Sari la conținut
HiFi Tech

Probleme cu Magnat Monitor Supreme 102


physicalit

Postări Recomandate

Salutare!

 

Prin 2019 am luat o sulutie 5.1 toate boxele magnat. De ceva timp una din boxele din spate un monitor supreme 102 la sunetele zoase bazaie, ca si cum ar fi un contact imperfect, initial ma gandeam ca e de la fire sau interferente pe cablu dar am schimbat boxele intre ele si se pastreaza pe aceasi boxa. Nu inteleg ce ar putea sa aiba, de ce doar la sunetele joase scoate acest bazait, pe cele inalte le reda impecabil. Si aparent la volum mai mare se aude ok, problema e doar cand e volumul mediu sau mic.

Din ce am inteles, pe Romania magant au doar 1 an garantie comparatic cu restul tarilor unde au 5 ani. Ce e de facut, cum as putea sa o repat? sau trebuie inlocuite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, physicalit a spus:

Salutare!

 

Prin 2019 am luat o sulutie 5.1 toate boxele magnat. De ceva timp una din boxele din spate un monitor supreme 102 la sunetele zoase bazaie, ca si cum ar fi un contact imperfect, initial ma gandeam ca e de la fire sau interferente pe cablu dar am schimbat boxele intre ele si se pastreaza pe aceasi boxa. Nu inteleg ce ar putea sa aiba, de ce doar la sunetele joase scoate acest bazait, pe cele inalte le reda impecabil. Si aparent la volum mai mare se aude ok, problema e doar cand e volumul mediu sau mic.

Din ce am inteles, pe Romania magant au doar 1 an garantie comparatic cu restul tarilor unde au 5 ani. Ce e de facut, cum as putea sa o repat? sau trebuie inlocuite?

Probabil s-a desprins ceva in interior. Sunt sanse bune sa o poti repara, dar la cat costa boxele acestea este posibil sa platesti pe reparatie aceeasi bani ca pe o boxa noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e putin probabil sa fie desprins fir interior... as crede ca e difuzorul de bas defect. Cauta pe facebook "Atelierul de Hi-Fi", respectivul este un profesionist din toate punctele de vedere si te poate ajuta. Ramane insa discutabil daca merita reparatia relativ la costul de achizitie al boxelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.