exista "Sinteza zilei". Vocea Romaniei este un cacat mic… sau cel mult mediu :twisted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e vorba de protv vocea romaniei

prieteni , de ce nu aveti curaj :


e un mare cacat , fara nume , fara voce , doar bani , doar marketing....

 

Nu e chiar așa. M-am uitat și eu puțin și e mai bine decît pe X-Factor sau Românii au Talent, de exemplu. Ca să nu zic de Surprize, Surprize, Happy Hour, Duminica în Familie și alții ca ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da..., ma rog, fiecare cu parerea lui. Mie mi se pare un show fain, cu multa muzica buna si ma uit de fiecare data cu mare drag.


Dar sunt curios: cei ce ziceti ca este un kkt - mare sau mic - ce emisiuni de la ProTV, Antena 1, 2...100, Prima, a doua, a treia, etc va plac/urmariti/recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.