Sari la conținut
HiFi Tech

post-punk, noise, shoegaze, astea.


ctzzzz

Postări Recomandate

Foarte fain! 

Te rog, dacă nu e un efort prea mare să postezi și numele formației și melodia . Am obiceiul să mai navighez prin istoric și eu și alții! 

recomand VERVE , formație care ulterior îți schimbă numele în THE VERVE (bitter sweet symphony - știe tot omul) cu primul lor album, riff de chitară celest, forță, într-adevăr priză bună la ascultător.

THE VERVE - ALREADY THERE

 

VERVE - A STORM IN HEAVEN full album 1993

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Trancotistul a spus:

Foarte fain! 

Te rog, dacă nu e un efort prea mare să postezi și numele formației și melodia . Am obiceiul să mai navighez prin istoric și eu și alții! 

 

Sigur. Am crezut ca e suficient ca apare denumirea afisata peste clip.

Acum nu mai pot edita in urma, dar recapitulez aici:

1. Oh Sees - Face Stabber

2. Merchandise - Green Lady

3. A Place to Bury Strangers - Straight

4. King Krule - Easy Easy

5. King Krule - A Lizard State

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Trancotistul a spus:

 

recomand VERVE , formație care ulterior îți schimbă numele în THE VERVE (bitter sweet symphony - știe tot omul) cu primul lor album, riff de chitară celest, forță, într-adevăr priză bună la ascultător.

THE VERVE - ALREADY THERE

 

La prima citire mi-a trecut prin cap ca nu prea e (the)Verve sound shoegaze, dar mno, acum trebuie sa recunosc ca m-am inselat. (Nu ca ce au facut dupa asta, cu Bitter sweet nu ar fi fost ok, dar) Foarte placuta surpriza, merci pt pont 😄

 

Editat de ctzzzz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este surprinzător să ascult un album mai vechi peste care am trecut cândva și nu m-a impresionat iar azi din perspectiva unei acumulări și unei mai largi înțelegeri să reevaluez. Mai mult decât atât este faptul că antecedent, producțiile nu mă impresionau și datorită faptului că aparatura nu reușea atât de multe. Descopăr și redescopăr cu sațietate muzica. De aproape un an nu am mai ascultat muzică clasică și lucrul ăsta mă face să fiu destul de neliniștit, parcă nu mai am timp. În ultimele 4 luni am ascultat și reascultat peste 10 albume U2, păcat că nu am timp să aprofundez și povestea din spatele lor...timpul!!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.