Sari la conținut
HiFi Tech

Ajutor boxe


mario1

Postări Recomandate

Salut,desi ceea ce caut eu nu prea are ce sa caute aici,am nevoie de o parere.Vreau ceva pentru camera dar am un buget mic 600-800 de lei maxim ,ma gandeam la niste indiana line nota 250 ptr ca am vazut ca are reviewuri bune dar imi mai trebuie si un amp si nu imi ajung in nici un caz,ma gandeam sa ma duc inspre alternativele de PC gen HK soundsticks sau microlab 7c sau niste monitoare banana monkey,m-audio la pret mai mic sau un logitech z9xxx second

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut @mario1


Ai mai multe variante de monitoare pe piață, mai ales dinspre segmentul Pro Audio. Caută unele de uz general, așa zise "multimedia"


M-audio AV40, Behringer MS40, Alesis Elevate 5 sau 6, Reloop ADM 5, poate ceva de la Audioengine


Dacă poți suplimenta bugetul ai avea chiar o varietate mare de oferte ( de exemplu - http://www.soundcreation.ro/monitoare-active-cid136_3127/ )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evita monitoarele in clasa D si cu surse de alimentare in comutatie!!!!!Sunt cea mai mare teapa !

Am in sala de repetitie o pereche de incinte ,nu dau firma sa nu fac antireclama,le repar la 2..3 saptamani,nu au piese electronice in ele,au gunoaie.

sa fie cele de la ...cer senin... in traducere, viobio? am avut si eu un sistem de monitoare si tot asa pateam.scuze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles bine bibi,asta caut.Vreau sa iau ce e mai bun in price rangeul meu .In general ascult muzica electronica ,deep house ,techno etc.Vreau ceva cu un bas cald si pronuntat sa nu distorsioneZe si sa nu urce joasele

peste inalte sau sa fie galagioase(in sensul sa fie sunetul deranjant).

M-am mai documentat si din cate am inteles nu prea intra nici un fel de Boxe bune in price rangeul

asta,desi am vazut Audioengine,m audio,KRK etc dar nu stiu ce sa fac.Nu sunt cel mai mare" producer" dar vreau ceva sa se auda clar,sa nu distorsioneze si cat de cat tare,mentionez ca,camera mea are 15-20 mp.

Daca imi puteti da niste alternative clare,si daca sa-mi iau ceva multimedia cum am spus in primul post(microlab,harman kardon soundsticks,logitech) sau ceva stil monitor(audio-engine,behringer).

Price range :600-800 ron,ar merge chiar si ceva SH dar sa nu fie teapa

Am mai citit ca monitoarele nu sunt bune pentru ascultare de lunga durata,este adevarat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.