Sari la conținut
HiFi Tech

Amplificator pentru boxe Elac FS207.2


Jeremy

Postări Recomandate

Buna seara domnilor,

Sunt nou pe aici si cu permisiunea Dvs incerc sa initiez un topic nou, asa cum am vazut ca mai exista si altele pe aici.

Am incercat sa inteleg ceva din topicul mai vecchi deschis de un tip care avea niste boxe Elac121, dar este aproape de neinteles ce s-a combatut acolo, oricum nu pot trage nici o concluzie.

Am un CD player Philips CD820 (DAC CU TDA1541) si un amplificator Marantz PM-75.

Ascult muzica clasica, jazz, rock.

Puteti sa-mi sugerati un amplificator SH care ar putea sa se potriveasca cu boxele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Acum 10-12 ani am ascultat fel de fel de Elac-uri la un domn care incerca sa aduca brand-ul pe piata noastra, prin spate pe la Palatul Copiilor, am uitat cum il cheama, Eugen parca, avea si un site.

Pot spune sigur cu ce nu merg Elac, cu Yamaha. :D Eu fiind fan Yammy mi-e greu sa recunosc asta dar....

Daca mai e site-ul, roaga-l pe el sa-si dea cu parerea, stiu ca pe forumul raposat activa, e un om OK, cu multa solicitudine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o experienta fericita legata de combinatia Yamaha si Elac.. ma delectez cu ele zi de zi... acum depinde ce combinatie ai ascultat.. consider ca este pur subiectiva concluzia ta Adrian la fel cum este si a mea :) ( de fapt audiofilia inseamna mult subiectivism in opinia mea)

Cea mai buna metoda de a testa este o comparatie a/b intre amplificatoare de acelasi "gabarit".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vazut pe forumul jucatorilor ca unul dintre cei mai vechi utilizatori de ELAC amplifica niste boxe aflate in jurul sumei de 5k E cu un NAD de cateva sute de euro. Din postarile sale reiese ca ELAC + NAD = love.

Raportat la bugetul tau eu asta as incerca.


PS: Gabi - omul spune ca are buget 400E. Decat atat! 8-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.