Sari la conținut
HiFi Tech

Audio Physic Sitara 25


seba

Postări Recomandate

Bună ziua, are cineva experiență cu aceste boxe? 

Sincer, nu găsesc prea multe informații referitoare la acest model, în general producătorul german fiind într-un con de umbra... 

Acum, ce stiu,au fost un 3000 E preț catalog, deși sunt pe 4 ohmi destul de ușor de amplificat, chiar și cu amplificatoare low entry. 

Aș vrea să le folosesc într-o cameră de aproximativ 25 mp, amplificator Hegel H80 și sursă Ayon Cd7's (un sunet mai degrabă spre warm). 

Mulțumesc. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Tulcea. 

Problema este camera de un 25 mp, boxele de raft nu prea fac față. Bugetul actual este de 1000 Euro. Mă gândesc să - l cresc puțin,sau să mai aștept și să cumpăr niște boxe pe la 2000 E. 

Cum am spus, amplificatorul este un Hegel H80, creditat cu 75 W/canal în 8 ohmi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 07.11.2019 la 12:36, seba a spus:

Da, Tulcea. 

Problema este camera de un 25 mp, boxele de raft nu prea fac față. Bugetul actual este de 1000 Euro. Mă gândesc să - l cresc puțin,sau să mai aștept și să cumpăr niște boxe pe la 2000 E. 

Cum am spus, amplificatorul este un Hegel H80, creditat cu 75 W/canal în 8 ohmi. 

Salut, ce fel de muzica iti place sa asculti? Ce sursa folosesti?

Editat de silviu2403
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 2000 euro sunt destul de multe boxe bune. Gasesti niste articole scrise in revista despre cateva boxe. Sfatul meu, daca tot vrei sa cumperi ceva in suma asta, ar fi mai bine sa iti faci timp si sa vii intr-o vizita la Bucuresti. Vorbesti cu niste dealeri, le spui ce doresti, asculti niste boxe, dupa aceea cumperi in cunostinta de cauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.