Sari la conținut
HiFi Tech

Luxman M-02 fasait canal drept!!! need help


doc33

Postări Recomandate

salutari , nu am mai scris de o perioada pe forum, revin cu o problema un pic deranjanta, de o perioada, aud in boxa dreapta, un fasait care creste in intensite odata cu cresterea volumului, il descriu ca si cum as freca doua fire unul de celalalt, se simte parca mai tare pana se incalzeste ampliful, am incercat sa schimb ampliful cu altul, preul cu altul, zgomotul persista doar cu M-02 , in M-02 nu s-a intervenit deloc, e ca si nou inauntru, probabil neamtul nu l-a folosit sau nu stiu, e impecabil, vreau sa rezolv ''problema" e enervanta, rog ajutor, multumesc mult

20160929_153415.thumb.jpg.bc968bc2f9c0544a7e089cc9e731dfd4.jpg

20160929_182127.thumb.jpg.8c4d58ba71956fba071476a757b72631.jpg

20160929_182118.thumb.jpg.b56fc9f8b56298b6f65a2cdf7c34c854.jpg

20160929_153421.thumb.jpg.92dacc91b39d0958183ec2b4830a9a95.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adam da ai dreptate aici avem a doua varianta din pacate cu nefolositul, da am incercat cu ampliful Marantz PM8000 si nici o problema, cu un alt preu tot pe M02, la fel acelasi fasait, tot pe canal drept, sunt curios care e problema si cat de spinoasa ( financiar) o sa fie, culmea cand am legat doar M02+ denon DCD 3300 nu am auzit fasait :hypnotized:

Craciun fericit tuturor userilor :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

colegi o sa mearga si la doctor dupa Sarbatori, sa vad daca gasesc pe cineva in Oradea sa se lege la cap, sper sa fie usoara si eficienta interventia, tineti- mi pumnii;

da o sa mai modific pozitia aparatelor acolo desi spatiul este extrem de mic, o sa schimb 2 componente in configuratie, saptamana asta, revin cu info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat ,muta amplificatorul de pe acel cdp ,nu cred că transportului ii convin 14,5,kg in spate

Vio,stiam ca le place sa le pui greutati in spate,rigidizeaza cumva mai bine cititorul,mai omoara din vibratiile nedorite.Am vazut poze cu placi de marmura/granit puse peste cdplayere.....ma rog,sunt si spike-uri,...dupa buzunar...

Doc33 sper sa se insanatoseasca cat mai repede frumushatza ta,chiar si mort arda bine pe ecran..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Acest site foloseste cookie-uri! Prin continuarea navigarii va exprimati acordul asupra folosirii acestora. Citeste Politică Intimitate si Termeni de Utilizare.