Sari la conținut
HiFi Tech

Căști de calitate


Andi

Postări Recomandate

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Ma poate ajuta aici cineva legat de un amp de casti/ player?Vad ca nu exista topic dedicat castilor.

As avea nevoie de un sfat pe ce cale sa o iau, am tot vrut sa iau un amp mic mobil pt castile mele, 

tot cautand ,am dat si peste playere dedicate, si a venit idea, ca am destul de multa muzica pe care nu o gasesc pe 

serviciile de streaming.Initial ma uitam la ampuri cu bluetooth aptx, apoi m-am gandit ca poate nu voi fi multumit de limitarea data de conexiunea bluetooth, si am inceput sa ma uit la playere care au cam tot :Hi-Res, stocare locala, bluetooth , dar nu stiu sa fie android sau nu, ce model sa fie Fiio, Astell& Kern, Ibasso. Poate aveti experienta mai mare, as asculta seara pe canapea ,in pat, si eventual in concedii, initial am zis ca imi ajunge doar un amplif pt ca l-as putea conecta acasa la Chord Qutest, dar apoi m-am gandit ca o sa stau la marginea camerei si o sa atarne un cablu de 3 metrii din mijlocul camerei unde e DAC- ul pana la casca, si nu stiu cat e de practic ,plus as fi limitat la camera de auditie unde am boxele.Castile sunt HD 650

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

HD650 suna la adevaratul potential pe amplificatoare dedicate. Playerele de care spui sunt foarte bune ca playere, dar sectiunea de amplificare e limitata dpdv putere chiar si cu conexiuni balansate. Acele playere vor suna f bine cu IEM sau cu casti over ear usor de condus (impedanta mica, sensibilitate mare, fara planar magnetice). Asta nu inseamna ca HD650 nu va suna multumitor din acele playere, doar ca nu vor suna la potentialul lor real. Si HD650 au potential, nu gluma. Sunt unele dintre cele mai complete si performante casti produse vreodata, mai ales in plaja respectiva de pret. Daca ai posibilitatea de a incerca inainte de a cumpara, fa-o. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, si inca ceva. Cred ca toate acele playere sunt pe platforma android. Recomand aplicatia Usb Audio Player Pro (UAPP) care face bypass sistemului de operare si care suna excelent atat cu serviciile streaming integrate (tidal, qobuz) cat si cu fisiere locale. Plus are si egalizare parametrica (un must la casti). Pentru HD650 setarile eq facute de oratory si crinacle sunt foarte apreciate printre utilizatori. 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.