Sari la conținut
HiFi Tech

Realizari proprii


catalinc

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Beyma 12lx60v2 -bas- dar nu avea bas

SBacoustics SB17NRXC35-medie

Bohlender Graebener Neo3PDR-Tweeter


Pana la urma am renuntat la acei basi profesionali si i-am schimbat cu Scanspeak 30w/4558T00.Acuma nu mai am cutiile, le-am dezmembrat si am alte boxe, dar tot facute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut rack-ul tau de cand l-am vazut prima data. :D

Cum ai prins rafturile de cadru ?

 

Multumesc ,

e prins din interior inainte de a umple cu nisip 3-3 Holdsuruburi in forma de Triunghi sa nu se rasuceasca tava,

de cand cu amplifu de aproape 30 kg+nisip , am mai pus 2 coltare de aluminiu sub raftul din mijloc ,sa nu am surprize cu

bijuteria :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le pot muta pe raftul de jos si mijloc iar streamerul sus, dar politele sunt umplute cu material inert pe care sta culcat o placa care nu atinge nimic doar nisipul,iar sus e CD-ul care are niste picioare speciale cu o pernita de material numit limbsaver, care atenueaza foarte puternic vibratiile:

">https://www.youtube.com/watch?v=DXbB3heYEu4

DSC_0215.thumb.jpg.37b36cf4f2904bc308866515188de007.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Chiar dacă nu le-am făcut eu cu mânuţa mea, îndrăznesc să le trec în acest topic. Norocul meu că am un amic tâmplar care are şi strung pentru lemn. Am căutat un model pe internet, i-am dat toate măsurile şi în câteva zile a ieşit ce se vede. Un alt amic mi-a recomandat să folosesc lemnul de fag. Văd că şi Yves Bernard Andre preferă lemnul (vorba cântecului :) ) că prin aparatele lui e imposibil să nu găseşti măcar câteva cubuleţe.

P6290381.thumb.JPG.86be20a588a2a9ccefa8aad42e8b6a4e.JPG

P6290382.thumb.JPG.4a173a7c68f697a95fae97fec77ea5dc.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

M-a rugat un amic sa-i adaug iesire spdif unui cd-player pe care-l foloseste ca transport.

Asa arata bufferul si modificarile. Iesirea se face prin transformator.


20161120_141810.jpg20161120_141810.jpg<e>20161120_140155.jpg20161120_140155.jpg<e>



Asta este semnalul la iesirea din cd-player.


20161120_141736.jpg20161120_141736.jpg<e>


Cd-playerul este Sony CDP-790 si dupa cateva ore de auditie se dovedeste a fi un transport foarte bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dealungul timpului am facut teste si comparatii in sistemul actual dar nu doresc sa intru in detalii, deoarece cred ca (,) concluziile la care am ajuns sunt relevante numai in contextul in care eu am experimentat.

Ce am apreciat la acest transport sunt calitatile pe care eu pun cel mai mult accent: timbru, transparenta, ritm (autoritate)...

Sunt foarte multumit de rezultat si in acelasi timp (recunosc) surprins :!:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.