Sari la conținut
HiFi Tech

boxe mari in camere mici sau boxe mici in camere mari


catalinx70

Postări Recomandate

ia ceva pasiv, pentru sonorizări, cu un spl de peste 100 db. Ceva hornuri.


Dacă stația ta scoate 2 x 50 W / 8 ohm, asta ar fi la fix : http://www.soundcreation.ro/sateliti-si-boxe-pasive-cid148_1888/wharfedale-pro-kinetic-8-id8910.html


suporta 150 W în 4 ohm și cu un SPL de 124 db îi spargi.


Ce e mai mișto e că e suficientă și o singură boxă pentru ce ai tu nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io m-am gandit sa iau o pereche de revel 12,de care se face reclama aici,dar nu am idee cat costa. bunicu meu de la sat a vandut vaca si mi-a dat mie banii,adica nah,am vreo 30 milioane disponibile.

si apoi ce fac numa cu o boxa,ca toti amicii mei care au scule acasa,au minim 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si apoi ce fac numa cu o boxa,ca toti amicii mei care au scule acasa,au minim 2.

 

Faci exact ce ți-ai propus să faci cu trei posturi mai sus*, să îi spargi pe vecinii tăi manelari. Poți să iei și două boxe, o bagi pe una la forjă și o ții pe a doua de rezervă dacă se arde prima. Cu Revelurile nu ai șanse să faci lucrarea (îți dau jet manelarii) și ieși și mult mai scump. Ce ți-am propus eu costă mai puțin de 500 lei și ai și garanție. Spor la treabă !



* asta în cazul în care nu postezi și tu la mișto, cu gândul la alte alea, caz în care îmi cer scuze că m-am băgat peste vânzare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io m-am gandit sa iau o pereche de revel 12,de care se face reclama aici,dar nu am idee cat costa

 

Ca să vezi .. costă fix cât vaca lui bunică-tu, fix treij'de milioane. Ce coincidență :) - http://www.jack-fi.ro/produs/revel-m12/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bunicu meu de la sat a vandut vaca si mi-a dat mie banii,adica nah,am vreo 30 milioane disponibile.

si apoi ce fac numa cu o boxa,ca toti amicii mei care au scule acasa,au minim 2.

Mai bine aduceai direct vaca, pun pariu ca amicii tai nu au asa ceva!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu, matale faci misto de mine? e scump 30 milioane pe o pereche de boxe, al putin pentru mine. o sa mai caut ca nu vreau sa fie vechi, vreau ceva noi. la mine in aparatament ii ingramadeala mare si nu am loc de boxe mari. si cred ca trebe sa cumpar si un mp3 de calitate ca nu e grozav calculatoru care il am acuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnul cu vaca a fost eject-at de pe alt forum(unde era tot cu "vaca"-e legat de litera v) si acum troll-eaza si el pe unde poate ca asta i-a mai ramas.

 


Mie mi s-a părut comic (până la un punct). Dacă insistă cu problemele astea, urmează să ia o pauză de gândire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bibi, cred ca cel mai potrivit sa-i raspunda ar fi aifaq.

Pacat ca nu e voie cu clone, altminteri l-as "reactiva" pe micutul si garantez ca individul ar pleca rapid sa-si pasuneze vaca prin alte locuri pline de liniste si verdeata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bibi, cred ca cel mai potrivit sa-i raspunda ar fi aifaq.

Pacat ca nu e voie cu clone, altminteri l-as "reactiva" pe micutul si garantez ca individul ar pleca rapid sa-si pasuneze vaca prin alte locuri pline de liniste si verdeata...

 

aifaq mi se parea mai rau si audiofil , IosiP, pare mai ''balanced'' si meloman :D;) .... la prima vedere ... parerea mea :geek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.