Sari la conținut
HiFi Tech

Colectii de aparate foarte rare


pilgrim

Postări Recomandate

  • 4 years later...

O combinatie, zic eu, letală.

Receiver Braun 510, boxe Braun L710/1, CD B&O 5500

Tocmai am terminat boxele. Filtru facut pe textolit, totul luat de la Marcel ( mai putin conzii MKT ). Cu TW am avut probleme...aparent identice dar unul avea membrana mai moale ( era pentru 2 cai ). Receiverul recapat. Suna a germaniu. Nu ma mai satur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred...am facut " greseala " sa pun Boxele Braun L710/I ( care este de notorietate ca sunt foarte greu de potrivit cu amp ) pe philipsul 22RH 590 si suna mai bine ca pe receiverul dedicat ( si recapat ) Braun 510.

Nu mai inteleg nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi nici o firmă nu produce absolut toate componentele din linie la aceeaşi calitate. De multe ori se bazează pe subcontractori mai mici şi specializaţi. Braun a făcut difuri excelente, dar cu electronicele a fost subţire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din colectia personala Aristona 5923,asemanator philips RH590 si superbul tuner philips 691,ambele in stare originala,suna...fantastic,eu le folosesc frecvent pe un sistem.590 eul un amplif. deosebit care duce boxe mai mari,cu limita si suna foarte bine,multumesc.

philips top 007.JPG

philips top 009.JPG

philips top 005.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu se poate spune că e rar, dar e foarte frumos zic eu: un amplificator (mai bine zis o uzină...) true dual-mono (sau „two mono amps in one” cum zic cei de la Pioneer în cataloagele din acea vreme) din perioada de glorie Pioneer.  Cu nu mai puțin de trei transformatoare.

Cu un sound chiar foarte bun.

DSC00730.JPG

Editat de Andi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.