Sari la conținut
HiFi Tech

Ce sa aleg ?


Telectualu

Postări Recomandate

Mda' date=' eu mor de placere cind vad unii vinzatori care lauda mai stiu eu ce vechitura de 20 si de ani cum ca suna bestial si totul e original, nu s-a schimbat nimic la ea. Pe bune?

Sau cei care cer sfaturi despre cum suna amplificatorul X fata de Y si fata de Z si trintesc niste link-uri de pe aici sau de pe OLX. Cum dracu sa sti cum or mai suna sculele alea, cred ca cel mai bun raspuns e ca cea care a stat 12 ani in debara suna mai bine decit cea care a stat 16 ani in garaj.[/quote']

 

Mi se pare firesc ca fiecare vanzator sa-si laude marfa. Si in obor daca mergi o sa auzi ca ceapa asta e mai buna decat ailalta pen'c-a stat sub ghije de porumb.

Acuma cine stie cate foi are ceapa? Si cum o fi miezul?

Pe de alta parte tu de unde ai sti care amplificator suna mai bine, daca nu ai fost niciodata in posesia lor? (indiferent ca au stat in lada de zestre a bunicii sau in grajd). Din review-uri cumva?

 

Evident ca nu ai cum sa sti nici daca ai fi fost in posesia lor in vremurile bune. Review-urile au o relevanta doar in situatia in care esti in imposibilitatea de a asculta aparatul respectiv, adica mai micsorezi putin marja de eroare.

Din pacate asta e situatia pentru majoritatea celor din provincie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.