Sari la conținut
HiFi Tech

2016 - artisti, compozitori, favoriti


dinica

Postări Recomandate

Cu totii ascultam multa muzica intr-un an. Vreau sa va propun, ca in acest topic, sa facem un top 5 al interpretilor, trupelor, compozitorilor, cel mai des ascultati in anul 2016. Stiu ca toata lumea are acasa o colectie solida de muzica. Din pacate nu avem timp pentru muzica pe cat ne dorim, sau ne simtim mai apropiati de anumiti artisti, asa ca preferam sa ascultam cu precadere muzica acestora. Acest top nu trebuie sa fie o ierarhizare valorica. Nici macar nu trebuie sa fie un top. Am limitat cifra la 5, pentru ca mai tarziu ar fi aparut completari, apoi alte completari, etc. Riscam sa pierdem ideea de baza. Ce artisti, compozitori, am ascultat cel mai des in 2016? Am introdus varianta compozitori pentru cei care asculta in cea mai mare parte muzica clasica.

In cazul meu artistii cei mai ascultati in anul 2016 sunt: Pink Floyd, David Bowie, Marillion, Miles Davis, Alice in Chains.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bonjiorno -5 artisti / compozitori ascultati cel mai des in anul de gratie 2016; fara comentarii si aprecieri; exista topic dedicat, recomandari muzicale.

Nu ar trebui sa fie ceva complicat. Te gandesti la ce a invartit in mod repetat cd-player(ul) / pc-dac(ul) / pick-up(ul) / magnetofonul / casetofonul in 2016. Sigur ies cateva nume in evidenta. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.