Sari la conținut
HiFi Tech

DAVIS acoustics


gopo2004

Postări Recomandate

Noua serie care urmeaza sa fie lansata, Courbet


http://www.davis-acoustics.com/nos-enceintes-haute-fidelite/gamme-courbet/



http://www.davis-acoustics.com/?lang=en


Din ce am auzit de la cei care le-au ascultat, o sa fie minunatii. Ca si range de pret, undeva intre 2500/3500 euro. Asteptam cu nerabdare sa le ascultam

maxresdefault.thumb.jpg.c2a70dcd20ed16e3dd627b098605bb62.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Davis Acoustics Renoir


Nominal power : 200 W

Max Power : 300 W

Number of ways : 3

Number of drivers : 3

Sensitivity : 94 dB

Frequency range : 32-40 000 Hz

Tweeter : cone kevlar bobine 20 mm

Midrange: kevlar 17 cm

Woofer : 31 cm cellulose

Dimensions (cm) : 103 x 35 x 43

Weight (kg) : 40

Impédance : 4 ohms (mini)

Crossover (cut off) : 250 / 3500 Hz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu comentez in niciun fel supararile celor doi. Dar parca imi aduc aminte ca exista o prevedere in Regulament conform careia cei care sunt angajati la firme de profil (deci care au interese comerciale), sa specifice in clar acest lucru macar in semnatura, daca nu si printr-un custom title. Sa stim si noi cine sunt cei care au diferite "revelatii". Stiu sigur ca acest lucru s-a pus in aplicare pe vremea cand era Bibi moderator. De asemenea exista sectiuni dedicate unde orice dealer poate sa-si prezinte produsele.

Deci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti raspund pentru ca probabil mie imi este adresat mesajul.


1. Nu reprezint dealer/magazin/interes etc. Este un post ca si simplu user.

2. Chiar daca reprezentam, jumatate din posturile acestui thread care este NOUTATI HIFI, nu prezentari scule, sunt initiate de useri care nu reprezinta/nu sunt angajati al vre-unui dealer.

3. Nu am postat sa prezint un produs doar de dragul de a posta. Aici este un thread cu NOUTATI, ce am postat eu urmeaza sa fie lansat.

4. Dupa cum vezi, eu nu am nimic cu acel distins domn. El are ceva cu toata lumea.


Sper sa ma fi facut inteles.


O zi minunata iti doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys, ati sarit total aiurea pe om. Capitolul cel mare este despre ce mai este nou in industrie. Aici poate interveni oricine indiferent de statutul lui. Omul a postat corect, iar voi ati facut off topic & flame. Paranoia sa fie, dar sa stim si noi. :alien:

Shibata, forumul acesta duce lipsa de moderatori. Vad ca esti foarte ingrijorat de bunul mers al forumului, asa ca te invit sa devii unul din jandarmi.


PS: Am ascultat cateva perechi de boxe Davis Acoustics la AVMall in showroom. O situatie normala spun, pentru ca AVMall sunt parteneri ai targului de vinyl organizat de mine. In momentul acesta cred ca DA manufactureaza in Franta unele dintre cele mai bune boxe de raft la pret de boxe Samsung si anume DAVIS ACOUSTICS EVA. Zilele trecute am fost la ei, sa aranjez niste detalii legate de targul de vinyl si am ascultat DAVIS ACOUSTICS BALTHUS 70. Gasesc aceste boxe cu mult peste pretul lor de lista. Am ascultat multe boxe 'made in china', cu eticheta de firma, care sunau absolut mediocru comparativ cu BALTHUS 70.

RO4321BCRS43421879000000 - contul in care imi vor intra banii pentru reclama MASCATA. Shibata, am recunoscut, m-am vandut unui dealer. Sunt un porc capitalist. :pig:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am ascultat tot la dealerul care urmeaza sa-i bage banii in cont lui Dinica, electronicele NuPrime un DAC cu preamplificator plus un amplificator de putere cred ca e vorba de DAC-9 si STA-6, cablurile nu stiu de care erau da ce conteaza ca toate sint la fel :) Am ascultat si niste bookshelf-uri Olympia pe aceleasi electronice dar am fost mai putin impresionat, cred ca nu era combinatia potrivita. Sper sa le ascult si pe Xinak.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Ideea e ca se poate purta un dialog civilizat fara ca niciuna dintre parti sa fie nevoita sa renunte la parerile sale. Din acest punct de vedere eu nu am ce sa-ti reprosez.

Mesageria o tin inchisa pentru a nu putea fi acuzat ca o utiluzez in scopuri subversive / comerciale / etc... Prefer sa fie totul la vedere. :)


PS: Totusi mi-am permis in ultimul an sa apelez o data la ea, cand am schimbat doua mesaje cu userul Andi. Si atat de tare ne-am injurat incat nu ne mai arde de atunci sa ne contram. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.