Sari la conținut
HiFi Tech

Coca Cola pe post de deterget eficient.


oake

Postări Recomandate

Inca nu-mi revin...a fost un prieten pe la mine pentru niste auditii si din una in alta am aflat de la el ca sotia lui foloseste Coca Cola pentru a curata toaleta, aragazul, quveta...etc. Adica pune miraculoasa bautura de-asupra zonei afectate si o lasa peste noapte. A doua zi miracol, toata mazga grasa, depunerile urinare etc... se duc cu o simpla carpa.

Am mai auzit treburi cu Cola noastra cea de toate zilele, dar asta mi-a pus capac. Vorbim de un proces programatic de reducere a populatiei. Din ce stiu creaza dependenta.

PS...nu beau Cola din principiu...nu-mi place gustul ( are ceva ciudat in ea ). Am inceput testarea a ce am spus mai sus. Nu stiu cum e Pepsi...il testez si pe el. Macar daca ne  ( se ) otavim/otravesc voluntar, macar sa fim/fie constienti de ce facem/fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil....functioneaza. Ieri am pus cola pe fundul quvetei ( e din tabla emailata ) si azi am curatat-o cu buretele de vase. In mod normal o curat cu curatitorul de sarma si cu praf de curatat, altfel nu se duce.

Am mai aflat ca in Drumul Taberei vin la usa omuleti cu promotie pentru cola si iti ofera o ogiva gratis. Lucrurile se leaga.

Se pare ca asistam la o solutie finala temporizata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ptr degresări instantanee serioase folosesc Triumf. E pe bază de sodă caustică şi nu trebuie să-l las cu ziua să acţioneze lent. Doar că te lasă fără amprente o vreme de nu foloseşti mănuşi de protecţie. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.